Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

kontracepcijske pilule

Bok svima! :") Pijem kontracepcijske pilule pola godine u 17:00, danas bih trebala početi piti novi blister. Ima li tko od vas iskustva sa mijenjanjem vremena kad se piju? Može li se promijeniti vrijeme, ima li posljedica? <3
2017 06 26
pise u uputama koje dodu uz pilule
2017 06 26
> tratinchica123: > pise u uputama koje dodu uz pilule Hvala na savjetu, ali odgovor na moje pitanje se ne nalazi u uputama.
2017 06 26
Popij slobodno u novo vrijeme, ali se onda drži tog vremena kao što si se držala staroga ;)
2017 06 26
Ja ih pijem godinu dana, i svaki dan popijem kad se sjetim, nema tu nikakvih posljedica...
2017 06 27
> bajs1996: > Ja ih pijem godinu dana, i svaki dan popijem kad se sjetim, nema tu nikakvih posljedica... ako ti tako kažeš.
2017 06 27
Procitala sam i cula 100 puta da ako ne popijes samo jednu ostat ces trudna,ja sam znala i po 2 dana ne poput pa natavit i apsolutno nista nije bilo,pijem prije spavanja a ako zabiravim cim se probudim a usput pijem svakodnevno jos jedan lijek od kog moze bit smanjena ucinkovitost pilula ali eto meni nista > name123: > Bok svima! :") > Pijem kontracepcijske pilule pola godine u 17:00, danas bih trebala početi piti novi blister. > Ima li tko od vas iskustva sa mijenjanjem vremena kad se piju? Može li se promijeniti vrijeme, ima li posljedica? > <3
2017 06 28
Kad pročitam komentare nekih žena, očito je da neki imaju više sreće nego pameti. Dakle, pilule maksimalno štite od neželjene trudnoće ako ih piješ redovito, dakle - svaki dan u isto vrijeme. Eto, meni se također znalo dogoditi da zaboravim, ali postoji nekih 12 sati unutar kojih možeš popiti "zaboravljenu" pilulu i ne smatra se da je zaštita smanjena. Ipak, ako prođe više od tih 12 sati, nijedan ginekolog ti neće garantirati da 100% ti neće biti ništa, preporučuje se da se tjedan dana koristi dodatna zaštita. E sad, moj ginekolog (i svi normalni) uvijek će reći da nećeš ostati trudna ako samo jednu fulaš, iako se događa i da žene popiju sve redovno i opet ostanu trudne (međutim, takvi slučajevi su bizarni i vrlo vrlo rijetki). Sve ove koje ne piju po dva dana, ili piju svakodnevno kad se sjete, sretno im bilo, molim te, nemoj se ravnati prema tomu. Savjet svima - postoje aplikacije koje imaju podsjetnike, alarme, vodite evidenciju kad ste što popile, kada preskočile, računa vam postotak zaštite i slično. Jedna od boljih mi je bila MyPill npr. Apsolutno sve postavke prilagođavate sebi, od dana pauze, pijete li placebo, u koliko sati pijete, jeste li zaboravile, u koje ste vrijeme naknadno koju popile, je li se pojavilo kakvo krvarenje koje nije mensturalno itd. Što se tvoje situacije tiče - mislim da možeš sada promijeniti na neko drugo vrijeme, ali onda se toga i pridržavati. Iako, najbolje je podići slušalicu, nazvati ginekologa i postaviti mu pitanje.
2017 06 30
> Tamara5485: > Kad pročitam komentare nekih žena, očito je da neki imaju više sreće nego pameti. > Dakle, pilule maksimalno štite od neželjene trudnoće ako ih piješ redovito, dakle - svaki dan u isto vrijeme. Eto, meni se također znalo dogoditi da zaboravim, ali postoji nekih 12 sati unutar kojih možeš popiti "zaboravljenu" pilulu i ne smatra se da je zaštita smanjena. Ipak, ako prođe više od tih 12 sati, nijedan ginekolog ti neće garantirati da 100% ti neće biti ništa, preporučuje se da se tjedan dana koristi dodatna zaštita. E sad, moj ginekolog (i svi normalni) uvijek će reći da nećeš ostati trudna ako samo jednu fulaš, iako se događa i da žene popiju sve redovno i opet ostanu trudne (međutim, takvi slučajevi su bizarni i vrlo vrlo rijetki). Sve ove koje ne piju po dva dana, ili piju svakodnevno kad se sjete, sretno im bilo, molim te, nemoj se ravnati prema tomu. > Savjet svima - postoje aplikacije koje imaju podsjetnike, alarme, vodite evidenciju kad ste što popile, kada preskočile, računa vam postotak zaštite i slično. Jedna od boljih mi je bila MyPill npr. Apsolutno sve postavke prilagođavate sebi, od dana pauze, pijete li placebo, u koliko sati pijete, jeste li zaboravile, u koje ste vrijeme naknadno koju popile, je li se pojavilo kakvo krvarenje koje nije mensturalno itd. > Što se tvoje situacije tiče - mislim da možeš sada promijeniti na neko drugo vrijeme, ali onda se toga i pridržavati. Iako, najbolje je podići slušalicu, nazvati ginekologa i postaviti mu pitanje. Kad sam rekla da popijem kad se sjetim pri tome nisam mislila da popijem 5-6 sati od vremena u koje inace pijem nego vecinom popijem mozda sat ili sat i pol kasnije....bitno da budu sve popijene da se ne zaboravi....
2017 07 02
> DaisyEla: > Procitala sam i cula 100 puta da ako ne popijes samo jednu ostat ces trudna,ja sam znala i po 2 dana ne poput pa natavit i apsolutno nista nije bilo,pijem prije spavanja a ako zabiravim cim se probudim a usput pijem svakodnevno jos jedan lijek od kog moze bit smanjena ucinkovitost pilula ali eto meni nista > name123: > > Bok svima! :") > > Pijem kontracepcijske pilule pola godine u 17:00, danas bih trebala početi piti novi blister. > > Ima li tko od vas iskustva sa mijenjanjem vremena kad se piju? Može li se promijeniti vrijeme, ima li posljedica? > > <3 Ako ih zaboravljas popit i po dva dana onda bolje da ih uopce ne pijes...jer to ti nije nimalo dobro...
2017 07 02