Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

FUGE su došle na red!

Dragi svi, evo napokon sam odlučila očistiti fuge pa guglam.... Je li netko isprobao neki dobar recept pripremljen kod kuće, ne zanimaju me skupa sredstva koja mogu kupiti u dućanu.. Našla sam ovo: https://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/2-trika-za-ciscenje-i-izbjeljivanje-fuga---312880.html Kakvu sodu trebam kupiti? Gdje? Kuhinjsku ili medicinsku? Koja su veća pakiranja? A hidrogen peroksid 3% ? Ili neki drugi? Taj hidrogen, čitam, dobar je za razno, ne koristim to nikad, ima li tko kakve isprobane savjete? Hvala!!!!! I....uz malo truda moje fuge više neće biti crne...
2017 08 03
uh, link mi ne funkcionira evo recepta SREDSTVO ZA ČIŠĆENJE FUGA - 3 šalice tople vode - pola šalice destiliranog bijelog octa (zagrijanog) - pola šalice sode bikarbone - boca s raspršivačem Pomiješajte toplu vodu, topli ocat i sodu. Ulijte u bocu s raspršivačem. Sredstvo za čišćenje obilno nanesite na željenu površinu i ostavite da stoji barem 30 minuta. Prebrišite krpom i toplom vodom, pustite da se površina osuši, a zatim krenite na čišćenje s pastom. PASTA ZA IZBJELJIVANJE FUGA - soda bikarbona - hidrogen peroksid Ovisno o tome koliku površinu želite očistiti, pomiješajte dovoljnu količinu hidrogen peroksida i sode u gustu pastu. Nanesite je na fuge i ostavite da stoji sat vremena. Zatim oštrom stranom kuhinjske spužve izribajte fuge, a potom klasično operite površinu toplom vodom kako biste uklonili ostatke paste.
2017 08 03
Ja krknem domestos...12 kuna litra i zbogom do sljedećeg mjeseca.
2017 08 03
> Uljeshura: > Ja krknem domestos...12 kuna litra i zbogom do sljedećeg mjeseca. trenutno sam u ekofazi o:)
2017 08 03
Ja sam svoje fuge i bijele pločice ocistila sa tim gornjim receptom, znači sa octom, sodom ( ja imam doma medicinsku, ali pretpostavljam da se može i sa onom običnom iz dućana), dobro sam pospricala i natopila sve fuge i plocice, i ostavila sam sa stoji jedno 45 minuta da se prljavština rastvori i onda sa četkom oribala ( sve je otišlo odmah ca, nisam trebala trljati). Tajna je da mora bit natopljeno tj da bude mokro cijelo vrijeme, i pustiti da odstoji. Pasta mi nije trebala. Spasila sam se ej... probat ću nac slike, da se vidi razlika prije ili poslije😎
2017 08 03
Aha, kuzim...perdoniram se onda. ,:)
2017 08 03
![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/439fea29ecfb384b9a9eda13663ee0cc.jpg) Na slici se ne vidi baš dobro razlika, ali vjerujte mi uživo da se itekako vidjela 😎 znači ova srednja pločica je očišćena sa tom otopinom, a ove okolne se te koje se još prljave 🤗
2017 08 03
> gabica30: > Ja sam svoje fuge i bijele pločice ocistila sa tim gornjim receptom, znači sa octom, sodom ( ja imam doma medicinsku, ali pretpostavljam da se može i sa onom običnom iz dućana), dobro sam pospricala i natopila sve fuge i plocice, i ostavila sam sa stoji jedno 45 minuta da se prljavština rastvori i onda sa četkom oribala ( sve je otišlo odmah ca, nisam trebala trljati). Tajna je da mora bit natopljeno tj da bude mokro cijelo vrijeme, i pustiti da odstoji. Pasta mi nije trebala. Spasila sam se ej... probat ću nac slike, da se vidi razlika prije ili poslije😎 ajde super, moje su odvratne! sve se više sprijateljujem s tim hidrogenom jer sam pročitala sad da povrće treba potopiti u mješavinu hidrogena i vode da izađu pesticidi a da se i meso može potopiti prije kuhanja a izbjeljuje i zube!!!!! Sigurno ovdje ima koja kemičarka...da to sve potvrdi..
2017 08 03
> gabica30: > ![](http://hr.img.kominoi.net/hr/images/message/439fea29ecfb384b9a9eda13663ee0cc.jpg) > Na slici se ne vidi baš dobro razlika, ali vjerujte mi uživo da se itekako vidjela 😎 znači ova srednja pločica je očišćena sa tom otopinom, a ove okolne se te koje se još prljave 🤗 vidi se razlika.. moje su glatke, pa treba samo dotjerati fuge, no dobro da znam za rebraste na moru o:)
2017 08 03
Hidrogen....čula sam ali nisam probala...ne brini, nakon toga će ti se pločice preporoditi i uopće ne treba ribati, samo malo...poslije toga prodjes sa močom par puta da pokupis ostatak i da obrises i to je to 😉 i moje su bile odvratne....te moje pločice su porozne i imaju neke udubine po sebi ( vidi se na slici) i sva prljavština se tamo skuplja, bez obzira što perem pod skoro svaki dan 😱 bile su sive sa tim crnim tamo di su udubine ej! Nakon toga su se vratile u svoju boju- krem 😉
2017 08 03
Ma sa time ti sve ide ca.. i sa fuga i sa pločica, a jedino ako su ti fuge tvrdoglave 😂
2017 08 03
Motivacija za čišćenje nakon go. Pratim. Hvala vam cure na korisnim receptima!
2017 08 03
Varikinom,najednostavnije!stavite je u praznu spricu od staklo sjaja ili neku drugu ulijete varikinu pospricate i ostavite preko noci.Ostavite otvoren prozor radi mirisa ujutro.Bijelo kao snijeg!evo ja tako i doma i nakon gostiju u apartmanima sve ocisti i dezinficira. Nestat ce vam cak i crna pljesan,mirni ste godinu dana,barem je meni tako.
2017 08 03
Ja sam to najbolje riješila domestosom, staru četkicu za zube umočiti u domestos pomiješan s vodom i samo preći preko fugi, nije potrebno ribati...Za otprilike pola sata pobijeli sve samo, obrisati spužvicom i to je to. Dosta smrdi, ali nema puno muke. Ostaviti prozore otvorene...
2017 08 03
Žene hvala svima na odgovorima. Ovaj vikend sam se riješila ukućana pa se bacam na fuge! Javim rezultate!
2017 08 03
1 2 Sljedeći