Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Porez i kazne na svaku uplatu na tekući račun i štedne račune od 1.1.2017

Znam da nije tema za ovu grupu, ali eto da vidite Jel to znaci da se više prodavat smijeti neće niti kuoivati na stranicama za prodaju??? http://www.24sata.hr/news/poreznoj-banke-od-nove-godine-salju-stanje-svih-vasih-racuna-504524
prije 29 dana, 18:32
Izgleda da je točno: http://www.index.hr/vijesti/clanak/banke-od-nove-godine-poreznoj-salju-stanje-svih-vasih-racuna/939493.aspx Kako je u zakonu opće definirana prodaja nečega što je polovno i na što smo ustvari već jednom državi platile pdv?
prije 29 dana, 19:50
Interesantno
prije 29 dana, 20:49
i kaj sad netko će nas još globit jer prodamo katkad neku krpicu za sitnu lovu??? ili tipa kad ti roditelj uplati koju kintu?? pa ovo je za ne povjerovat više. ,:(
prije 29 dana, 20:50
Pa generalno mislim da naša krasna, usput od nas izabrana, vlada, pokušava izžmikati i ovo malo kaj imamo. Treba napuniti proračun obzirom da im se pre Horvatinčićem i Todorićem te inima stisne šupak. Samo Horvatinčić bi namirio Vladu za sljedeći mandat i više. Ne možeš vjerovati u kojoj mi zemlji živimo.
prije 29 dana, 21:04
Super...mozda od tog poreza kupe djeci ultrazvuk pa necemo vise telefonirati na 060......ccc..
prije 29 dana, 21:06
> valeera: > Pa generalno mislim da naša krasna, usput od nas izabrana, vlada, pokušava izžmikati i ovo malo kaj imamo. Treba napuniti proračun obzirom da im se pre Horvatinčićem i Todorićem te inima stisne šupak. Samo Horvatinčić bi namirio Vladu za sljedeći mandat i više. > Ne možeš vjerovati u kojoj mi zemlji živimo. exactly.
prije 29 dana, 21:09
Mislim da ovaj zakon nije po ustavu jer narušava privatnost građana,e sad samo bi se triba nači neko da podnese tužbu protiv države :') :') A to tada koristite usluge pošte,plačenje pouzečem :') :') ;)
prije 29 dana, 21:16
A jojjjj pisala ja vladi na zid kom i njihovim jesenju ustava pa mi svaki put obrisali kom.slala i mailom ustavnom sudu i nikad dobila odgovor
prije 29 dana, 21:23
ma ja sam se skoro rasplakala... dakle i ovo malo što uspijem sa strane zaraditi mogu doslovce najebati...Dosta je meni više ove Usrane naše
prije 29 dana, 21:27
Kaze koje značajno odstupaju.daklw sve ove dilerice Ce odleprsat al ko zaradi normalno 1000kn mjesto prek krpica. Dakle nema zime za nas postane wskime
prije 29 dana, 21:28
To će najviše nadrapati ovi šta primaju devize izvana i oni što uplaćuju skupa sa njima. Bez brige nitko vas neće globiti ako prodate svoju rabljenu robu.No ako preprodajete sa alija kao neke ,pitanje je. Znači ako porezna dobije od banke stanje nečijeg računa i vidi po 3,4 uplate dnevno , a nema neki obrt, hmmmm
prije 29 dana, 21:31
> modatek22: > ma ja sam se skoro rasplakala... dakle i ovo malo što uspijem sa strane zaraditi mogu doslovce najebati...Dosta je meni više ove Usrane naše Nečeš nego češ samo bandi dati dio tog kolača,mic po mic i oni opet punih đžepova,a mi praznijih... Ali popravit če ceste,komunalije,sagradit vrtiče,škole,otvorit nova radna mjesta itd.. :') :') :') :')
prije 29 dana, 21:31
Pa punit će se proračun pošti slanje pouzečem ili slanje tiskom u kuverti novac kao dokument .Ja nemam račun pa korisniku snizim 10kn na svoj trošak predmet on mi novac pošalje u tisak kuverti kad dobijem šaljem.Eto može i ta solucija.Iako zakon još nije ni uveden znaći tek od 1.1.2017.Moju susjeda je dobila kaznu od 7000kn proljetos jer je prodavala na Njuškalu i porezna joj je pratila tekući račun oko 700kn je imala mjesečno s poštarinom mjesečno sve su zbrojili čak su joj i slanje pouzečem imali ispis u zadnjih godinu.Tako da koliko joj je bilo uplačeno s poštarinom .Sve je morala platiti .Nisu joj priznali ni poštarinu sudski su tražili dokaz ispis ptt koji je slala.Nije htjela dati baš iz razloga imena jer bi zajedno s njom i bili provjeravani i kupci.Jer i kupac je kriv kad takvu robu kupuje.
prije 29 dana, 22:16
Šta sve neće izmislit... kao da već nisu dovoljno uzeli sad će i na tome zgrtat lovu :@ :@
prije 29 dana, 22:33
1 2 3 4 5 ... 7 Sljedeći