Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Vjerujete li vi...

da zaista postoji univerzalna veličina? Ovo pitanje postavljam prije svega onim korisnicama koje vole na razne predmete nakeljiti veličinu: UNIVERZALNA Je, moš mislit! Vidim danas jednu krasnu strukiranu haljinicu... nit broja, nit mjera - piše da je veličina univerzalna. x-) Sigurno bi savršeno stajala djevojci koja nosi broj 36, jednako kao i gospođi u veličini 44
2017 04 18
Uff, pred par godina je bila duuugačka tema o tome, korisnica "čokoladica" je probleme radila (cure, se sjećate nje?) Univerzalana veličina ne postoji, postoji "one size". Riječ univerzalno znači da jedna stvar odgovara raznim modelima nečega, npr univerzalni daljinski. Ako na haljini ne piše veličina to ne znači da ona paše svima, to je i dalje haljina koja najbolje paše da neku veličinu. Ne može se u oglasu staviti veličina univerzalna, ispravno bi bilo napisati mjere i otprilike kojoj veličini odgovara. Ajde još šalovi i takve stvari mogu biti univerzalne, ali uska haljina ne može pasati i na XS i na L.
2017 04 18
Aaaa, znači bilo je već rasprava :D nisam pratila prije par godina. Jasno mi je da neki krojevi mogu odgovarati za više veličina, ali za haljinu s rezanim strukom se to nikako ne bi moglo reći... da je ne znam kako rastezljiva :')
2017 04 18
Ja sam napisala univerzalana za jednu jaknicu..ali sam stavila i mjere..nekad neznam što napisati za nešto što bi odgovaralo od broja 36 - 44 recimo..
2017 04 18
univerzalna. nego kakos drugacije rec da imas sve velicine u ponudi. il da nemas metar inda hauz pa ni mjerenje ne prolazi :')
2017 04 18
I ja vjerujem da postoje univerzalne veličine, štoviše, ne samo ja nego i proizvođači koji označe odjevni predmet kao UNI ili OSFA. Imam i jednu Uni strukiranu haljinu na profilu koja zaista odgovara od 36-46 ovisi koliko se zategne trakom, a to što zasigurno ne stoji jednako privlačno djevojci koja nosi 36 i gospođi koja nosi 44 nije problem uni oznake :P
2017 04 18
ma kako ne, kad sin preraste jaketu, more babo uvijek isfurat sa zafrkanim rukavima, kao, nisu mu kratki, to mu je umjetnicka furka
2017 04 18
Univerzalno je ono što zaista pristaje raznim veličinama, a to definitivno nije majica ili haljina iz butika iz importanne centra koja realno odgovara veličini M iako na njoj piše univ ili pak uopće nema naznačene veličine. O tome ovdje pričamo.
2017 04 18
Ah, i proizvođači isto svašta znaju napisati... ali zato postoji metar, pa onda možeš procijeniti hoćeš li nešto nositi kao haljinu ili peplum majicu.
2017 04 18
jes nado, al kakos prodat 36 pod 44 ako ne napises univerzalna velicina :')
2017 04 18
Da se razumijemo, ne podržavam to "univerzalno" niti mislim da je ispravno, ali činjenica je da "one size fits all" zbilja postoji. Dogodi se i da deklarirana veličina često ne odgovara stvarnoj veličini. Stoga traži mjere, pogledaj jel ti odgovara i to je to. :")
2017 04 18
> cipelitza: > jes nado, al kakos prodat 36 pod 44 ako ne napises univerzalna velicina :') Ahahaha! To je to! :') A ja naivna mislila da je cilj svakog prodavača da što detaljinije i točnije opiše proizvod :D
2017 04 18
Univerzalna veličina postoji toliko koliko je istina da je zemlja ravna ploča.
2017 04 18
Sve sto je ikada bilo označeno ili rečeno u trgovini da je univerzalno meni je to stajalo k'o saliveno.. Kad vidim 'univerzalno' to znam da je cisti 36 i eventualno 38 ako se rastegne i ako osoba voli kobasa look
2017 04 18
Možda realno ne postoji ali u trgovini mi stalno govore to je univerzalna veličina. Uglavnom odgovara vel m ( valjda je najvipe ljudi tih mjera) i meni je to univerzalno uvijek malo -(
2017 04 18
1 2 Sljedeći