Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kako čistite svoj dom?

Kao i pitanje iz naslova: Kako čistite svoj dom? Koliko često? Koja sredstva za to koristite? Vrijedi li dati koju kunu više na sredstva za čišćenje da bi si olakšali posao? Imam dojam kad krenem čistiti da nikad kraja tome, a vrijeme proleti i još ni ne stignem sve. :D
2017 05 07
ja se organizioram tako da svaki dan jednu prostoriju očistim, kad dođem do treće već mi zmazana ona prva, i tako u krug... :D
2017 05 07
> SonjaSpoljaric: > ja se organizioram tako da svaki dan jednu prostoriju očistim, kad dođem > do treće već mi zmazana ona prva, i tako u krug... :D Potpuno sam se nasla u ovome 😂😂
2017 05 07
pokušavam stalno imati manje bočica i sredstava u ormariću ispod sudopera...no stalno ih je sve više.. sredstvo za keramičku ploču, pa za inox, pa za mrlje, ocat u špricaljki, pa pećnica ona pjena, za wc školjku nešto, pa običan arf ili neki takav....grozota...i onda sa svim ovim što imam ne mogu oprati prozore npr... trenutno me muči čim brisati prašinu s tv-a i crnog stalka da se manje skuplja... al imam jedno jako učinkoviti i pametno rješenje- kad mi sve krene na živce lijepo zamračim stan, upalim svijeće i gle čuda...ne vidi se ni masnoća ni prašina...a ja uživam...
2017 05 07
Sanja kakvo ti je to sredstvo za keramičku ploču? Ja za nju koristim Lidlovo sredstvo za masno, to zbilja sve rastopi ako se ostavi koju minutu, a isto koristim i na radnoj ploči, pločicama u kuhinji, pećnici i sl. Ključ je ostaviti da sredstvo odradi neko vrijeme, a ne odma ribati. Po potrebi i onaj nož za čišćenje stakla (strugalicu), ali rijetko bude potrebe. Postoje stakloperi koji su antistatski, smanjuju zamagljivanje u kupaonici i sl. Ako se ne varam Ajax ima u ponudi, a vjerujem i drugi proizvođači. Druga opcija je da se preseliš, u Zagrebu ima osjetno više prašine :D Inače se za prozore isto može koristiti ocat, iako je amonijak (koji je u stakloperu) efikasniji. Ruku na srce, sjećam se vremena kad sam ih čistila novinskim papirom, niš im nije falilo :D
2017 05 07
Piše- Čistač keramičkih ploča- od dr. Beckmanna, manja bočica sa špricaljkom, nikakav nož ni strugalicu ne trebam, samo spužvu za keramičku ha, ne selim se nikamo, na moru nema posla, a u sezoni želim ljenčariti a ne čistiti za turistima, radije trpim prašinetinu ima li tko iskustva s kamencem na moru...nema, tamo toga nema imam ono kuhalo za vodu, ponijela ga prošle godine na more, e, mjesec dana nije vidjelo octa... e sad pitanje- zašto u Zg voda ima toliko kamenca a na moru nema?
2017 05 07
> sanjaurban: > Piše- Čistač keramičkih ploča- od dr. Beckmanna, manja bočica sa špricaljkom, nikakav nož ni strugalicu ne trebam, samo spužvu za keramičku > ha, ne selim se nikamo, na moru nema posla, a u sezoni želim ljenčariti a ne čistiti za turistima, radije trpim prašinetinu > ima li tko iskustva s kamencem na moru...nema, tamo toga nema > imam ono kuhalo za vodu, ponijela ga prošle godine na more, e, mjesec dana nije vidjelo octa... > e sad pitanje- zašto u Zg voda ima toliko kamenca a na moru nema? Dakle to je totalno netočno.... U Zadru voda ima 330 mikrosimesna... To je jako jako tvrda voda... Ludim radi staklene tuš kabine i akvarija
2017 06 02
> KatarinaSpralja: > > sanjaurban: > > Piše- Čistač keramičkih ploča- od dr. Beckmanna, manja bočica sa špricaljkom, nikakav nož ni strugalicu ne trebam, samo spužvu za keramičku > > ha, ne selim se nikamo, na moru nema posla, a u sezoni želim ljenčariti a ne čistiti za turistima, radije trpim prašinetinu > > ima li tko iskustva s kamencem na moru...nema, tamo toga nema > > imam ono kuhalo za vodu, ponijela ga prošle godine na more, e, mjesec dana nije vidjelo octa... > > e sad pitanje- zašto u Zg voda ima toliko kamenca a na moru nema? > Dakle to je totalno netočno.... U Zadru voda ima 330 mikrosimesna... To je jako jako tvrda voda... Ludim radi staklene tuš kabine i akvarija sad mi je mnogo lakše- imam iskustva samo sa Splitsko-makarskom i Šibensko-kninskom županijom, a zaključujem prema kuhalu za vodu i džezvi za kavu o:) tuš kabinu sam kupila nekakvu mutnu koja već na sebi ima kapljice, tko bi to čistio, živčani slom bi dobila
2017 06 02
usisavam svaki ili svaki drugi dan. pecnicu i stednjak cistim jednom tjedno detaljno, umivaonik dvaput tjedno, tus kadu ribam kad se sjetim... imam macku pa je neizbjezno stolove i radnu povrsinu cistiti svaki dan
2017 06 20
do sada nije bilo tako toplo, kako se snalazite čisiti po ovoj pasjoj vrućini..?
2017 06 21