Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Dječje veličine POMOĆ

Drage krpičarke, buduće mame, mame, žene..molim vas da mi pomognete oko odabira veličina za bebu, baš su zbunjujuće :/ Ne znam koje veličine da pripremim. Dakle nakupovala sam onako 20% 56 veličinice i to najviše bodići, tutice i tako, a ostalih 80% 62 vel. tu je svačeg, od bodića, do trenirkica, majica i tako. Trebam pripremiti i 68 i 74 vel. za prve mjesece? Jer ovako što sam našla veličine po mjesecima na internetu ne izgleda mi baš realno.. 0-1 50 1-2 56 2-4 62 4-6 68 Znam da će biti veća (prosječna) beba, pa se bojim da će 56 u startu prerasti, 62 biti samo za prvi mjesec dana, a toliko toga sam nakupovala..Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima :")
2016 10 20
a gle istina je da brzo rastu al sve te stvari si rastezu, za pocetak ti je cist dovoljno 50-56
2016 10 20
Moja kćer je bila veća beba,tako da smo odmah krenule sa vel.62. Sva ona krasna robica u vel.56 je ostala neobučena,ali sam ja prodala. I uvijek sam joj trebala kupovati nekako broj veću odjeću nego što je njena dob. A ove veličone koje si pronšala jesu takve......
2016 10 20
> AndreaKod: > a gle istina je da brzo rastu al sve te stvari si rastezu, za pocetak ti je cist dovoljno 50-56 Meni je to za početak odmah bilo malo jer mi se kćer rodila sa 4,5 kg i 54 cm...... 8-)
2016 10 20
Draga to ti sve ovisi koliko dijete napreduje s kg. Opcenito gledam na svoje dvoje djece,mali mi je odmah uletio u 56 jer je bio 53 dugacak,a mala mi je mogla nesto i 50 iako je bila isto dugacka ali laksa za pola kg. 50 i 56 to ti je za prva dva mjeseca,62 ce ti biti maksimum do 4.mj.starosti djeteta, onda ide 68,to smo duze nosili...jedno 3mj.,74 isto tako,mozda caj mrvicu duze,onda smo iz 74 naglo preletili u 86,vrlo kratko nosili 80,za dalje se ne sjecam sto se tice sina. Kcer mi je sad tri mjeseca za koji dan i jos smo na broju 62. Eto,nadam se da sam pomogla bar do prvih godinu dana...;)
2016 10 20
Zbilja ti sve ovisi o veličini bebe, kao što su ti svi već napisali, ali nisu ti nerealne ove veličine s interneta. Naime, brojevi su ti centimetri. Broj 50 mame uglavnom ne kupuju, jer ih bebe, koje ih uopće i mogu obući, prerastu doslovno u prvom mjesecu, kad se ni ne izlazi puno s bebom, pa uglavnom samo malo podvrnu robicu 56 broj. Rijetko koja beba nakon izlaska iz bolnice ne može nositi 56, za to se ne moraš brinuti! Ja bih ti savjetovala da dalje od broja 62 ni ne kupuješ, jer ćeš kupiti u šetnjica s bebom, i nekako je ljepše kupovati kad se beba već rodi. Uostalom, do tada ćeš shvatit što voliš i što ti odgovara. Za prva tri mjeseca ti uglavnom trebaju bodići, tajice i čarape. Preklopni bodiji su super, sve bebe mrze oblačenje preko glave. Također, ako ćeš roditi u zimu, trebat će ti skafander koji ide preko cijelog tijela, zbog čestih posjeta liječniku i šetnji. Uživaj u svojoj bebi!
2016 10 20
Super, hvala vam, puno ste pomogle! :")
2016 10 21
Mi smo nosili 46 kad smo se rodili...
2016 10 26
A miš mali! 😍😍😍 Moja je bila taman za 50, iako su mi svi govorili da to ne kupujem, pa joj je sve 56 bilo veliko. I bila mi je tako sićišna! Ali muževa nećakinja se rodila prerano s 42 cm! E to je mini-beba! > TcOriginal: > Mi smo nosili 46 kad smo se rodili...
2016 10 27
Ja sam rodila dvije curice 50cm i 3100 Obje su mi bile u 56 br.nekih mjesec i pol...meni nije smetalo sto je odjeca komotnija,duze je nose,pogotovo majice ako je curica,moze nositi i kao haljine,tunike i poslje majice 😉isto tako i haljinice,kad prerastu nose kao tunike ili majice 😆
2016 11 13
> MilaElena: > A miš mali! 😍😍😍 > Moja je bila taman za 50, iako su mi svi govorili da to ne kupujem, pa joj je sve 56 bilo veliko. > I bila mi je tako sićišna! Ali muževa nećakinja se rodila prerano s 42 cm! E to je mini-beba! > > TcOriginal: > > Mi smo nosili 46 kad smo se rodili... Bome su to mali misevi....ali meni je bila normalna jer smo u zg bili okruzeni samo takvim malim bebama. Tek kad smo dosli doma i poceli setati sam shvatila koliko je ona u stvari minijaturna.....i kad smo morali kupiti mini odjecu...ali sada smo veci od vrsnjaka...
2016 11 14
Mojoj je još u bolnici 62 bio jedva, skroz joj je bio nategnut neki jadni bodić. Nismo ni mi ni doktori znali da će biti baš tolika "bomba". :-D Sve ti je to relativno, zato ti je uvijek bolje uzeti veće veličine, da bar koji put obuče, jer ionako sve tako brzo prerastu.
2016 11 19
3250gr, 51cm nosila je 56 mjesec dana, vece brojeve (68/74) ne kupujte- imate 6mj.vremena i puno robice dobijete.
2016 11 27