Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Jako dobra kopija?

Prvo, postoji li takva? Drugo, kupujete li radije kopije ili nešto što je inspirirano high-end brendovima? Moje mišljenje je da kupovanjem, a i predavanjem kopija, oštećujete nečije intelektualno vlasništvo. I znam da će sada neki reći: "Briga Isabel Marant, ta ima para za cijeli život", ali po meni to je nebitno. Ja da nešto radim, ne bih voljela da me ljudi doslovno kopiraju. Sad sam vidjela u jednom oglasu, piše:"identična originalu"; to je nemoguće. Što vi mislite o tome i prodaji te kupnji "vrhunskih" kopija?
2016 12 30
Ne volim ih
2016 12 30
kad smo konkretno spomenute, meni marant obuca tako gadna da ih neb nosila da mi ih plate des puta kolko kostaju. a na krpama o kopijama i originalima nema vajde, uz abibas i mike, tu sve ludo za zarom, koja je nista drugo nego nakaradno los i nekvalitetan kopirant kojekakvih originala.
2016 12 30
Cipka - nisam nikoga htjela uvrijediti. Samo sam htjela pokrenuti raspravu. Naime, imam kolegicu koje je prije 10 godina krenula s jednim posebnim nakitom, pa ju zadnjih 5 godina kopiraju, pa smo baš raspravljale o tome i idejama i intelektualnom vlasništvu.... No....na temu me generalno potaknuo oglas u kojem je u naslovu ime brenda (ne piše kopija, to je spomenuto tek u oglasu niže), a cijena identična cijeni originalne stvari na outnetu. Ne želim linkati niti ikoga prozivati, ali me zanima šire mišljenje.
2016 12 30
na sreću ne patim od nikakvih marki..nit me boli glava dali je nešto original ili nije..... 8-)
2016 12 30
ne znam šta bi ti rekla. s jedne strane, i mene živciraju kopije, i prodavanje i švercanje s istih, a s druge strane sam ponosna vlasnica dvije adidas trenirke s tržnice u Bihaću.
2016 12 30
Moje mišljenje je da kupovanjem kopija štedim novac. U životu nisam nešto kupila kako bi financijski pomogla proizvođaću vec zato sto mi se sviđalo i nosila bi to nesto. Prodaja kopija ista stvar. zasto bi kupila original adidaske superstar za 600,700,800kn kolko su vec kad mogu uzet tenisice u nekom drugom ducanu koje na nozi stvarno izgledaju identicno za 150kn?
2016 12 30
> lucija1202: > Moje mišljenje je da kupovanjem kopija štedim novac. U životu nisam nešto kupila kako bi financijski pomogla proizvođaću vec zato sto mi se sviđalo i nosila bi to nesto. Prodaja kopija ista stvar. zasto bi kupila original adidaske superstar za 600,700,800kn kolko su vec kad mogu uzet tenisice u nekom drugom ducanu koje na nozi stvarno izgledaju identicno za 150kn? slažem se u potpunosti s tobom...
2016 12 30
> lucija1202: > Moje mišljenje je da kupovanjem kopija štedim novac. U životu nisam nešto kupila kako bi financijski pomogla proizvođaću vec zato sto mi se sviđalo i nosila bi to nesto. Prodaja kopija ista stvar. zasto bi kupila original adidaske superstar za 600,700,800kn kolko su vec kad mogu uzet tenisice u nekom drugom ducanu koje na nozi stvarno izgledaju identicno za 150kn? Ne izgledaju naljepnice lose guma katastrofa unutra ocaj vidi se velika razlika izmedju originala i kopija.. govorim o superstarkama velika je razlika.. osjecaj kad ih nosis su dva pojma.. Ista stvar sa fejkusama starki . Osim sta se vidi iz aviona lagane su. Naljepnice znaka su haha smijesne i kad ih operes u masini na 30 mozes ih bacit jer guma otpada a iznutra se odlijepe i lose su jako su lose .. Al svi smo razliciti neko pati od marki pa mora ju imat makar fejkusu samo ljudi ne kontaju da jos gore izgledaju kad to forsiraju.. npr ja volim udobnost A opet trenirke od lycre iz bosne adidas fejk peri deri stalno su iste jako su dobre meni osobno..prvu sam dobila i nakon god dana vidim da je super kupim sama za 45 maraka oko 180kn.. turske su obje fejkuse al su jako dobre..
2016 12 30
plus, smatram da su originali vise manje bilo cega bez potrebe tolko skupi. Cisto primjer, starke original mi ni jedne nisu izdrzale preko godinu dana, kopija ima nekoliko pari vise manje iz deichmana za 99 i manje kn. cak i jedne iz plodina sto su 40kn bile. Izgledaju po meni odlicno na nozi, jako blizu originala, boja postojana nakon 3 godine na svim kopijama, nigdje nisu pukle ni nista, jednu od kopija niskih crnih starki sam skoro 4 godina nosila prije nego su se raspale-99kn. Ne pise na njima converse i nema znaka al izgledaju isto. to je eto isto kopija. Al ima i trenirki iz Bosne, doslovne kopije sa znakom i svime, nakon godina i godina nošenja citave i ko nove. Da sam puna para i dalje nebi kupovala originale jer ne patim od marke. Kraj price.
2016 12 30
uostalom, znamo kako se živi, mislim da smo ovdje na krpicama svi mali građani, zanimame tko ovdje kupuje isključivo originale... ? I
2016 12 30
Meni nije bitno koji je brend, samo da mi se komad sviđa, pa bilo to s placa ili iz Calvin Kleina. Ne volem vidjeti nikakve kopije, najjadnije su mi bile one fejk MK torbice za kinesko zlatnim logom i nepravilnim slovima, a ni wannabe UGG mi nisu neka ljepota, pogotovo kad se iskrive pa cure izgledaju ko da im gležnjevi stoje nahero :D
2016 12 30
Sta se tice starki ovisi kak ih cuvas.. gazis i koliko si u njima ja ih imam po par god pa mi dosade il bijele vise nisu tak bijele pa uzmem nove.. nikad se ne pokidaju nit ista dok prija ih ubije za god dana al ona bas ne pazi.. Sta se tice ovih iz deichmana kataatrofa su donja guma gazista je ko papir tanka i ocajne su meni.. na moru po kamenju i svakakvim putevima su me bolile noge tak da sam ih brzo bacila..
2016 12 30
Jedino sto priznajem (ponekad) je kupovina original parfema, ali jedino i samo zbog izdrzljivosti. Athos recimo radi jako jako dobre kopije, nemaju oriđiđi bocice al ne pucam selfije u kupaoni s chanel bocicama u pozadini i milijon filtera pa me zaboli kikić za bocicu. Ako bas ocu fensi bocicu kupi se original parfem pa nadolijevaj unutra kopija do mile volje. Sto se kopija starki tice, bas pravu kopiju sa znakom i sve sam muzu kupila, probao je original u ducanu i probao je kopiju kada su stigle, na nozi iste, izgledom iste. Jedina razlika je malo u kalupu. Oprala sam ih vise puta, raspale se nisu. Izgledaju jednako. Iako ne u mašini jer nikad ne perem u mašini tenisice vec su se mocile u vodi cijelu noc i ribale kasnije.
2016 12 30
Svoje "starke" iz deichmana kupujem godinama, samo mjenjam boje, i sve ih nosim dosta, i vec dugo. Isto ih namacem u lavoru dan, dva ako zaboravim na njih x-) skroz nebitno. Nosila ih po svakakvim terenima i po svakakvim vremenskim uvjetima i sve su citave jos uvijek. Mozda samo meni al meni su te iz deichmana cak i udobnije od originala.
2016 12 30
1 2 3