Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kuca ili stan.?stan ili kuca?

> Brdosuza: > Stan je ok..dom zivis sam ili eventualno u paru. > Ali obitelj i je bas..posebno u manjim skucenim prostorima, i jos ako su ljubimci tu. > Nitko nema privatnosti, a znamo da je svima potrebna. > Ako dodu frendice/frendovi od vasih potomaka..gdje se maknuti? > Soba je jedini izbor..jos ako su delikatne teme, pa moras saptati :') > Mene mori jos glupavih stvari..sa kojima mozda neki nemaju problema. Tipa: gdje u stanu uskladištiti ljestve, a gdje božicno drvce (naravno ako je umjetno) i ukrase..itd.. :') :') ako je samac stan je dobar , ako je dvoje dobro, ali obitelj po meni je kuća , dvor ,vrt cvijeće...
2017 11 11
> Brdosuza: > Stan je ok..dom zivis sam ili eventualno u paru. > Ali za obitelj i nie bas..posebno u manjim skucenim prostorima, i jos ako su ljubimci tu. > Nitko nema privatnosti, a znamo da je svima potrebna. > Ako dodu frendice/frendovi tinejdžeri od vasih potomaka..gdje se maknuti? > Soba je jedini izbor..jos ako su delikatne teme, pa moras saptati :') > Mene mori jos glupavih stvari..sa kojima mozda neki nemaju problema. Tipa: gdje u stanu uskladištiti ljestve, a gdje božicno drvce (naravno ako je umjetno) i ukrase..itd.. :') :') nema mjesta za ljestve, borić je onaj mini od 30 cm sa već našivenim kuglicama pa ne treba kutija s ukrasima. Ha, nisi se sjetila kofera za putovanja, ladica s alatom i igračaka koje ti djeca ne daju da daš dalje jer ih žele za uspomenu..također veliki je problem gdje ćeš držati krumpire... ...mi smo bili mudri pa imamo tavan u kosini, cijelih 25 kvadrata 8-)
2017 11 11
sanjaurban dobro je tko ima veći stan, ali tko ima manji stan i djeca , gužva je. Znam onu poslovicu gdje čejad nije bijesna ni kuća nije tijesna . Za mene je kuća kuća .
2017 11 11
priznajem potpuno poražena izgubih ovu bitku...imam još i posljednji argument a to su LOPOVI...stalno bih imala osjećaj da mi se netko mota oko kuće, ajde još ako si na katu al prizemlje, brrrrrr
2017 11 11
Evo ,proslog tjedna opljackali frendicinu garsonijeru na 8.katu 😂 Samjaurban, moras promijeniti filmski repertoar 😉 I doci u moju kucicu na opustanje ❤️
2017 11 11
Sanja dobro si rekla,kuca stalno tera da radis nesto.. Bila sam kod kume u Osijeku,dvoje djece,suprug i ona zive u stanu,malo do bola,nas 8 u stanu guzva kao na kolodvoru,u kuhinji se prakticki dvoje ne moze zaobici,i kazem ja svom muzu nebi nikad izabrala stan,i onda prode par dana i uhvati me ludilo...Vi koje zivite u stanu jel imate svalo dan obaveze kao mi,cisti,peri,peglaj,i stalno jedno te isto.. Ja stalno smatram da vi to neradite toliko kao mi Kazite mi da zivim u zabludi :(
2017 11 11
> sanela1986: > Sanja dobro si rekla,kuca stalno tera da radis nesto.. > Bila sam kod kume u Osijeku,dvoje djece,suprug i ona zive u stanu,malo do bola,nas 8 u stanu guzva kao na kolodvoru,u kuhinji se prakticki dvoje ne moze zaobici,i kazem ja svom muzu nebi nikad izabrala stan,i onda prode par dana i uhvati me ludilo...Vi koje zivite u stanu jel imate svalo dan obaveze kao mi,cisti,peri,peglaj,i stalno jedno te isto.. > Ja stalno smatram da vi to neradite toliko kao mi > Kazite mi da zivim u zabludi :( Zivis u zabludi :')
2017 11 11
> sanela1986: > Sanja dobro si rekla,kuca stalno tera da radis nesto.. > Bila sam kod kume u Osijeku,dvoje djece,suprug i ona zive u stanu,malo do bola,nas 8 u stanu guzva kao na kolodvoru,u kuhinji se prakticki dvoje ne moze zaobici,i kazem ja svom muzu nebi nikad izabrala stan,i onda prode par dana i uhvati me ludilo...Vi koje zivite u stanu jel imate svalo dan obaveze kao mi,cisti,peri,peglaj,i stalno jedno te isto.. > Ja stalno smatram da vi to neradite toliko kao mi > Kazite mi da zivim u zabludi :( isto je posla, samo ne moraju šišati ogradu, okopati vrt, kositi travu, farbati kapije....
2017 11 11
Sanja nije tu nitko pobjedio..stvar je jednostavno osobnog ukusa. Ti volis stan, zivis u njemu i sretna si. :) Meni ja drago da svi mogu zivjeti tamo gdje im se svida. No ponekad na zalost i ne mozemo birati. Ja sam napravila sebi mukotrpan posao.. Nisam zeljela kupovati nikakav stan..nego sam zakopala temelje za kucu. Kad ju radis iz nova, bome ne mogu objasniti sa cime se sve covjek susretne, a proces traje, jer financijski jako puno kosta. Ali neka, ja sam sretna i ponosna. Moja je i svaka sitnica na njoj je moj osobni pecat. Ja sam odlucila za zivot srediti kat pod kosom plocom. Prizemlje je slobodno i odvojeno, a sa njim mogu sto hocu, a ako necu ne moram nista :') Vecina mojih vrsnjaka zivi u stanovima i svi komentiraju kako smo sretni sto imamo vlastitu kucu. Iako je bilo psihickih i financijskih uspona i padova tokom cijelog procesa gradnje..ja sam presretna i ponosna na svoju kucu. I ako zelim uvijek imam mogucnost jos nesto nadograditi, rusiti itd..
2017 11 11
Brdo suza ti si to najbolje sad opisala,bas to,mi kao mladi bracni par,u braki 4 god,dvoje prekrasne djece,kucu od temelja radili,troskovi boli glava,i sad kad je gotovo sve,ja slomljena i puna dileme
2017 11 11
> sanela1986: > Brdo suza ti si to najbolje sad opisala,bas to,mi kao mladi bracni par,u braki 4 god,dvoje prekrasne djece,kucu od temelja radili,troskovi boli glava,i sad kad je gotovo sve,ja slomljena i puna dileme Moj savjet uživaj sad konačno, i ti djeca i suprug. Želim od srca toplinu doma , zdravlje , radost sreću i još puno lipih stvari. <3
2017 11 11
Hvala <3
2017 11 11
Ovako, procitala sam sve. I sve ste skoro u pravu. :D Zato kazem da sve ovisi o navikama, odgoju i mogucnostima. Ja cu samo reci ono sto sam godinama slusala....a to da je kuca rupa bez dna. Cula sam i mnogo slucajeva gdje su ljudi povoljno kupili kucu, pa naknadno otkrili velike probleme sa njoj, jer nije ista novogradnja i stara gradnja (a postoje i slucajevi da sklepaju novu kucu grozno, a starije po 20ak god su bolje sa izolacijom i krovom), pa te odvedu u razgledavanja po suncanom danu...ti kupis, prva kisa i na par mjesta krov prokisnjava. :D Pa ograda, pa okucnica s vrtom i cvjecem-ne uzivamo sve u tome i nemamo vremena sve za to. Normalno dr je situacija kad si ti napravis kucu po svojim specifikacijama i zeljama, pa znas u sto si ulozio. Meni iskreno je moj balkon dovoljan za kavicu i odmor. Drugo je kad kupujes stan, pitas susjede kakva je zgrada, raspitas se kod frendova i poznanika koji u blizini zive, pitas i kucepazitelja sto se od pricuve do sad radilo, dal se mjenjao krov i tako to. Iako ako kupujes stan na prvom, dr katu od njih 4-5, zaboli te za krov. :D Sve ovisi.
2017 11 11
Mene ni bog ne bi otjerao u kuću! prvo okućnica: ma da je i pola sata rada tjedno, što nije, neću, ne zanima me. Ne volim cvijeće, živice i slično. Moj balkon mi je sasvim dovoljan za popit kavu, vrt mi nije privlačan.... A to isto će reći i moja mama koja je odrasla u kući i ne bi se dala iz stana za ništa. Što se krađa tiče...a ne možete mi reći da je sigurnija kuća! Eto ne možete. Pogotovo u zgradama u kojima se zaključavaju dodatno i podrumi i ulazna vrata. Eto, mojoj frendici 3X provalili u kuću. Mislim, tak možemo do preksutra nabrajat primjere. Ali ako gledamo neku statistiku: da, kuća će prije biti opljačkana. I ovo što daisy kaže: rupa bez dna. Neke jesu, neke nisu...Ali moja baka se žali godinama, te krov, te fasada, te vrt, te ograda, svako malo nešto. Pa pazi da je sve ovo za grijanje ispravno...Ne da mi se to, grijanje mi pusti toplana( za cijenu ne mogu ništa govoriti jer je Karlovac treći najskuplji grad u RH za grijanje, gamad), al se ne moram sekirat jel mi sve ispravno, jel imam drva na vatri, jel sve sigurno i servisirano bla.
2017 11 11
> SaraKedavra: > Mene ni bog ne bi otjerao u kuću! prvo okućnica: ma da je i pola sata rada tjedno, što nije, neću, ne zanima me. Ne volim cvijeće, živice i slično. Moj balkon mi je sasvim dovoljan za popit kavu, vrt mi nije privlačan.... A to isto će reći i moja mama koja je odrasla u kući i ne bi se dala iz stana za ništa. > Što se krađa tiče...a ne možete mi reći da je sigurnija kuća! Eto ne možete. Pogotovo u zgradama u kojima se zaključavaju dodatno i podrumi i ulazna vrata. Eto, mojoj frendici 3X provalili u kuću. Mislim, tak možemo do preksutra nabrajat primjere. Ali ako gledamo neku statistiku: da, kuća će prije biti opljačkana. > I ovo što daisy kaže: rupa bez dna. Neke jesu, neke nisu...Ali moja baka se žali godinama, te krov, te fasada, te vrt, te ograda, svako malo nešto. Pa pazi da je sve ovo za grijanje ispravno...Ne da mi se to, grijanje mi pusti toplana( za cijenu ne mogu ništa govoriti jer je Karlovac treći najskuplji grad u RH za grijanje, gamad), al se ne moram sekirat jel mi sve ispravno, jel imam drva na vatri, jel sve sigurno i servisirano bla. tebe onda za ništa ne boli glava.....
2017 11 11
Prethodni 1 2 3 4 5 Sljedeći