Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Skidanje fiksnog aparatica!

bok cure, sutra skidam fiksni aparratic, koji nosim vec 3 godine i gornji i donji.. Zanimaju me vasa iskustva jel boli kad se skida,sta sve rade i sl. malo me strah pa da se informiram.. U perkovčevoj u zagrebu idem.. :))
2016 08 23
Ja jos nisam stigla do te faze jer odugovlacim, nazalost, al prijateljica mi je skidala prije mjesec dana i rekla je da joj je skidanje bilo najgore od svega, <b>ali ne u smislu boli</b>, vec da se otkidaju bravice doslovno brusilicom sa svakog zuba i onda je glava od tih zvukova ko bubanj, kasnije se poliraju zubi necim da su glatki i da ih se ujednači kao i izbrusila je da se popravi ako je npr neki zub duzi od drugog u paru + ona odvratna pasta i ono za otisak zubi. Ne znam jel neki izbjeljuju ili ne, i dali je to uvijek isti princip kod svakog, ali tolko znam zasad za svoju ortodonticu :)
2016 08 23
Kaaaaj? Najgore? :D Ni ne osjeti se to skidanje, mislim osjeti se kad je makne, ali ne boli ništa, nije čak ni neugodan osjećaj. Ja nisam to ni čula, pa mi ni ovi zvukovi nisu pretjerano jasni. ,:) Ispolira zub da makne ljepilo/ gips, premaže s nekom zaštitom i bok. Traje 5 min i definitivno **nije** najgore od svega! :) Drugi najbolji osjećaj kod aparatića, prvi je prijeć jezikom preko zubića nakon skidanja <3
2016 08 23
Ja sam davno skidala i nista ne boli. Nemoj uopce razmisljat o tome sto rade i brzo ce ti proci xD I kad skines ce ti biti, wow, zubi ! 😁
2016 08 23
Ma boli nema uopce, ali ocito je od osobe do osobe koji dio nosenja fiksnog je najgori, eto njoj je bio taj zbog tih otkidanja bravica sa svakog zuba. Vjerujem da je dobar osjecaj kad ga napokon makne (cant wait) ali sto ljudi sto cudi :D
2016 08 23
> SaraKedavra: > Kaaaaj? Najgore? :D Ni ne osjeti se to skidanje, mislim osjeti se kad je makne, ali ne boli ništa, nije čak ni neugodan osjećaj. Ja nisam to ni čula, pa mi ni ovi zvukovi nisu pretjerano jasni. ,:) Ispolira zub da makne ljepilo/ gips, premaže s nekom zaštitom i bok. Traje 5 min i definitivno **nije** najgore od svega! :) Drugi najbolji osjećaj kod aparatića, prvi je prijeć jezikom preko zubića nakon skidanja <3 Bome i ja u čudu...da boli...bapske price rekla kazala..ni osjetila nisam..a nista se ne moze usporediti sa srecom nakon tog kad pređes jezikom po zubima nakon tog
2016 08 23
Da, mene su isto ljudi prepali pričama kak je njih bolilo kad su im skidali, da je osjećaj kao da ti zube čupa, pa priča kak su im se raskrvarile desni i štajaznam šta. Ničeg od tog nije bilo u mom slučaju. Ja sam cijelo vrijeme iščekivala tu bol, kad on meni kaže "gotova si, možeš sa stolice" x-)
2016 08 23
A moguće da to neki ortodont baš čupa, ali prvi put čujem da je ikoga to boljelo...Meni je to kao nekim klještima radila, prisloni, klikne, ode bravica. S time da su mi na par zuba bravice bile gipsom pričvršćene jer su se odlijepljivale svaka 2 tjedna. Ako to nije ništa boljelo, a inače me svaki drek boli na zubima, nema straha! I još jedan brutalan osjećaj nakon skidanja- zagrist jabuku! ne volim ih, nikad ih ne jedem, ali to je bilo prvo šta sam zagrizla nakon skidanja :D
2016 08 24
ja sam davno skidala ali ništa ne boli, s kljestima nekakvih uhvati bravicu i doslovno je otkine. Ništa strasno, nemoj se brinuti i uživaj u novom osmijehu :)
2016 08 24
Još nosim svoj već dvije godine,a isto sam čula svašta o skidanju,tako da je dobro čuti i ove pozitivne priče! ;)
2016 08 25
hvalacure, nisa se stigla javit, skinula sam aparatic sve je prošlo oke, malo je boljelo kad mi je skidala naslage sa zubiju sa klještima, i sto sam usta drzala otvrenima jedn sat vremena inacesve oke, sadsam dobila retainer onaj nevidljivi.. malo mi se neda stalno kad idem jest i poslije skidat ga i prat zube al budem to izdrzala :))
2016 09 06
ma nosi ga kad si doma i dok spavaš. ALI!!! obavezno ga nosi. ja ga nisam nosila i vratili su mi se zubi na staro. dobro ne baš skroz, ali sjekutići mi se opet lagano preklapaju. umnjaci počeli izrastat i zeznuli smještaj ostalih zubiju.
2016 09 06
umnjaci su mi svi na pola vani :/ ne bole me.. al tako brzo rastu
2016 11 15