Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Pomoć - Carina

Pozdrav cure, prvi put u životu sam dobila pismo da mi je proizvod kojeg sam naručila carinjen. Sve pise u pismu (sto moram poslati i na koju adresu :D), pa vas necu to pitati. Naime, vrijednost jaknice je 24,94 $ i s Aliexpressa je naručena, znaci iz Kine. Po onome sto sam uspjela skužiti na stranici carinske uprave, na takav iznos se carina ne placa. Ali ako sam krivo shvatila mozete mi reci moze li se ikako izračunati koliko ce iznositi carina na tu cijenu. Nek se vrati od kud je došlo ako mi misle naplatiti neku blesavu svotu 😄 Hvala! :)
2017 10 20
jel imaš na mailu koliko si u kunama platila? ako je manje od 160kn, sigurna si, ako je više, 25% PDV plaćaš, carinu ne. Ako je jaknica npr. 200kn, naplatit će ti 50kn.
2017 10 20
Apsolutno nigdje mi ne pise u iznos u kunama, jedino na web kartici 163,19 kn. Ozbiljno za 3 kn? 😂
2017 10 20
ako te dočepa neki razumni djelatnik, neće te opaliti po džepu :) Ali ako te zapadne netko manje razuman, yup, za 3 kn bez *ebemti ,:) Pri obračunu vjerojatno koriste tečaj HNB-a, prema tom izračunu je meni na današnji dan 158kn, pa ono, možda ćeš imati sreće. Ali pripremi se na najgore, nadaj se najboljem.
2017 10 20
Pošto znam da si iz Pule, probaj zvati carinarnicu, 615-200, oni ti se nalaze na rivi 8, u istoj zgradi di je županija, na obali 😎
2017 10 20
Haha aj dobro, hvala na pomoći a ja cu sutra poslati te papire pa držim sama sebi fige 😄
2017 10 20
> LornaSabic: > Haha aj dobro, hvala na pomoći a ja cu sutra poslati te papire pa držim sama sebi fige 😄 ako te tješi, ja sam imala cifru od 159 kn jednom, nije bilo problema :D
2017 10 20
Mislite da mogu njima papire predati? Jer mi pise u pismu da izričito za Zg saljem. Ili ste mislili samo da ih pitam? > gabica30: > Pošto znam da si iz Pule, probaj zvati carinarnicu, 615-200, oni ti se nalaze na rivi 8, u istoj zgradi di je županija, na obali 😎
2017 10 20
Koliko znam prije nekog vremena su ukinuli pošte carinjenja po ostalim gradovima....samo u Zagrebu se carine pismovne pošiljke. Jedino ako nisu opet nešto promijenili.
2017 10 20
Ako ti piše da moraš u Zagreb poslati, onda bar zovi da pitaš....znam da sa vremena na vrijeme su mi znale stranke dolaziti sa upitom za carinu, i da im je došao paket i pitali bi gdje je to....gdje je broj 8 ( riva 8). A vjerovatno carina u Puli bi trebala imati neki kontakt od carine u Zagrebu, ili bar da ti kažu kako oni to obračunavaju...probaj pa sta bude😉 inače i ja naručujem sa Alija, ako je nešto što je više od 20$ ja uvijek zamolim prodavača da mi stavi 20$, znači ne gift niti prava cijena, i nikad nisam imala problema (y). Pusti ti....ća je sigurno je sigurno 😂 sta ja znam kako oni obračunavaju carinu i po kojem tečaju 😉 i koliko cjepidlače 😎
2017 10 20
Ma uostalom tako mi i piše, da saljem u Zg.
2017 10 20
> supermamica: > Koliko znam prije nekog vremena su ukinuli pošte carinjenja po ostalim gradovima....samo u Zagrebu se carine pismovne pošiljke. > Jedino ako nisu opet nešto promijenili. Jeeeee, onda će to biti to, jer zadnji koji je pitao za carinu me bio pitao prije ljeta.....a ma.
2017 10 20
Pa zapravo je cijena na aliju bila niti 150 kn, a kasnije vidim naplaćeno 163 kn na web kartici. Vjerojatno im se dosta razlikuju tečajevi i to me bas nervira
2017 10 20
> gabica30: > > supermamica: > > Koliko znam prije nekog vremena su ukinuli pošte carinjenja po ostalim gradovima....samo u Zagrebu se carine pismovne pošiljke. > > Jedino ako nisu opet nešto promijenili. > Jeeeee, onda će to biti to, jer zadnji koji je pitao za carinu me bio pitao prije ljeta.....a ma. Ima tome već neka godina kako su to ukinuli. Pošta carinjenja (za poštanske pošiljke) je samo u Zagrebu. Da li oni kad odrade svoj dio posla prosljeđuju u podružne carinarnice ne znam, ali carinjenje se vrši isključivo u Zagrebu.
2017 10 20
Da se zbrojite. Koja Pula hhahha. Pa poštanske pošiljke se carine isključivo u zgb
2017 10 20
1 2 Sljedeći