Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bruksizam bolovi

Ima li itko ovdje da ima problema sa nocnim stiskanjem vilice ? Toliko da bole zubi i desni . nakon skoro mj i pol i dva tjedno termina kod zubarke, stalnih pretraga i slikanja zubiju da se pronade uzrok mojoj boli u zubima .. zubarka je dosla do zakljucka da imam traumu od stiskanja nocu od stresa i uzela otisak za nocnu udlagu koju cekam cca tjedan dana . Do tada si pomazem paracetamolima, magnezij granulama i biljnim tabletama za smirenje jer nemogu od toga ni odspavat u komadu . Sva sam u grcu i strahu sto se dogada , bole zdrave desni i zubi .. ne boli samo dok jedem .. Stalno osjecan pritisak u tih par zuba , veli zubarka da njih najvise stiscem ..
2017 03 22
Možda je kakav neurološki problem?
2017 03 22
> Poirotica: > Možda je kakav neurološki problem? Kako mislite ??
2017 03 22
Zubi su zdravi .. zubarka veli da je sve ok sa zubima .. a mene bole i zuljaju desni /zubi u gornjoj vilici , 3,4,5 ( izvaden zivac u 1 mj i kanali popunjeni ) poslikana cijela celjust , i imala sinusitis i anginu prije mj dana ..dosta sam u stresu oko toga jer sam bila uplasena da nest sa zubima nije ok .ali zadnja 3 tjedna sam skoro dva puta isla kod zubarke jer me nest zulja i boli i naravno zena je pregledavala i slikala i proucavala i veli da stiscen zibe do te mjere da ih nabijam i da me to boli .. i da ce od nocne udlage bol prestat ..
2017 03 22
Mislila sam na to stiskanje vilice preko noći.
2017 03 22
I ja sam vadila živac u jednom i isto me boljelo, ali po slikama sve ok. Pila sam antibiotik i prestalo mi je. U biti kada mislim na taj zub me boli. Probajte da ne mislite na to.
2017 03 22
Poirotica cilja na razloge zbog kojih bi se za spavanja toliko stiskalo vilicu/zube. Najčešće se razlog pripisuje specifičnom psihičkom stanju, stresu i sl. - tako je objašnjeno mom mužu kad je jednom imao sl. problem
2017 03 22
Pa strasno sam se bojala zubara do nedavno .. imali neugodnu epizodu sa roditeljima od muza .. muzev brat nam je razbio auto .. preselili u Njemacku bez icega .. neznam odakle da pocnem ... muz je primjetio prije mj i pol da stiscem celjust dok spavam i ja sam se sama uhvatila par puta pa otpustam .. radim vjezbe za celjust , pijem magnezij ali taj osjecaj trnjenja i nelagode neprestaje .. neznam kako da si pomognem dok nestigne udlaga .. evo od stresa mi izbila tri hrpesa na usnama 😩
2017 03 22
Da tako sam mislila hvala.
2017 03 22
Stres napravi takav kaos u organizmu. Pokušajte se ne brinuti toliko da vam ne napravi još veće probleme.
2017 03 22
Kod mog muža išlo je ovako - olabavio stres - olabavilo i stiskanje ,:) ;) U prilično si delikatnoj situaciji, svega ti se skupilo, red brige, red straha, red nesigurnosti....negdje je moralo 'probiti'. Uzmi nešto za smirenje, pij matičnjak s medom, možda malo valerijane u kapima, usvoji neku metodu opuštanja.....Uvijek treba djelovati na uzrok, ne samo na posljedice.
2017 03 22
> Poirotica: > I ja sam vadila živac u jednom i isto me boljelo, ali po slikama sve ok. Pila sam antibiotik i prestalo mi je. U biti kada mislim na taj zub me boli. Probajte da ne mislite na to. Ma neboli mene ta 5 koja je radena .. nego odtada sam pocela stiskat zube nocu , prvo jer mi privremena plomba bila orevisoka , i onda su poceli trnjenje i nelagoda / bol u susjednim zubima.. i pobrusila mi je zubarka plombu a ja i ddalje imam nelagodu i trnjenje i neku guzvu .. i imam bolove i u predjelu usiju i glavobolje , i tu i tamo zaboe nest i u donjoj celjusti a posto sam u Njemackoj nemogu si otic po normabel pa sam kupila magnezij i biljne tabete jer sam inace pod stresom dosta
2017 03 22
> Poirotica: > Stres napravi takav kaos u organizmu. Pokušajte se ne brinuti toliko da vam ne napravi još veće probleme. Znam ja sto stres moze .. imala sam mozdani u 25 godini nakon sto mi je poginuo decko ..
2017 03 22
> gitadevi: > Kod mog muža išlo je ovako - olabavio stres - olabavilo i stiskanje ,:) ;) > U prilično si delikatnoj situaciji, svega ti se skupilo, red brige, red straha, red nesigurnosti....negdje je moralo 'probiti'. > Uzmi nešto za smirenje, pij matičnjak s medom, možda malo valerijane u kapima, usvoji neku metodu opuštanja.....Uvijek treba djelovati na uzrok, ne samo na posljedice. Da .. nakupilo mi se svega .. i sad sam u jos vecem problemu jer boli .. 😭😭 kupila sam tekane caj za smirenje i spavanje , tablete valerijane , magnezij plus b vitamin .. imam osjecaj da cu poludjet od toga
2017 03 22
:/
2017 03 22
1 2 3 4 5 ... 6