Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Autizam savjet!

Mame očajna sam.. imam klinca od 2,5 godine koji izgovara riječi i brblja na nekom svom jeziku. Toplo je i premazno dijete voli ljude ima kontakt očima,djeca ga ne zanimaju previše ali ide u vrtić i prati sve što oni rade ali se igra sa igračkama koje ga zanimaju tete u vrtiću kažu da i sudjeluje u skupnim igricama,nema stereotipije ali je cesto gledao baby tv i propričao na engleskom i poneku riječ na hrvatskom.Kad kažem propričao pod tim mislim da je imenovao predmete na engleskom. Moja agonija je krenula kad sam prije par dana otišla logopedu onako samoinicijativno da kao brižan roditelj vidim dali što trebam poduzeti ili ne. Ispunile smo upitnik po kojem je ocijenila da on zaostaje za svoju dob. Nije gledao za prstom sto pokazuje vec u njenu ruku i morala ga je zvati 3 puta da ju pogleda jer se trenutno igrao s vlakićem iz ordinacije koji mu se svidio. Moje dijete nikad nije pokazivalo prstom ali je mene vukao za ruku do stvari koju je htjeo. Jako je bistar izvrsava sve naredbe. Išla sam i privatno defektologu nakon toga na temelju tog prvog posjeta je zaključila da dijete nema razvijenu igru za dob. i da ima poremećaj socijalne komunikacije. Dijete se igra autićima sve ga zanima..
2017 10 25
Da krenem iz početka..Muž radi terenski posao ja sam praktički sama i nisam imala drugog izbora osim baby tv da ga malo zaokupiram dok bi nešto obavljala u kući.Ja radim,mama mi radi svekrva psihički bolesnik. Dijete je naučilo večinom sve na engleskom..Nisam s njim radila puno jer nisam imala vremena i nisam smatrala da bi to moglo dovesti do ovoga. U tjedan dana od kako intenzivno radim s njim dijete broji do 11,slovka slova koja pišem crta i imenuje oči nos usta.. gtleda u ono što pokazujem( poljepila sam slike životinja po kući da vidim hoće li gledati za rukom) a ne u ruku. Svaki dan dobijem barem 5 novih riječi na hrvatskom. Tražim od njega sve živo od brisanja stola kad prospe vodicu znači sve što on može da uradi..Do sada nije od njega traženo ništa sve je dobivao na gotovo. Ima li koja mama koja je proživila sličnu agoniju kao ja sada a da je na kraju bilo sve ok? Hvala svima koji se jave
2017 10 25
Najvažnije je da radiš s njim i samo nastavi. Za tri mjeseca nakon intezivnog rada odi na kontrolu, nemoj paničarit prije vremena.
2017 10 25
> vicky1983: > Da krenem iz početka..Muž radi terenski posao ja sam praktički sama i nisam imala drugog izbora osim baby tv da ga malo zaokupiram dok bi nešto obavljala u kući.Ja radim,mama mi radi svekrva psihički bolesnik. Dijete je naučilo večinom sve na engleskom..Nisam s njim radila puno jer nisam imala vremena i nisam smatrala da bi to moglo dovesti do ovoga. U tjedan dana od kako intenzivno radim s njim dijete broji do 11,slovka slova koja pišem crta i imenuje oči nos usta.. gtleda u ono što pokazujem( poljepila sam slike životinja po kući da vidim hoće li gledati za rukom) a ne u ruku. Svaki dan dobijem barem 5 novih riječi na hrvatskom. Tražim od njega sve živo od brisanja stola kad prospe vodicu znači sve što on može da uradi..Do sada nije od njega traženo ništa sve je dobivao na gotovo. Ima li koja mama koja je proživila sličnu agoniju kao ja sada a da je na kraju bilo sve ok? > Hvala svima koji se jave Majalike ti je dobro odgovorila... čitaj mu priče i uči ga crtati da krene sa finom motorikom... nemoj se bojati jer i sama vidiš rezultate u kratkom vremenu...
2017 10 25
Ako vaše dijete s 2,5god. radi ovo sve što ste nabrojali - i to u samo tjedan dana rada - onda je on napredno dijete, a ne ono koje zaostaje. Odite drugim stručnjacima - svašta sam se nagledala i naslušala..
2017 10 25
jeste li se javili svojoj pedijatrici s tim sumnjama? s djetetom te dobi treba razgovarati i igrati se, ne možemo govoriti ni o kakvom intenzivnom radu djeca te dobi rade ono za što imaju intres, ako ima koja djevojka s Predškolskog odgoja neka napiše što se očekuje od dvogodišnjaka prema razvojnoj psihologiji djeteta možda samo previše paničarite, kad sam ja htjela da moje dijete uči voziti bicikl, ona je otkrila crtanje, u parku su se svi spuštali niz novi tobogan a ona je mijesila kolače u pijesku, dopustite djetetu da bude drukčije baby tv je namijenjena maloj djeci i u razumnim količinama trebala bi poticati maštu i pamćenje nemojte sebe kriviti što morate biti na poslu, svi smo to prošli nabavite kvalitetne slikovnice za tu dob, ne trebate sve kupiti, ima slikovnica i u knjižnici na posudbu
2017 10 26
> marbil: > > vicky1983: > > Da krenem iz početka..Muž radi terenski posao ja sam praktički sama i nisam imala drugog izbora osim baby tv da ga malo zaokupiram dok bi nešto obavljala u kući.Ja radim,mama mi radi svekrva psihički bolesnik. Dijete je naučilo večinom sve na engleskom..Nisam s njim radila puno jer nisam imala vremena i nisam smatrala da bi to moglo dovesti do ovoga. U tjedan dana od kako intenzivno radim s njim dijete broji do 11,slovka slova koja pišem crta i imenuje oči nos usta.. gtleda u ono što pokazujem( poljepila sam slike životinja po kući da vidim hoće li gledati za rukom) a ne u ruku. Svaki dan dobijem barem 5 novih riječi na hrvatskom. Tražim od njega sve živo od brisanja stola kad prospe vodicu znači sve što on može da uradi..Do sada nije od njega traženo ništa sve je dobivao na gotovo. Ima li koja mama koja je proživila sličnu agoniju kao ja sada a da je na kraju bilo sve ok? > > Hvala svima koji se jave > Majalike ti je dobro odgovorila... > čitaj mu priče i uči ga crtati da krene sa finom motorikom... nemoj se bojati jer i sama vidiš rezultate u kratkom vremenu... Hvala ti puno
2017 10 26
> sanjaurban: > jeste li se javili svojoj pedijatrici s tim sumnjama? > s djetetom te dobi treba razgovarati i igrati se, ne možemo govoriti ni o kakvom intenzivnom radu > djeca te dobi rade ono za što imaju intres, ako ima koja djevojka s Predškolskog odgoja neka napiše što se očekuje od dvogodišnjaka prema razvojnoj psihologiji djeteta > možda samo previše paničarite, kad sam ja htjela da moje dijete uči voziti bicikl, ona je otkrila crtanje, u parku su se svi spuštali niz novi tobogan a ona je mijesila kolače u pijesku, dopustite djetetu da bude drukčije > baby tv je namijenjena maloj djeci i u razumnim količinama trebala bi poticati maštu i pamćenje > nemojte sebe kriviti što morate biti na poslu, svi smo to prošli > nabavite kvalitetne slikovnice za tu dob, ne trebate sve kupiti, ima slikovnica i u knjižnici na posudbu Pozz :) kad mislim na intenzivan rad..Radimo ono sto mu nije ponudeno do sada a na sve dobijem odlican napredak. Sve sto ga zanima crta ja ga ucim gdje su oci..nos. Ucimo kako se glasaju zivotinje.. Itd puno puno stvari..sve ga zanima sve hoce. Pedijatrica je cudna..jednom ga je zvala imenom odmah je pogledao i postidio se. Tjedan dana poslije kad ga je zvala nije se htjeo okrenut jer se igrao s vlakicem iz ordinacije. Cak sam ga i ja zvala ignorirao me je ali kad sam ga pitala hocemo kuci odmah se okrenuo nasmijao i gas. Ona misli da nije bas dobro sto se ne odazove odmah(a u vecini slucajeva odmah se odazove) i da je on jako inteligentan jer zna sta hoce a sta nece...
2017 10 26
> iraira: > Ako vaše dijete s 2,5god. radi ovo sve što ste nabrojali - i to u samo tjedan dana rada - onda je on napredno dijete, a ne ono koje zaostaje. > Odite drugim stručnjacima - svašta sam se nagledala i naslušala.. Hvala na podrsci. Iznenadena sam kako brzo usvaja. I planiram otici ali za par mj oko 3 god. To su mi trebali reci jer se djetetu do 3 god ne postavljaju takve dijagnoze. Kako je gore receno svako djete je drugacije.. Dat cu sebi vremena pa cemo vidjet. Do sada sam pozitivno sokirana napretkom. Ostavila sam sve nebitne stvari i kucu sa strane dogovorila zenu za povremeno spremanje i posvetila se njemu.
2017 10 26
To je točno - prije 3.god. se ne postavljaju dg, pogotovo ne na takav način. U zadnje vrijeme sve više strahotnih slučajeva. Neka je uobičajena praksa za dijete te dobi (pa i kasnije) da prvo na razgovor ide roditelj; a tu je već pri prvom susretu išlo i dijete; gdje postoje oba roditelji, dolaze zajedno, promatraju se odgojne metode, stil i sl. Svaka čast (ironična sam), kad postoje stručnjaci koji dijagnosticiraju na prvu, pogotovo u toj dobi. Navodno su dobre vježbe Brain gym - nisam još stigla proučiti - progooglajte. Opustite se, igrajte se, volite i svaka čast na odlukama;)
2017 10 26
Čitajte slikovnice i priče, potičite ga na razgovor u svim situacijama. Ako je usvojio engleski onda će i hrvatski. No nemojte mu davati preteške zadatke za njegovu dob. Provodite ćim više vremena s njim i obavezno otac koliko maksimalno može zbog posala. Možda je dijete trenutno u svom svijetu jer mu nedostaje druženje s oba roditelja. Da je situacija alarmantna sigurno ni vas odgajateljice pozvale na razgovor. Komunikacija i govor će se popraviti i uz pomoć logopeda, ali još je možda prerano. I svakako tražite mišljenje 2 logopeda.
2018 01 02
Dakle.....
2018 01 03
Definitivno je prerano za postavljanje dijagnoze za tako malo dijete. Znam to jer sam sve to prošla. Ne dajte da vas izlude i radite sa svojim djetetom. Moj je kasnio sa govorom, pa izgovor pa fina motorika pa pisanje pa se to pretvori u disleksiju disgrafiju i ostale diseve.... eto ga srednjoškolac je, još se borimo al ne damo se. Ako u hodu radeći sa djetetom se ustanove neki problemi imate logopede defektologe, brain gym, floortime... učite sebe da bi učili njega i uspjeh neće izostati. Sretno!
2018 01 14
> tinkica: > Dakle..... ???
2018 01 14
Cure dijete je uznapredovalo toliko da vec neko vrijeme uopce ne razmisljam o autizmu. Definitivno prerana dijagnoza. Hvala Bogu pa je tako. Sve sto sam mogla i mislila da ce pomoci sam nabavila i ulozila puno truda.Sad s lakocom radim sa svojim djetetom i uzivam u svemu novom sto mi pruzi svaki dan. Ostavit cu ovu temu posto ja nisam nigdje mogla naci slican slucaj mozda nekom pomogne ili da nadu da ipak nije sve tako crno..svakako mi se mozete i javiti u inbox ako vas stogod zanima.
2018 01 15