Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

trebam li se brinuti?

Ovako prica ide, imam kolegicu iz mog mjesta, jako smo bliske dugi niz godina,medutim ona ima baku i djeda na moru, na otoku, ne cu reci kojem jer stitim privatnost, i otisla je ona tamo ovoga ljeta. I prije nesto dana me pozvala da dodem kod nje na desetak dana. Spakirala sam se i otisla. Imala sam sta i vidjeti od sestog mj uspjela je skinuti preko 10 kila, kostur je blago receno, njene zivotne navike su spavanje do dva, tri popodne i cijelu noc po klupicama napusavati se, opijati i dokotrljat kuci i bacit u krevet. ona je napusena vjecito. ostala sam par dana i pokupila se. nisam protiv marihuane ali zar je moguce da je djevojka ovisnik? ona strasno izgleda i cim nema za smotati pocinje se tresti, svadati. rekla sam joj da mi nije ugodno do tri sata spavati jer nisam navikla na taj ritam, pocela sam joj govoriti kako to ni za nju nije dobro i samo smo se posvadale. preskace dorucak, preskace rucak, o higijeni ne cu ni pricati. tocnije ja sam se posvadala sama sa sobom.njoj je tako ravno i do mene i naseg odnosa i svega. baka i djed ne primjecuju sto se dogada. dali ja pretjerujem ili je ona stvarno u problemu? dali sam postupila bezobrazno jer sam otisla?grize me savjest dok je njoj tako svejedno za mene. da napomenem da je inace prije tog otoka bila normalna cura sa zdravim navikama. dali stvarno trava stvara ovisnost? a da bi stvar bila gore 90 posto tih mladih mjestana na tom otoku tako zive. samo da im je zapalit travu. meni nije normalno spavati do tri cak i kad sam na godisnjem. pretjerujem li?
2017 07 28
> bubamara27: > Ovako prica ide, imam kolegicu iz mog mjesta, jako smo bliske dugi niz godina,medutim ona ima baku i djeda na moru, na otoku, ne cu reci kojem jer stitim privatnost, i otisla je ona tamo ovoga ljeta. I prije nesto dana me pozvala da dodem kod nje na desetak dana. Spakirala sam se i otisla. Imala sam sta i vidjeti od sestog mj uspjela je skinuti preko 10 kila, kostur je blago receno, njene zivotne navike su spavanje do dva, tri popodne i cijelu noc po klupicama napusavati se, opijati i dokotrljat kuci i bacit u krevet. ona je napusena vjecito. ostala sam par dana i pokupila se. nisam protiv marihuane ali zar je moguce da je djevojka ovisnik? ona strasno izgleda i cim nema za smotati pocinje se tresti, svadati. rekla sam joj da mi nije ugodno do tri sata spavati jer nisam navikla na taj ritam, pocela sam joj govoriti kako to ni za nju nije dobro i samo smo se posvadale. preskace dorucak, preskace rucak, o higijeni ne cu ni pricati. tocnije ja sam se posvadala sama sa sobom.njoj je tako ravno i do mene i naseg odnosa i svega. baka i djed ne primjecuju sto se dogada. dali ja pretjerujem ili je ona stvarno u problemu? dali sam postupila bezobrazno jer sam otisla?grize me savjest dok je njoj tako svejedno za mene. da napomenem da je inace prije tog otoka bila normalna cura sa zdravim navikama. dali stvarno trava stvara ovisnost? a da bi stvar bila gore 90 posto tih mladih mjestana na tom otoku tako zive. samo da im je zapalit travu. meni nije normalno spavati do tri cak i kad sam na godisnjem. pretjerujem li? Ne pretjeruješ. Ne znam koliko je frendica stara,no da pokusas reci roditeljima, sad koliki oni imaju utjecaj na nju.
2017 07 28
24 godine. razumijem da je ljeto, i da je na odmoru i da se treba i opustiti i zabaviti ali ovo mi je strasno. i nemam nista protiv da se ponekad zapali, ali svaki dan, svako malo.. i onda se sljedeci dan spava do tri.
2017 07 28
Naravno da stvara ovisnost. Dobroj prijateljici se ukaže na to. Za njeno dobro se, ukoliko joj ništa ne znači što ćeš joj ti reći, kaže njezinim bližnjima. U takvim situacijama, sigurna sam, ne treba biti
2017 07 28
mala ima 24g.i bogme nije više mala, a da je u problemu, ..je..... 8-)
2017 07 28
> bubamara27: > 24 godine. razumijem da je ljeto, i da je na odmoru i da se treba i opustiti i zabaviti ali ovo mi je strasno. i nemam nista protiv da se ponekad zapali, ali svaki dan, svako malo.. i onda se sljedeci dan spava do tri. S 24 više nije balavica koja ne zna kaj radi. Ako sama ne primjećuje da je zapala u shit, onda bi ja svakako rekla njezinima kaj se događa. Možda te neće voljeti u dogledno vrijeme, al ovisi kaj ti je važnije, njezino mišljenje ili njezino dobro.
2017 07 28
Trava ne stvara fizičku ovisnost tak da ako se trese jer nema za zapalit ne bih baš rekla da je to razlog! Općenito, svo to ponašanje,higijena i sl ne može biti od marihuane...ili je neka duga droga u igri ili pretjeruješ! Trava i alkohol u kombinaciji sa "krivim društvom" lako dovedu do nečeg opasnijeg ali sama po sebi nije problem takvom ponašanju i izgledu! Pogotovo ako je u pitanju kratko vrijeme...trebala bi biti dugogodišnji kroner da bi se uklopila u taj opis
2017 07 28
zar na tom otoku nema turizma, da je išla nešto malo radit, nebi joj ovakve stvari padale napamet.....
2017 07 28
a zabrinuti se treba sigurno! Prvenstveno zbog njenog lošeg unutarnjeg stanja koje očito liječi na krivi način, tražeći utjehu u raznim supstancama koje iskrivljuju percepciju realnosti i time ugrožava svoj razvoj (mentalni,duhovni,fizički....) Ljudi koji lako padaju u ovisnost su vecinom osjetiljivi i emocionalno nezreli. Mislim da bi joj više pomogla razgovorom, slušanjem/razumijevanjem, ljubavlju, utjehom... nego optužbama i svađama! Svojim ponašanjem i prijateljstvom ju možeš usmjerit na nešto drugo, drugačiji način provođenja vremena i traženja drugačijeg načina za "liječenje" svog unutarnjeg nezadovoljstva, praznine ili čega već.
2017 07 28
> SonjaSpoljaric: > zar na tom otoku nema turizma, da je išla nešto malo radit, nebi joj ovakve stvari > padale napamet..... Koliko ima uspjesnih poduzetnika, vlasnika kojekakvih velikih firmi ili poduzeca koji su ovisni o drogama? Koliko ima ljudi koji pola dana provedu na bilo kakvoj vrsti posla pa opet nadju vremena za drogiranje? Biti zaposlen nece nekoga sprijeciti da uzima drogu ili bilo kakvu vrstu opijata. Tko se zeli drogirati, drogirati ce se tko god on bio, gdje god i sto god radio.
2017 07 29
da, u pravu si.....
2017 07 29
Nazalost,doraos je u pravu😕
2017 07 29
na sreću neznam ništa o tim drogama, .....možda i bolje.....
2017 07 29
ma ništa to ne može biti od trave, niti se može bit ovisan. da ne konzumira još nešto?
2017 07 30
Mora biti da cura konzumira nešto drugo, jer definitivno ne bi toliko smršavila od trave, trava čak može povećati apetit. Travaroši koje znam nikako nisu žgoljavi. Ovo upućuje na korištenje stimulansa, poput ectasya, speeda ili kokaina, jer uz to može tulumariti cijelu noć, apetit je 0 i to je to. E što ti sad možeš napraviti, neznam. Ako je zaglibila sa kemijom, tj sa ozbiljnijim drogama, teško je to. Ona će svaki tvoj pokušaj možda protumačiti kao napad i sve to će ju još više gurati u tu ekipu koja ju "razumije". Dok njoj ne dođe u glavu što si radi, teško da tu itko išta može napraviti.
2017 08 01
1 2 Sljedeći