Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Trudnoćaaaa.....!!! Hormoniiiiii!!!!!!!!

Sad sam trudna nešto više od 16 tjedana. Hormoni su mi "na rubu znanosti". Sve su mi reakcije pojačane! Sve je pojačano!!! Kada sam žedna, usta su mi Sahara. Kad sam gladna, mislim da umirem i da nemam mnogo preostalog vremena da dođem do frižidera.... pužem u mraku u 4 ujutro do kuhinje da bilo što stavim u usta. Sad držim zalihe hrane na noćnom ormariću. Kad mi se spava, zaspala bih i dok čekam na blagajni u trgovini. Kad sam vesela, jako sam vesela i luda ko daska. Kad sam tužna, plačem ko Esmeralda i Marisol. Kad sam ganuta, isto tako, cmoljim na ljubavne scene iz "Prijatelja"!?! Kad sam ljuta, mogla bih razbit nešto i/ili nekoga tko me ljuti. Inače ne psujem, ali ovo što sad čujem da mi izlazi iz usta je fuj!!! Jel to normalno? Jeste i vi ostale trudnice prolazile kroz takav tobogan emocija? Ja moram sastavit listu ljudi kojima bih se trebala ispričat.... kad opet budem normalna... ako budem ikad više?! Ne želim da ispadne krivo.... ja sam sretna u trudnoći i presretna, samo se brinem da ostali ljudi oko mene nisu baš.... i imam osjećaj da ne mogu kontrolirati baš sve to što me snašlo.... Ima koja neki savjet?
2017 07 30
O da, pogotovo vezano za spavanje. Gdje god i kad sam mogla zaspala sam k'o top :') To i danas dan traje, u 32 tt sam. Ovisno o kojem periodu, prolazila sam sve faze koje si opisala. Živcira me što sad ne mogu više spavati kao prije, ne mogu se namjestiti. Jedan jastuk ispod koljena, jedan ispod trbuha,pa još jedan ispod glave, jer žgaravica radi svoje, ko pero ventilator se okrećem...i da vrućina mi smeta, mislim da se nisam znojila ovako ko nikad u životu...a i bogme kile me smetaju, nekak sam i troma...i spora :s
2017 07 30
Krenite pisati roman, jer kako vidim, krenulo vas.... Želim vam lijepe trenutke i puno sreće sa svim događajima koji slijede!
2017 07 30
Ja sam luda 100na sat, nigdje ne mogu naći ginekologa koji prima preko hzzo-a obišla dugo selo,sesvete, veliku goricu ništa nula bodova, ili su na go ili ne primaju, prvi pregled koji sam obavila privat je sve ok, al što dalje? plaćati?užassss
2017 07 30
> gazela: > Živcira me što sad ne mogu više spavati kao prije, ne mogu se namjestiti. Jedan jastuk ispod koljena, jedan ispod trbuha,pa još jedan ispod glave, jer žgaravica radi svoje, ko pero ventilator se okrećem...i da vrućina mi smeta, mislim da se nisam znojila ovako ko nikad u životu...a i bogme kile me smetaju, nekak sam i troma...i spora > :s Potpisujem.... sa jastucima se namještam cijelu noć i kad uspijem naći položaj koji mi je super, trudim se ne micati pa se probudim sa pokočenim i utrnulim rukama, toliko da prste ne mogu micati. A znala me i vrtoglavica opaliti tijekom ležanja/namještanja za spavanje. A vrućina je noćna mora.... Dahćem kao pas, mašem lepezom, namještam haljinu, grudnjak, sva mi obuća mala postala, Pijem vodu, pa svako malo na wc. Svašta me znači još čeka - ja još nemam žgaravicu. Samo se nadam da mi stopala neće više rasti jer već sad sam sa 37 došla na lijepi puni 38. I da će se vratiti na staro kad rodim.... Ma sve je to lijepo i da se izdržati radi onoga što nas čeka, i sve ove trudničke tegobe daju se trpiti, samo ne znam što da napravim oko svojih emocionalnih ekstrema... A valjda bu prošlo, ne?
2017 07 30
> sanjaurban: > Krenite pisati roman, jer kako vidim, krenulo vas.... > Želim vam lijepe trenutke i puno sreće sa svim događajima koji slijede! Pa da, bit će toga još vjerojatno, imam ja još dosta do kraja, a vjerujem da će se pridružiti još budućih majki sa svojim iskustvima! Hvala na lijepim željama!!! :")
2017 07 30
> katarina777: > Ja sam luda 100na sat, nigdje ne mogu naći ginekologa koji prima preko hzzo-a obišla dugo selo,sesvete, veliku goricu ništa nula bodova, ili su na go ili ne primaju, prvi pregled koji sam obavila privat je sve ok, al što dalje? plaćati?užassss Ajme, ne znam što reći, pa kako je moguće da moraš na kontrolu, a nemaš kod koga? Kako ne primaju? Svašta!!! Pitaj svog liječnika opće prakse da te posavjetuje i preporuči ti nekoga.
2017 07 30
> nefertiri: > > katarina777: > > Ja sam luda 100na sat, nigdje ne mogu naći ginekologa koji prima preko hzzo-a obišla dugo selo,sesvete, veliku goricu ništa nula bodova, ili su na go ili ne primaju, prvi pregled koji sam obavila privat je sve ok, al što dalje? plaćati?užassss > Ajme, ne znam što reći, pa kako je moguće da moraš na kontrolu, a nemaš kod koga? Kako ne primaju? Svašta!!! Pitaj svog liječnika opće prakse da te posavjetuje i preporuči ti nekoga. Eto jos tamo nisam kucala i pitala, jer ovo je luda kuca, ovi na hzzo-u ne zele izlistat listu kod kojih ima mjesta vele idi i pitaj 😤😤😤
2017 07 30
> katarina777: > Ja sam luda 100na sat, nigdje ne mogu naći ginekologa koji prima preko hzzo-a obišla dugo selo,sesvete, veliku goricu ništa nula bodova, ili su na go ili ne primaju, prvi pregled koji sam obavila privat je sve ok, al što dalje? plaćati?užassss Za Sesvete, to jest u Novom Jelkovcu, moja ginekologica prima nove pacijente iza 1.9... ukoliko ne pronađete ili ne saznate neke druge informacije...
2017 07 30
> Potpisujem.... sa jastucima se namještam cijelu noć i kad uspijem naći položaj koji mi je super, trudim se ne micati pa se probudim sa pokočenim i utrnulim rukama, toliko da prste ne mogu micati. A znala me i vrtoglavica opaliti tijekom ležanja/namještanja za spavanje. > A vrućina je noćna mora.... Dahćem kao pas, mašem lepezom, namještam haljinu, grudnjak, sva mi obuća mala postala, Pijem vodu, pa svako malo na wc. > Svašta me znači još čeka - ja još nemam žgaravicu. Samo se nadam da mi stopala neće više rasti jer već sad sam sa 37 došla na lijepi puni 38. I da će se vratiti na staro kad rodim.... > Ma sve je to lijepo i da se izdržati radi onoga što nas čeka, i sve ove trudničke tegobe daju se trpiti, samo ne znam što da napravim oko svojih emocionalnih ekstrema... A valjda bu prošlo, ne? Ma sve je to čist normalno, ne... i ja sam gnjili štrumpf što se tiče emocija.osjetljiva sam baš postala... a svaka trudnoća je različita, to jest svaka je za sebe. evo frendica 3x je trudna, veli da joj je to najteža trudnoća..jer prvo što ujutro kad ustane, mora povraćati, stalno joj se spava i sva je nikakva.
2017 07 30
Razum bi trebao biti gazda emocijama. Kontrolirajte one ispade koji bi mogli naškoditi drugima.
2017 08 03
Eh, i to je brzo prošlo. :")
2018 02 17
Vježbanje i kretanje čine čuda za psihu trudnice (ako smije, naravno).
2018 02 21