Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Vuna oprana u ves masini :(

Drage moje,obracam vam se iz razloga sto mi treba vas savjet :) naime,za Bozic sam dobila predivan plavi vuneni dzemper,koji mi je odmah postao omiljeni komad odjece iz mog ormara.Da stvar bude jos i gora,dzemper je bio dosta skup...E sad,posto sam ja jos mlada i zelena,i zivim studentski zivot,nije mi uopce padalo na pamet da to NE SMIJE nikako u mašinu.Ja sam jesam upalila ručno pranje,međutim kad sam ga izvadila,smanjio se za 3 broja :'( to iskustvo mi je bilo toliko traumaticno da mi je odmah suza krenula na oko 😂 pa vas ja pitam,postoji li ikakvo rijesenje da se dzemper barem donekle povrati u prijasnje stanje ? Hvala vam unaprijed :*
2017 01 20
Tesko.. mislim da ne
2017 01 20
> PetraStepcic: > Drage moje,obracam vam se iz razloga sto mi treba vas savjet :) > naime,za Bozic sam dobila predivan plavi vuneni dzemper,koji mi je odmah postao omiljeni komad odjece iz mog ormara.Da stvar bude jos i gora,dzemper je bio dosta skup...E sad,posto sam ja jos mlada i zelena,i zivim studentski zivot,nije mi uopce padalo na pamet da to NE SMIJE nikako u mašinu.Ja sam jesam upalila ručno pranje,međutim kad sam ga izvadila,smanjio se za 3 broja :'( to iskustvo mi je bilo toliko traumaticno da mi je odmah suza krenula na oko 😂 > pa vas ja pitam,postoji li ikakvo rijesenje da se dzemper barem donekle povrati u prijasnje stanje ? > Hvala vam unaprijed :* joooj, mislim da ne. Neka me isprave cure ako sam u krivu. Imala sam vunenu vestu i prvi puta prala bez centrifuge, sušila se 3 dana u ručniku, drugi puta normalno "ručno " na 30 i skočila se isto, pa sad imam debeu vunenu vestu 3/4 rukava do pupka... :,'( :s
2017 01 20
*debelu, ne mogu edit. post
2017 01 20
I meni se jednom dogodilo-(
2017 01 20
Trebala si prati baš na programu za vunu, ne na ručnom pranju. Što perilica više agitira vunu, ona se više smanji. Nažalost nema povratka, skupa škola.
2017 01 20
Savjeti na internetu kažu da se treba namočiti u vodi s regeneratorom za kosu i nakon toga malo razvući. Guglaj postupak i ako probaš nešto javi rezultate :)
2017 01 20
pokloni nekoj djevojčici u 3. osnovne o:)
2017 01 20
Mislim da se ne može nikako vratiti u prijašnje stanje..Nazalost i ja sam isto prošla 😥 dala sam vestu nećakinji bar je njoj bila dobra 😁
2017 01 20
prodaj na krpicama kao xxs hahahahha
2017 01 20
draga, mislim da bi sve bilo dobro da si isključila centrifugu....znači takove stvari se mogu prati na najnizoj temperaturi ali bez centrifuge...
2017 01 20
Moja poznanica je pokusavala namakanjem stisnute robe u pol litre-litru omeksivaca preko noci pa je onda to razvlacila rukama i rastezala da se rasiri i vjesala skroz mokro da tezina izvuce duljinu. Malo bi pomoglo (ali malo), i nikada se nije moglo vratiti bas u pravo prvobitno stanje. :s
2017 01 20