Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

kome je lakše..?

biti žena domaćica ili zaposlen žena, kojoj je lakše...??
2017 05 12
Lakše domaćica al ljepše zaposlena žena. :)
2017 05 12
> SonjaSpoljaric: > biti žena domaćica ili > zaposlen žena, kojoj je lakše...?? evo da komentiram, na mom primjeru, tj primjeru moje majke.... moja majka domaćica je otkad se udala za mog oca, pošto smo s sela, od jutra čisti kuću usput kuha ručak, onda ode u vrt i tamo biva sve dok otac ne dođe s posla i poslije opet nastavi gdje je stala, i takva rutina joj je već desetljećima... i uistinu teška je kora kruha od seljaka.... ali nju to čini sretnom jer ima sama svoje domaće piliće, svoje povrće, svoju zimnicu... ja uskačem kako kad mogu kad nemam fax ili kad sam doma....s druge strane još studiram pa ne znam kako je to biti ''zaposlena žena'' ali po svojoj majci ''žena domaćica'' je jako teško i doslovno skidam joj kapu za sve što stigne. <3
2017 05 12
Domaćicama, definitivno. Domaćice su cijeli dan domaćice, dok zaposlene žene nakon radnog vremena još odrade jednu šihtu po kući. Osobno, domaćica nikada ne bih bila jer bi usahnula doma od dosade.
2017 05 12
u pravu si. ja pak znam da sam puno više napravila dok sam radila, sad kad sam doma mislim da imam vremena i niš ne stignem...
2017 05 12
> LeSock: > Domaćicama, definitivno. Domaćice su cijeli dan domaćice, dok zaposlene žene nakon radnog vremena još odrade jednu šihtu po kući. > Osobno, domaćica nikada ne bih bila jer bi usahnula doma od dosade. ko je to vidio, zašto bi domaćica morala biti stalno doma.... o:)
2017 05 12
Domaćica uz sve poslove kod kuće ima još i puno drugih..i nije stalno doma...sto stvari za obaviti...i često rade puno više od onih koje "rade"... Kad sam bila dijete nije mi bilo jasno zašto neki ljudi kažu da moja mama ne radi. Neke mame rade, a neke su domaćice..i kao ne rade..Gledala sam svoju mamu koja je bila domaćica i uvijek jako puno radila...ručak, briga oko djece, heklala, radila goblene, nakit, domaće rezance, mlince, fine kolače, i još hrpu toga..Neke žene koje "rade"..kažem neke, ne sve...imale su kućnu pomoćnicu koja je sve to napravila umjesto njih...pa zašto onda ljudi kažu da moja mama ne radi..pitala se ja kao dijete? :,'(
2017 05 12
kad sam ja bila dijete naše majke nisu radile, bile su doma, čuvale djecu, kuhale,bile su prave domaćice, samo su očevi radili i moglo se živjeti od jedne plaće..i ondašnja djeca nisu imala ključ oko vrata, mama je bila uvjek tu da nas dočeka..., danas je to malo teže izvesti...nikako...
2017 05 12
Najlakse je biti zaposlena zena, ali sama-neudata 8-)
2017 05 12
> gabica30: > Najlakse je biti zaposlena zena, ali sama-neudata 8-) :D to si sada skužila, nema povratka sada... <3
2017 05 12
> gabica30: > Najlakse je biti zaposlena zena, ali sama-neudata 8-) Haha,tako je...... :)
2017 05 13
> Vikili: > Domaćica uz sve poslove kod kuće ima još i puno drugih..i nije stalno doma...sto stvari za obaviti...i često rade puno više od onih koje "rade"... > Kad sam bila dijete nije mi bilo jasno zašto neki ljudi kažu da moja mama ne radi. Neke mame rade, a neke su domaćice..i kao ne rade..Gledala sam svoju mamu koja je bila domaćica i uvijek jako puno radila...ručak, briga oko djece, heklala, radila goblene, nakit, domaće rezance, mlince, fine kolače, i još hrpu toga..Neke žene koje "rade"..kažem neke, ne sve...imale su kućnu pomoćnicu koja je sve to napravila umjesto njih...pa zašto onda ljudi kažu da moja mama ne radi..pitala se ja kao dijete? :,'( Potpisujem , pogotovo žena koje imaju veliki vrt , i domaće životinje ,imaju posla od ranog jutra do navečer .
2017 05 13
> LeSock: > Domaćicama, definitivno. Domaćice su cijeli dan domaćice, dok zaposlene žene nakon radnog vremena još odrade jednu šihtu po kući. > Osobno, domaćica nikada ne bih bila jer bi usahnula doma od dosade. Tako je. Ne može se uspoređivati pravi posao sa nečim što netko ionako radi u svakodnevnom životu. Domaćice rade sve ono što radi i zaposlena žena koja dođe s posla jer - mora. Domaćice ne rade ništa što većina žena ne radi pored posla. Ne znam zašto se njih stavlja u nebesa. Moja mama radi pola dana i još dođe kući i pere veš, skuha ručak, večeru, kolač, pomete, obriše, itd. Znači da je moja mama i zaposlena i domaćica u jednom. A da ne radi, onda bi radila sve to isto osim što ne bi išla još dodatno raditi na posao.
2017 05 13
Vi želite reći da zaposlena žena ne radi aposlutno sve isto po kući što radi i jedna domaćica? Zaposlene žene ne kuhaju, ne peru, ne ribaju, ne glancaju, ne čačkaju po vrtu i sl.? A tko to radi? Duh sa tavana? Po vašoj teoriji, kuća zaposlene žene je prljava, neuredna, bez ručka, večere, puna prašine i prljavštvine jer, eto,ona radi pa ne obavlja funkcije koje obavlja i jedna domaćica?
2017 05 13
> doraos: > Vi želite reći da zaposlena žena ne radi aposlutno sve isto po kući što radi i jedna domaćica? Dobar komentar....ja sam i jedno i drugo i nažalost zbog posla kućanske poslove moram odrađivati do dugo u noć......
2017 05 13
1 2 3