Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Upala uha?

Jučer ujutro sam si štapićem čistila uši kao i svaki put do sada, znači ništa jače ili grublje, međutim, od tada na jedno uho rekla bih čujem 90% slabije, a jutros me počelo i boljeti (jaka tupa bol). Temperature nemam. Da se radi o uplali uha? Nisam je nikada imala pa ne znam. I što mogu uzeti protiv bolova - ibuprofen (Neofen), lupocet ili nešto treće? U uputama se nigdje ne spominje bol u uhu.
2017 04 16
Meni ovo izgleda kao puknuće bubnjića.
2017 04 16
Možeš uzet za bolove, ali svakako trebaš doktoru..
2017 04 16
Uzela sam Neofen jer više nisam mogla od bolova. Svakako namjeravam kod doktora, ali blagdani su pa tek u utorak. Googlala sam puknuće bubnjića i niti to mi ne izgleda kao nemoguće. Hvala
2017 04 16
Nazalost nije nemoguce jer su ti stapici stetni i mozes se jako ozlijediti s njima :/
2017 04 16
Svi mi koristimo stapici jer su nekako prakticnji. Ali nazalost vise puta ode do ostecenja bubica i slicno :( najbolje bi bilo koristiti spray npr audisan. Ja svaki dan si kazem da cu ali nikako da napustim stapice :(
2017 04 16
Odi do hitne da ti pogledaju, to je pet min posla i digni lijekove u dežurnu apoteku
2017 04 16
I ja mislim da s ovim simptomima ne bi trebalo čekati utorak. To je opravdan razlog za olazak na hitnu.
2017 04 16
Hvala, cure. Ići ću odmah rano ujutro kod dežurnog liječnika ili na hitnu. Uopće nisam bila svjesna koliko *ranja mogu napraviti ti štapići. Definitivno, nakon ovoga ih više neću koristiti i pitat ću dr. što da koristim kao alternativu. Javim vam sutra što je bilo kod dr.
2017 04 16
> Katarina84: > Jučer ujutro sam si štapićem čistila uši kao i svaki put do sada, znači ništa jače ili grublje, međutim, od tada na jedno uho rekla bih čujem 90% slabije, a jutros me počelo i boljeti (jaka tupa bol). Temperature nemam. Da se radi o uplali uha? Nisam je nikada imala pa ne znam. I što mogu uzeti protiv bolova - ibuprofen (Neofen), lupocet ili nešto treće? U uputama se nigdje ne spominje bol u uhu. Ja imam slican problem, kad legnem na uho ko da se zastopa i nis ne cujem na njega, onda se to nekak popravi ko da cujes trs u uhu i onda je okej, vjerovatno si sa stapicima napravimo kako i kazes, *ranja..uzas.. :/
2017 04 18
Ma nije vjerojatno tako ozbiljno. Meni se to desi kad sam prehladena. Imam osjecaj kao da mi je zacepljeno uho i osjecam pritisak i neku cudnu bol u glavi. Tocno kako principesa kaze Imam uvijek neke napi za uho kod kuce pa si nakapam s tim i prode ubrzo
2017 04 19
Da vam javim što je bilo... U ponedjeljak sam otišla kod dežurne dr. i rekla je da se nakupilo ljuskica u uhu i da sam ih ja potisla i na taj način napravila čep. Rekla je da u ljekarni kupim hidrogen 3% kapi za uši i to kapam nekoliko puta na dan i da sljedeći dan odem kod svoje dr. da mi isprere uho. Svaki put kad sam kapala taj hidrogen iz uha je izlazilo hrpa prljavštine, ali i dalje nisam čula. Tek kad mi je isprala uho sluh se vratio. Dala mi je da još nekoliko dana stavljam 3x dnevno po 4 kapi Maxitrol (inače kapi za oči).
2017 04 20
Super, puno bolja opcija nego da si bubnjić pukla što se btw meni jednom dogodilo, al davno.
2017 04 20
Dobro je! Sva sreća da je u pitanju nešto što se može riješiti kapima :)
2017 04 20