Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Alveotomija

Pozdrav djevojke :) uskoro se blizi moj termin operacije pa me zanimaju vasa iskustva s ovom operacijom , misljenja te savjeti koji ce mi dobro doci za period oporavka :)
prije 19 dana, 15:33
U principu nista ne boli, dobijes anesteziju, meni je ljigav onaj osjecaj kopanja i krckanja. Sjecam se da je bilo dosta krvi. Prije popustanja anestezije se nakljukaj lijekovima, boli dosta kasnije i drugi dan. Kasasta hrana 2-3 dana, nema pusenja, i zube samo ispires vodom ili fizioloskom, bez cetkice. Ako ces imat savove mislim da se skidaju za 7 dana. Nije tako pregrozno
prije 19 dana, 16:22
U redu hvala vam. Koliko vremenski traje operacija? :)
prije 19 dana, 16:40
Sad ne znam tocno, cini mi se da su rekli 10-15 min, ali ja sam imala neko jako krvarenje, pa sam morala ostati lezati jedno pola sata na stolu. Inace sala je bas operacijska i dobije se onaj njihov zeleni papir preko lica, ostane samo rupa za usta, bar su meni tako radili. I lezala sam skroz
prije 19 dana, 17:21
Malo strasno izgleda al prezivjet cu i to :) Gdje ste isli na operaciju..Zagreb ili? Ja idem u Karlovac bolnica Švarča..imaju samo jednog oralnog kirurga ali mnogi su konstatirali da je veoma odlican, tako da mu vjerujem ali oopet nije mi bas svejedno i ugodno. Jos sam istrazivala da mogu ostati i neke posljedice poput gubitka okusa za hranu..paraliza lica ili paraliza jezika ukoliko se zivac osteti uslijed ooperacije. :|
prije 19 dana, 17:42
> turky5: > imaju samo jednog oralnog kirurga To čak nije ni "naš" kirurg već doktor koji dolazi jednom tjedno ako se ne varam. Inače se može kod njega i privatno, ima ordinaciju na baniji, a radi i na rebru ako se ne varam( negdje u zgbu je, ak nije rebro). Odličan kirurg, nemaš straha.
prije 19 dana, 17:51
> SaraKedavra: > > turky5: > > imaju samo jednog oralnog kirurga > To čak nije ni "naš" kirurg već doktor koji dolazi jednom tjedno ako se ne varam. Inače se može kod njega i privatno, ima ordinaciju na baniji, a radi i na rebru ako se ne varam( negdje u zgbu je, ak nije rebro). Odličan kirurg, nemaš straha. Zahvaljujem na informacijama :)
prije 19 dana, 18:07
U klc isto, na svarci, dr.maja nesto
prije 19 dana, 18:25
Zapravo nisam vam bas nesto tocna za odrediti kolko je gadno bilo, jer ja to zaboravim, ali sad sam se prisjetila da sam i povracala od te krvi, bila sam 2 puta na toj operacij
prije 19 dana, 18:27
Ja bih trebala vaditi sva 4 umnjaka zato sta nemaju mjesta..inace imam sve zube i nikada s njima problema nije bilo..imam i malenu celjust pa ih i to ometa. Sada cu prvo vaditi samo gornji lijevi umnjak jer on mi je najgori i izbija mi sedmicu. To je dosta bolno. Na pocetku ove godine imala sam jaku upalu sva 4 umnjaka svi su isto vrijeme poceli s rastom i dosta su me iscrpili jer usta nisam mogla ni za milimetar otvorit od bolova kamoli jesti, zvakati ili popiti tekucine. Mnogo sam i izgubila na tezini zbog njih. No veselim se operaciji jer ce napokon se sve rijesiti al oopet to mi je novo pa mi nije svejedno ali sta se mora-mora se. :)
prije 19 dana, 18:52
Dr. Maja Mekovec Susac se zove dr.koja je meni radila zahvat, poslije sam jos vadila 3 kom al obicno vadenje na kirurgiji. Ma izdrzat ces, brzo to sve prode, najgora je nervoza prije. I moram reci, posto imam velikih problema sa zubima da nijedno vadenje ne boli kao sto zub moze bolit sam. Ja sam znala umirat i udarat glavom o zid kakvi su to bolovi. Rodila sam i moram rec da zub moze biti gori cak i od toga
prije 19 dana, 19:36
Moj dr se zove Ivan Bažant. vjerujem vam jer okusila sam i ja bolove oko ovih umnjaka..no sredit će se sve hvala vam puno na informacijama.
prije 18 dana, 12:48
Nema na cemu. I jos sam se sjetila da nisam mogla voziti jer me osamutila anestezija, pa si svakako sredite da ide netko s vama da vas odveze kuci. Puno srece, bit ce bolje kad vam to povade. Samo hrabro ;)
prije 18 dana, 13:22
Imala sam to na pameti pa sam riješila i prijevoz za svaki slučaj..mnogo vam hvala..želim vam sreću na svim aspekima života :") :") <3
prije 18 dana, 13:25
aspektima*
prije 18 dana, 13:26
1 2 3 4 Sljedeći