Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Riječko rodilište

Pozdrav svima! Ima li tu koja da je nedavno rodila tamo? Pripremam se lagano psihicki za sto me sve ceka u 2.mj pa imam par pitanjca... :D Dali daju oni spavacicu ili moram imati svoju? Cisto da znam iako imam u planu prekopat ormare i nac nesto tek tolko za navuc na sebe tamo :D Prvo mi je dijete a naslusala sam se svakakvih prica i pricica od svoje mame koja je 5 puta rodila i prosla sve moguce na porodima, kako ona kaze doktori na porodu samo svoje dupe gledaju i da sebi olaksaju a ne meni...prirodno bi bilo i lakse rodit na onom stolcu ko sto ginekolozi imaju radi polozaja..da li mogu u rodilistu birati umjesto toga i kreveta? I dali su vas odmah rezali (ako bas niste dosle zadnji cas) ili mozete odabrati da ne rezu nista? I sve ukupan dojam, kakvo je osoblje? kako su vas tretirali..? I dali daju slucajno i kakvu robicu za bebaca za prvu ruku ili je obavezno da ima svoju? Hvalaa :)
2016 12 19
najbolje ti spakiraj u ruksak sve sto mislis da ce ti trebati za tebe i bebu jer u nasim bolnicama cesto puta nemaju ni wc papir koji isto moras sama donijeti od doma , tako je u zg, a vjerujem da nista drugacije nije u rijeci
2016 12 19
Plan poroda i mislim da ga se moraju držati .zelim ti lagan porod bez i trvencija koje ne želiš .rijeka ima sve stolac bazen krevet ...dolazit ces vjerojatno (gin te posalje)u terminu pa pitaj na pregledu Gina koji ti bude...zelim ti finderla ili prodana sve sto te zanima
2016 12 19
U bolnici je beba u njihovoj kad ides kuci donesu robu za izlazak
2016 12 19
ja sam rodila pred 2 godine, i moje iskustvo je da ti treba sve! tvoja spavacica, tvoje jednokratne gacice, ulosci, kreme za bradavice, nemaju ni platnenih pelena za bebu, dobijes jednu pa nek traje dok si tamo! uzas. i najvaznije je postavit se prema svima odmah na pocetku inace ces bit gladna! budi glasna i zahtijevaj kad ti nesto treba. ja sam dvaput rodila na carski i bila u bolnici po pet dana. strpljenje i zivci na hiljadu i jedva sam cekala da idem doma . Zelim ti da sve prodje sto brze i bezbolnije! sretno!
2016 12 19
Hvala vam svima puno :) ocito su misljenja o rodilistu podjeljena a i uvjeti su se kroz godine mjenjali. Svakako planiram sve svoje ponjeti no zanimalo me za spavacicu npr jer to sigurno necu kupovat nego uzez neku staru od nekog od rodbine tek tolko da imam. Slijedeci pregled mi je iza Bozica pa cu tada i sa doktoricom pricati a tecaj imam sredinom prvog mjeseca..a mogu i patronaznu udavit jos malo :D vise mi je psihicki da se pripremim iako se evo dosta dobro drzim za sad. Ponosna sama na sebe :D
2016 12 19
Sretno..... <3
2016 12 19
Hvala! :")
2016 12 19
Ja sam rodila u Riječkom rodilištu. Prije poroda su me pripremili. To je bilo prije 5,5 godina, samo da znaš. Pregleda te ginekolog, klistiraju te i daju ti njihovu spavaćicu. Onda ideš roditi. Nakon poroda te odvezu u tvoju sobu u njihovoj spavačici. Nas je bilo 4 u sobi (mislim)... Ako imaš svoju spavaćicu obučeš svoju, a ako ne imaš njihovu. Kupi spavaćicu (znači da izgleda kao haljinu), koja gore ima otvor na dugmiće da se možeš otkopčati da dojiš djete, inače će ti biti problem. Njihove su takve samo ružnije. Ja sam uzela i svoj toaletni papir, dobro mi je došlo, uzela sam papirnate maramice i labelo. Uzela sam one vir uloške i gaćice za jednokratnu upotrebu. Kupila sam si grudnjak za dojenje i odmah ga stavila drugi dan. Uzela sam nešto za dezinfekciju ruku. Pošalju te otuširati, pa sam uzela i nešto svoje za kupanje, nešto blago pogotovo za intimnu njegu. Naravno, pastu i četkicu za zube. Uzela sam i svoje papuče. Eto, toga se sjećam, to mi je sve trebalo. Za odlazak kući, mužu sam pripremila odjeću i cipele (gledaj da bude udobno) a donio je i robicu za djete (to se podrazumijeva naravno). Ja sam uzela puno stvari jer je meni Rijeka udaljena sat i po vožnje, i sve sam strpala u jedan praktičan manji kofer. Ništa me nije iznenadilo, a cure iz sobe su stalno nešto posuđivale od mene. Sretno!
2016 12 26
Ah da, ja sam rodila po ljeti, ali mislim da treba uzeti i onaj ogrtač za poslije tuširanja...kojim se možeš ogrnuti i dok ležiš u krevetu... Ne vjerujem da su se uvjeti mjenjali, mogli su ostati isti ili postati gori.
2016 12 26
Ja sam prije 2 godine rodila u Rijeckom rodilistu,imala sam svoje spavacice ali su mi u bolnici dali njihove kad god je zatrebalo. Za bebu ti ne treba nista. Inace u bolnicu sam nosila: Chicco uloske,toalet papir (iako mi nije trebao redovito ga daju u svaki wc),sampon,gel za tusiranje,sapun,hidratantna krema,Labello,vlazne maramice,papirnate maramice,pasta i cetkica za zube,rucnici papuce i japanke za pod tus. E da i mrezaste gacice,te jastucice jer mlijeko je jako curilo. Imala sam i vodu,iako ti redovito nose caj,kompot itd.
2017 01 02
Rodila sam prije 10 mjeseci, sve što ti treba će ti reći na tečaju. Spavaćice možeš koristiti njihove no dogodi se da im ponestane jer je puno žena pa bi bilo dobro da imaš svoju za presvući onu njihovu koja će se zaprljati nakon poroda. Obavezno svoje uloške, jednokratne gaćice, nama su čak rekli na tečaju i jastučnicu za svaki slučaj jer im i to zna ponestati. Za hranu se ne brini, promijenilo se štošta, nekoć su navodno žene bile gladne, sad je to sasvim pristojno, posavjetovali su se s nutricionistima i daju hranu za dojilje no naravno ne škodi imati svoje neke kekse ili slično što možeš grickati da ti se nađe. Kad te prime na 3. kat upitat će te sve detalje tj. tvoj plan poroda, što želiš ili ne želiš. Ljudi jako vole komplicirati oko toga a cilj je svima isti - i ti i oni želite brz porod bez komplikacija. Možeš izabrati stolčić i predomisliti se pri porodu, za bazen moraš unaprijed obaviti neke pretrage i javiti se u bolnicu. Rezati te neće ako ne moraju, ne rade to jer im je rutinski već ukoliko je potrebno u datom trenutku i dobro za tebe i dijete. Beba je cijelo vrijeme u njihovoj robici do izlaska. Pripremi suprugu robu za bebu i sa SEBE (to često znaju zaboraviti). Doktori su uglavnom stvarno odlični iako najveći dio posla i najvažniji ti obavlja babica. Moj doktor se šetkao okolo i smješkao i svako malo provirio kroz vrata. Babici mogu spomenik podići :-D Sestre na "zloglasnom 5. katu" su različite, meni su uglavnom sve bile susretljive i pomagale su koliko su stizale i meni i mojim cimericama (troje u sobi). Želim ti puuuuuuno sreće, lak porod i da sve prođe u najboljem redu. Pozzz, Jelena
2017 01 11
Pozz Da li je istina da se mora/može uzeti određenog doktora za porod? Ili je svejedno kod koga ćete?
2017 02 06
mislim da u rijeci to nije praksa da moras .ali sve je stvar percepcije .ako zelis da ti bude doktor (klinički )tvoj i ako vodiš trudnoću u kbc možeš se dogovoriti da ti bude na porodu ,al opet druga strana medalje je kakav ces imati tretman ako taj određeni nebude taj dan tamo.sretno
2017 02 06
Evo i svijeze iskustvo iz Rijeckog rodilista.. :) Rodio se moj mali miš u subotu u 22:25. 2700 tezak, 49 dug, savrseni mini smotuljak :) Za prijem i boravak u samom rodilistu mi nije trebalo bas nista osim dokumenata (zdravstvena obavezno-ako ste se udavala i jos nemate zdravstenu karticu na novo prezime obavezno ponijeti onaj papir sto sluzi umjesto kartice jer ako se prijavite sa starom karticom dijete ce dobiti vase djevojacko prezime dok ga sami kasnije ne promjenite), dalje, papuce i spavacica i boca vode. nista drugo. Tako da ostale stvari muz donese kad vas smjeste u sobu ili ako ostane s vama ona dva sata nakon poroda tj dok vas ne presele u sobu preda stvari tada. U sobi od obaveznog sto vam treba je jos barem jedna al bilo bi dobro i dvije ili tri spavacice/pidjame, ovisi koliko ostajete u bolnici (pravilo je 48h nakon poroda), sapun/gel za tusiranje, vise rucnika i par malih rucnicica. Toalet papir vam mozda nece trebat jer mjenjaju redovito ali za svaki slucaj uzmite rolu. Barem 3 paketa ulozaka, ja sam koristila i jos korsitim VIR80. Cetkica i pasta za zube i ako zelite slape, japanke, papuce za pod tus. To su stvari koje vam trebaju i koje cete sigurno koristit. Ako se sjetim jos cega nadopisat cu i ako ima ko kakvo pitanje tu sam za sve detalje da ne pisem sad tu roman :D Za osoblje samog rodilista i kasnije odjela za babinjače imam samo rijeci pohvale, stvarno su svi bili simpaticni, susretljivi, cak i za uc u neku bezveze pricu s njima i fino se nasmijat. Sto se rezanja tice rezu samo ako vide da moraju, mene su rezali stvarno malo i sivanje nisam osjetila uopce jer sam bila pod epiduralnom, al kasnije pece ko sam vrag :D ali nisam osjetila ni samo rezanje tako da to je plus..
2017 02 22
1 2