Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Poštanska uputnica - način za slanje-primanje novca

Pozdrav svima, za one koji imaju blokirane račune u bankama ili nisu u mogucnosti primati novac na banku, poštanska uputnica. Novac se uplaćuje na šalteru pošte na ime prezime i adresu osobe kojoj se novci uplaćuju , osoba koja uplaćuje novac mora imati osobnu. Za obavljenju transkakciju dobijete potvrdu od tete na šalteru. Za dan - dva poštar vam donese novac na kućnu adresu, ili ostavi obavijest u sandučiću. Minimalna provizija je 9 kuna. Plaća je uplatitelj prilikom uplate. Par cura mi je slalo novac na ovaj način, novac je sitgao idući dan. Više o svemu: https://www.posta.hr/financijske-i-druge-usluge/financijske-usluge/slanjeprimitak-novca/postanska-uputnica
prije 9 dana, 17:38
> Mia2312: > Pozdrav svima, > za sve one koje se boje poreza i češljanja računa, poštanska uputnica. > Novac se uplaćuje na šalteru pošte na ime prezime i adresu osobe kojoj se novci uplaćuju , osoba koja uplaćuje novac mora imati osobnu. > Za obavljenju transkakciju dobijete potvrdu od tete na šalteru. Za dan - dva poštar vam donese novac na kućnu adresu, ili ostavi obavijest u sandučiću. Minimalna provizija je 9 kuna. Plaća je uplatitelj prilikom uplate. > Par cura mi je slalo novac na ovaj način, novac je sitgao idući dan. > Više o svemu: https://www.posta.hr/financijske-i-druge-usluge/financijske-usluge/slanjeprimitak-novca/postanska-uputnica Ja i dalje ne kužim, čemu panika oko te porezne?Ako ne "muljaš", preprodaješ i sl., nema panike. Uostalom ta uplata valjda ide na račun primatelja novaca, tj. prodavač ju plaća zar ne?Odnosno smanji cijenu pt. ili artikla koji prodaje za tih 9 kn?
prije 9 dana, 17:53
kad saljes lovu postom, na posti te traze br. osobne, ime i prezime, oib, adresu stanovanja i mjesto rodenja :) ne bi znala sto rade s oibom i sto ce im to
prije 9 dana, 17:54
> tratinchica123: > kad saljes lovu postom, na posti te traze br. osobne, ime i prezime, oib, adresu stanovanja i mjesto rodenja :) > ne bi znala sto rade s oibom i sto ce im to nisam znala da traze i te ostale podatke. Nisam još nikome tako uplaćivala, samo sam primila novce na takav nacin.
prije 9 dana, 17:57
> Blliss: > > Mia2312: > > Pozdrav svima, > > za sve one koje se boje poreza i češljanja računa, poštanska uputnica. > > Novac se uplaćuje na šalteru pošte na ime prezime i adresu osobe kojoj se novci uplaćuju , osoba koja uplaćuje novac mora imati osobnu. > > Za obavljenju transkakciju dobijete potvrdu od tete na šalteru. Za dan - dva poštar vam donese novac na kućnu adresu, ili ostavi obavijest u sandučiću. Minimalna provizija je 9 kuna. Plaća je uplatitelj prilikom uplate. > > Par cura mi je slalo novac na ovaj način, novac je sitgao idući dan. > > Više o svemu: https://www.posta.hr/financijske-i-druge-usluge/financijske-usluge/slanjeprimitak-novca/postanska-uputnica > Ja i dalje ne kužim, čemu panika oko te porezne?Ako ne "muljaš", preprodaješ i sl., nema panike. > Uostalom ta uplata valjda ide na račun primatelja novaca, tj. prodavač ju plaća zar ne?Odnosno smanji cijenu pt. ili artikla koji prodaje za tih 9 kn? Tema nije dali ima mjesta panici ili ne, samo prijedlog slanja tj primanja novca. Proviziju plaća osoba koja uplaćuje novce. Stvar je dogovora kupca i prodavatelja tko ce platiti tu proviziju.
prije 9 dana, 17:59
> Mia2312: > > Blliss: > > > Mia2312: > > > Pozdrav svima, > > > za sve one koje se boje poreza i češljanja računa, poštanska uputnica. > > > Novac se uplaćuje na šalteru pošte na ime prezime i adresu osobe kojoj se novci uplaćuju , osoba koja uplaćuje novac mora imati osobnu. > > > Za obavljenju transkakciju dobijete potvrdu od tete na šalteru. Za dan - dva poštar vam donese novac na kućnu adresu, ili ostavi obavijest u sandučiću. Minimalna provizija je 9 kuna. Plaća je uplatitelj prilikom uplate. > > > Par cura mi je slalo novac na ovaj način, novac je sitgao idući dan. > > > Više o svemu: https://www.posta.hr/financijske-i-druge-usluge/financijske-usluge/slanjeprimitak-novca/postanska-uputnica > > Ja i dalje ne kužim, čemu panika oko te porezne?Ako ne "muljaš", preprodaješ i sl., nema panike. > > Uostalom ta uplata valjda ide na račun primatelja novaca, tj. prodavač ju plaća zar ne?Odnosno smanji cijenu pt. ili artikla koji prodaje za tih 9 kn? > Tema nije dali ima mjesta panici ili ne, samo prijedlog slanja tj primanja novca. > Proviziju plaća osoba koja uplaćuje novce. Stvar je dogovora kupca i prodavatelja tko ce platiti tu proviziju. Uplata ne ide na racun prodavatelja, već na ruke prodavatelja. Poštar donese novac na ruke na ime i prezime osobe kojoj su se novci uplatili. Nema broja računa.
prije 9 dana, 18:03
> Mia2312: > > Blliss: > > > Mia2312: > > > Pozdrav svima, > > > za sve one koje se boje poreza i češljanja računa, poštanska uputnica. > > > Novac se uplaćuje na šalteru pošte na ime prezime i adresu osobe kojoj se novci uplaćuju , osoba koja uplaćuje novac mora imati osobnu. > > > Za obavljenju transkakciju dobijete potvrdu od tete na šalteru. Za dan - dva poštar vam donese novac na kućnu adresu, ili ostavi obavijest u sandučiću. Minimalna provizija je 9 kuna. Plaća je uplatitelj prilikom uplate. > > > Par cura mi je slalo novac na ovaj način, novac je sitgao idući dan. > > > Više o svemu: https://www.posta.hr/financijske-i-druge-usluge/financijske-usluge/slanjeprimitak-novca/postanska-uputnica > > Ja i dalje ne kužim, čemu panika oko te porezne?Ako ne "muljaš", preprodaješ i sl., nema panike. > > Uostalom ta uplata valjda ide na račun primatelja novaca, tj. prodavač ju plaća zar ne?Odnosno smanji cijenu pt. ili artikla koji prodaje za tih 9 kn? > Tema nije dali ima mjesta panici ili ne, samo prijedlog slanja tj primanja novca. > Proviziju plaća osoba koja uplaćuje novce. Stvar je dogovora kupca i prodavatelja tko ce platiti tu proviziju. Znam da je stvar dogovora, no ovdje se sudeći po temama panika diže zbog neuplaćenih par kuna za poštarinu i kad je riječ o artiklu koji dođe recimo 20kn pa slanje recimo 10 kn i još ta provizija 9 kn (govorim otprilike sve) nitko ne želi plaćati toliku proviziju za uplatu pa onda još pt, a rijeto koji prodavač želi spustiti cijenu za 9 kn s obzirom koliko dođe artikal. Ja prva ne bih nikad toliko uplatila jer mogu platiti 2 kn max. preko neta. (za one koje se pitaju nemam ovratnih jer ne kupujem na krpicama zbog prevara, no forum je zanimljiv i točka.)
prije 9 dana, 18:04
*Fale mi slova jer me zeza tablet. :P
prije 9 dana, 18:05
Slažem se s tobom, da bi ovdje veliki problem mogla nastati ta provizija koja je minimalno 9 kuna, za vece iznose iznosi i vise.
prije 9 dana, 18:07
Za niže dogovorene iznose, mislim da se ova uputnica ne isplati.
prije 9 dana, 18:11
Kako mislis ostati ispod radara kad i kupac i prodavac moraju u posti predati osobnu iskaznicu/osobne podatke? Za obavljenu transakciju dobije se potvrda, da se zakljuciti da su u komp uneseni podaci prodavaca, mozda cak i kupca. Nije neka razlika od uplate na racun ovako na prvu.
prije 9 dana, 18:13
> kvocka: > Kako mislis ostati ispod radara kad i kupac i prodavac moraju u posti predati osobnu iskaznicu/osobne podatke? > Za obavljenu transakciju dobije se potvrda, da se zakljuciti da su u komp uneseni podaci prodavaca, mozda cak i kupca. > Nije neka razlika od uplate na racun ovako na prvu. Ministar je najavio "češljanje" RAČUNA građana, na ovakav način novac ide na ime osobe, ne na račun u određenoj banci. Iako bi trebalo istražiti dali i ovakav način primanja novca ulazu u kontrolu, i ako da, na koji način.
prije 9 dana, 18:16
Prije nisu trazili,ali odnedavno traze i OIB :|
prije 9 dana, 19:44
ovo je dobro !!! Odlično !!!
prije 9 dana, 21:19
Kako tu samo kupujem moram reci da nikad ne bi pristala na takav nacin uplate, bome ne bi klipsala do poste i cekala u redu, a uplatu mogu obaviti od doma za minutu. I zbilja mislite da bude poreznu zanimalo par uplata po stotinjak kuna godisnje za krpice? A za one koje ovdje i na njuskalu vrte tisuce nemam nista protiv i da plate malo poreza drzavi.
prije 9 dana, 21:41
1 2 3 4 5 ... 6 Sljedeći