Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Mame molim savjet, kako bi ste se vi izborile?

Drage mame, i svi ostali koji znate pomoći nekim savjetom. Ja sam mama curice koja praktički živi u Klaićevoj, mi nismo iz Zg pa sam prije skoro 4mj unajmila stan u Zg. Gazdarica ne živi u Zg pa sam se s njom čula telefonom, rekla sam joj da se ne zna hoćemo li biti u Zg još 3, 4, 6 mj ili godinu dana, i rekla je nema problema i pristala iznajmiti. Sve dalje je u njeno ime dogovarao njen šogor koji živi u istoj zgradi gdje i taj stan. Prvo što mi je zasmetalo, već mjesec dana nakon useljenja što je taj šogor svako malo najavljivao da će dolazit neki ljudi gledat stan. Na moje pitanje zašto, rekao je da kad ja odem, da se usele. A ova likuša od gazdarice nije ni povukla oglas. Namazali su mi oči da ću ja biti tamo dokle god trebam, da bi sada ispalo da moram van s 1.10.
2016 09 30
Također sam studentica, u drugom gradu i cijeli 9. mj sam provela na rokovima. Početkom 9. mj su me zvali da mi kažu kako imaju zagrebačku studenticu i kako bi nju umjesto mene i ja sam im rekla da ako je tako, čemu da zadržavam stan u koji se neću vratiti, pa su rekli da će mi onda produžiti. I sad prije par dana, taman kad se trebam vratiti, oni mene ipak izbacuju. Samo da kažem, sa mnom nikad nije bilo problema, ni s plaćanjem ni s ičim. Čak sam za 9. mj ostavila u stanu da pokupe kako ne bih kasnila jer nisam tamo. Jedino što ću dobiti nazad je polog, ako i to. Koliko puta sam morala ostati pokazivati stan nekim drugim ljudima, umjesto da sam s malom u bolnici, nisam nikad kasnila s nikakvim plaćanjem, čak sam koordinirala dogovore špricanja stana protiv žohara, koji pri useljenju nisu bili ni spomenuti. Praktički sam im činila usluge preko ljeta kada nema studenata i još im za to i plaćala, a kada sam pitala da li mogu barem biti olakšana za režije za 9. pošto me nije bilo, zmija od gazdarice se izderala na mene na telefon ko da sam neka balavica iz vrtića. Dakle ja sve fino, a oni sa svakim mjesecom sve više i više lagali i postajali bezobrazniji. Moja kćer je s dijete s posebnim potrebama i hzzo za kućnu njegu ne pokriva sve, a status majke njegovateljice i ostalo jednostavno nisu dovoljni za sve to. Znam što me čeka po otpustu i nastojim uštedit lovu, a onda me ovakvi zlobnici potkradaju. Dakle, tražim vas savjet kako da istjeram pravdu i dobim nazad lovu koja pripada meni? Nismo bili potpisali nikakav ugovor, ali valjda postoji način da zmiji pokažem gdje joj je mjesto? Fini način neće raditi, pokušala sam, trebam nešto jače. Ugovor, nažalost, nismo potpisivali... Tako da je moja riječ protiv njene ili protiv njene i njegove pošto su dvoje operativaca... A na kraju će patiti moja kćer. Kome da se obratim?
2016 09 30
Jesu li vas prijavili kao podstanara?Ako nisu možete ih prijaviti,no ja bih radije tražila novi stan nego imala posla sa njima.
2016 09 30
Prijavi ju da nije prijavila da ima podstanare i eto.
2016 09 30
A neću li ja kao taj, sada skoro bivši podstanar, također nastradati?
2016 09 30
Nema spasa..gonjaj dalje..suosjecam pa savjetujem u toj situacijimti ti ni ne treba taj negativizam..al daj sto se nisi povezala s nekim..pa gledala sam na tvu-u da postoje mjesta cak besplatno noce ljudi koji takvu djecu po bolnicama u zg imaju?
2016 09 30
Obratite se velečasnom na Rebru on puno pomaže u ovakvim situacijama znam iz iskustva ili se obratite udruzi Krijesnica pa pitajte savjet...
2016 09 30
Ajoj koja užasna situacija... Prvo nadam se da će ti curica biti što prije u mogućnosti ići kući i da će biti na maximumu svog potencijala, želim svu sreću. Drugo, prema gospođi i šogoru bi trebala prestat biti fina, i sve ovo što si ovdje fino napisala im prezentirat al ne na fin način. Vjerojatno nećeš postići ništa, al mislim da će ti biti lakše izbacit to iz sebe. Nisu oni doduše dužni tebi ništa, al svakako se ne ponašaju korektno. Osobno ne bih imala uopće potrebu stat u njihovom stanu, a kamoli primat ljude da gledaju stan ( valjda je već tu sve bilo jasno, niste to trebali prihvatiti nego ih napast ili iselit odmah pa nek iznajmljuju) Doduše, lako je govorit sastrane, nije tek tako iselit i imat princip kada imaš druge prioritete, kao prvo dijete. Svakako je moj savjet za početak zauzeti stav. Imate li neku mušku figuru uz sebe? A što se tiče prijavljivanja, jeste pričali o tome otvoreno ili što?
2016 09 30
I naravno, što cure kažu, svakako se raspitati za pomoć u takvim slučajevima, i ja sam čula da ima načina da dobijete barem neke olakšice ili pomoć u bilo kojem smislu.
2016 09 30
Koji grozni ljudi. Najgore je biti pošten i dobar u životu, tako ispada. recite joj šta će i kako biti s plaćanjem po vašim uvjetima i najbolje je stvarno i otići od takvih užasnih ljudi, što mislite da ne trebate platiti nemojte im ni platiti, neka je bude sram. Sa gubom treba grubo
2016 09 30
Za smještaj se pokušajte obratit udrugama koje nude smještaj roditeljima (udruga Krijesnica, Klub HEO, Ljubav na djelu...) Ja bi iselila, ali ne bi više niti lipe platila. Ako bude bezobrazna i zahtijevala novac onda zahtijevajte ugovor ili neki dokaz da je prijavila podstanara gdje piše koliko treba platiti (što pretpostavljam nema). Ako ju stvarno želite prijaviti onda pogledajte više detalja o podstanarstvu na epodstanar.com, a imaju i forum pa postavite tamo pitanje jer možda netko ima slična iskustva. Sretno i brz oporavak curici!
2016 09 30
Nehumana i teška situacija, nadam se da ćete uspjeti pronaći smještaj čim prije. Predložila bih da energiju ne trošite na razmišljanje "kako se izboriti" jer nažalost nemate pravo na novac koji ste dali, a napakostiti mislim da nema smisla (vi time ništa ne dobivate, a možete si potencijalno stvoriti i neke nove probleme). Žao mi je što to moram reći, ali i ovo je škola. Trebali ste poslušati svoj instinkt kad ste vidjeli kamo to ide s pokazivanjem stana drugima, nemicanjem oglasa itd.
2016 09 30
...kakvih groznih ljudi ima, strasno...zelim vam puno srece..bit ce sve dobro..
2016 09 30
Katastrofa! Ali eto, iz svoje kože na žalost ne možeš. Ono što bih ja napravila...ne bih prijave nikakve radila, eventualno ako saznaš da su novi podstanari pa onda( ali moš zeznut nedužne ljude, pa ono, ne baš). Ali bih se doslovno preko noći iselila, ključeve ostavila u sandučiću i ne bih ostavila ni lipe ni za režije ni ništa. A s obzirom da nisi prijavljena, mogu ti stavit soli na rep. I još bih se pobrinula da ne očistim ni centimetar stana. Inače nisam za nekakve osvete u ovakvom obliku, ali nemoš biti toliko smeće, pogotovo kad znaš da je riječ o mami s djetetom. :|
2016 09 30
Zaboravljate da joj tek trebaju vratiti polog...vjerojatno joj ni neće vratiti prije nego su režije plaćene, ali ipak držim fige.
2016 09 30
1 2