Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Proslave /

Vjenčanje kod matičara

Naime odlucili smo se vjencat kod maticara..e sad zanima me procedura..vasa iskustva..koju haljinu obuc dali mora bit jako svecana,kraca ili duža..mozete slobodno stavljat slikice,jer stvarno neznam koju vrstu haljine obuc 😊😊😍😘
2017 07 14
procedura je jednostavna do bola :-) prijavite se u svojoj općini, oni će isprintati vaše rodne listove, popunite formular, uplatite nekih 200 kuna taksi i državnih biljega i dogovorite datum i vrijeme na licu mjesta. meni je cijela procedura bila baš slatka, simpatična matičarka, kratak govor, sve bilo gotovo za desetak minuta i poslije na party ;-) nema nekog dress code-a, možeš doći i u trapericama ako ti se tako sviđa. sad, ja sam obukla tamno plavu haljinicu do koljena i roze sandale, i stavila onaj rajf s cvijećem, koji mi je presladak, a ne znam gdje bih ga drugdje teoretski nosila. muž je imao tamno plavo odjelo iz Zare, bio kjut.
2017 07 14
Zanimljiva tema,moram reći... pratim :D
2017 07 14
to je tvoj dan i mozes obuci kakvu haljinu zelis, nije zabranjeno obuci i klasicnu bijelu vjencanicu, krinolinu ili kako kaze cura doci u nekoj svecanoj haljini plave,crvene, ljubicaste ili neke desete boje mislim logicno je da ako pravis veliko slavlje s puno gostiju da ce i haljina biti bogatija nego ako radis svadbu za 20-ak ljudi
2017 07 14
Zašto bi to bilo logično?
2017 07 14
> tratinchica123: > to je tvoj dan i mozes obuci kakvu haljinu zelis, nije zabranjeno obuci i klasicnu bijelu vjencanicu, krinolinu ili kako kaze cura doci u nekoj svecanoj haljini plave,crvene, ljubicaste ili neke desete boje > mislim logicno je da ako pravis veliko slavlje s puno gostiju da ce i haljina biti bogatija nego ako radis svadbu za 20-ak ljudi ha? znači ako "imam" svadbu sa puuno ljudi recimo 200, onda mora biti kičasta vjenčanica, a ako "imam" 20 ljudi onda ne mora??
2017 07 14
> Blliss: > > tratinchica123: > > to je tvoj dan i mozes obuci kakvu haljinu zelis, nije zabranjeno obuci i klasicnu bijelu vjencanicu, krinolinu ili kako kaze cura doci u nekoj svecanoj haljini plave,crvene, ljubicaste ili neke desete boje > > mislim logicno je da ako pravis veliko slavlje s puno gostiju da ce i haljina biti bogatija nego ako radis svadbu za 20-ak ljudi > ha? > znači ako "imam" svadbu sa puuno ljudi recimo 200, onda mora biti kičasta vjenčanica, a ako "imam" 20 ljudi onda ne mora?? na mojoj ih je bilo sto. bila obučena kako je gore navedeno. sva sam nelogična ,:)
2017 07 15
Oblekla sam crveno odijelo, metnula štikle, malo se zriktala, oprala kosu i skoro zakasnila na vjenčanje jer je bilo u 15 sati a taj je dan mladoženja delal do 14 sati. Pičili smo kak ludi...i u cijeloj toj strci, pitala sam se onak u nevjerici: kaj se ja to udajem? Ma ne...nije moguće...hahahaha. Bilo nas je prisutnih ravno sedam sa matičarkom, zbavili za deset minuta, prešli doma u stan i napravili dernek...ma divotica. Opusti se,,,nikaj to nije strašno...ništ ne boli i nema potreba za bilo kakvim stresom il nervozom. :) :) Sretno ženskica....od sveg <3
2017 07 15
Eh sada ja sam ja sam iz druge opcine,a on iz druge,planiramo to obavit u gradu...znaci svatko iz svoje opcine podize rodni list i s tim idemo k maticaru ako sam dobro razumijela..eh sada koliko biljegi treba?..i da dali se vjencanje moze odrzat bilo koji dan u tjednu,treba rezervirat termin?..znam da cu sve te informacije dobit tamo ali zelim bit upucena prije... :) Hvala curke na svakoj inf.. <3
2017 07 18
Mi smo isto bili iz različitih općina i odlučili se za treću. Moraš ugovorit i rezervirat termin i to je to
2017 07 18
Mislim da ne treba nositi vaše rodne listove već on sam povuče, ali najbolje ti je prvo nazvati matičara pa neka ti sve kaže tako da dođete spremni na dogovor za termin. Mi nismo imali svadbu već samo večeru za najbliže (braća, roditelji, kumovi) i nosila sam dugu, plavu svilenu haljinu. Htjela sam nešto svečanije i baš sam bila zadovoljna. Kolegica s posla je imala klasičnu svadbu cca 150 ljudi i imala je vjenčanicu. Obuci ono što će se tebi svidjeti i u čemu ćeš se dobro osjećati!
2017 07 21
Na mom profilu mozete pronaci svu potrebnu opremu, bilo da je rijec o vjencanju, sprovodu, rodendanskoj zabavi ili poljoprivredi. Nebo je granica
2017 07 23
> aleksandra050: > Na mom profilu mozete pronaci svu potrebnu opremu, bilo da je rijec o vjencanju, sprovodu, rodendanskoj zabavi ili poljoprivredi. Nebo je granica 😂
2017 08 05
> Daisy90: > Naime odlucili smo se vjencat kod maticara..e sad zanima me procedura..vasa iskustva..koju haljinu obuc dali mora bit jako svecana,kraca ili duža..mozete slobodno stavljat slikice,jer stvarno neznam koju vrstu haljine obuc 😊😊😍😘 Prodajem nosenu vjenčanicu-haljinu koja se može prepraviti i korzet se može odvojiti i korzet se može stezanje 700kn i mozda ovakvo nešto zanima nove markine i orginal platne cipele broj 38 i uz gratis nove balerinke broj 38 600kn ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/6d5a89393bab90d5d83cfa85cb92c7bb.jpg) ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/8d39895e0d5f26946d732d0ce9a0ea3d.jpg) ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/1e729c2c134262b44ce22802d38e3fc2.jpg) ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/05ab4899a4e1b8dc2a80c489db5f0b85.jpg) ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/d55120aff5695c3c0a11de32e37b2884.jpg) ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/3ede3bf0817d94c95a6542feb2470a58.jpg)
2017 08 10
Evo friška mladenka odgovara. :D Biljezi su 70 kn i uplatiti treba još 140, to je to od novaca. 30-45 dana prije moraš doći u matični ured gdje se mislite oženiti i najaviti vjenčanje (tu plaćaš sve ovo) i rezervirati termin. U mojem gradu je matični na jednom mjestu, a vjenčaš se u vijećnici, petkom ili subotom, predvečer. Ako daš više novaca, vjerojatno možeš birati i neki drugi dan i vrijeme. Muž nije iz tog grada, pa su moj matični i njegov (tamo gdje se rodio) iskomunicirali za neke podatke. Nikakva frka. Samo vjenčanje je trajalo 10 minuta, on je imao klasično odijelo, a ja klasičnu vjenčanicu. Kao i par koji se vjenčao 5 minuta prije nas. Dakle, nitko ti ne brani vjenčanicu, niti te itko tjera na nju. :D
2017 08 31