Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Opekline od sunca

Hitnooo trebam savjete!! Inače nisam osoba koja zdravlje shvaća zdravo za gotovo i ovo mi se prvi put događa. Zaspala sam na plaži na nekih 20 min, a prije toga sam zaboravila stavit novi sloj kreme za sunčanje. I naravno, ja baksuz, dobila sam opekline po čelu, nosu i obrazima. Prošla su 3 dana i crvenilo uopće ne prolazi i sad mi se i koža jako ljušti. Ne bih rekla da se radi o jako teškoj opeklini, već me zabrinjava hoće li to već jednom proći 😭😭😭 Imate li savjete sa čime da mažem to ( samo od prirodnih sastojaka jer mi je koža inače čisti nered)?💩💩💩
2017 08 21
Meni je najbolje za opekline bio Aloa vera gel, Esi 99%, u ljekarnama ga ima za kupiti
2017 08 21
Izbjegavaj sapune i gelove za tuširanja jer bikoz imaju alkohola koji isušuju kožu, a to je zadnje što ti treba. Isto tako bilo bi ti super staviti ulje vitamina E, ono ti obnavlja kožu i hrani je i koristi se za neujednačen ten kod takozvane melazme, tako da ne budeš na čelu i obrazima crna, a ispod očiju i na bradi bijela. Bjelanjak ti je isto dobar on se koristi dok je opeklina još svježa jer osim što hladi, ima proteina, ima kolagen koji je sastavni dio kože te ga obnavlja i super stvar ti je kantarionovo ulje (ulje gospine trave), čula sam dosta pozitivnih iskustva s nevenovom mašću. I naravno aloe vera gel ali ne neki kvazi nego pravi.
2017 08 21
Jogurt
2017 08 21
> zfiser: > Jogurt Svako se slažem jogurt , jer to se meni desilo prije par godina spas mi je bio jogurt , ublaži ne peče i brzo prođe.
2017 08 21
kantarionovo ulje :-) ulje od majčine dušice
2017 08 22
Hvala vam puno, koristim sad nevenovu mast domaće izrade i isprobat ću ovo što ste mi savjetovale. 👍
2017 08 22
Kantarionovo ulje definitivno! Nikako se ne preporuča za sunčanje, ali nakon sunčanja je odlično. Ja se obično spržim na suncu jer sam blijede puti, budem crvena k'o rak. S kantarionom mi prođe crvenilo nakon dan-dva :)
2017 08 22
Jogurt je odlican, moja je sogorica crvenokozac, izgori u debelom hladu, to joj je jedini spas... 😊
2017 08 22
riblja mast odlicna za sve opekline!
2017 09 01