Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Operacija kraljeznice..Molim vas vasa iskustva,ako ih imate?

Dragi moji pozdrav svima.. Evo o cemu govori naslov,trenutno radim preoperativnu obradu radi operacije lumbalnog dijela kraljeznice,opisat cu svoj slucaj pa vas molim da napisete svoje osobno iskustvo,ako ga imate,ako ste imali ovakav ili slican problem kakav ja imam..Ono sto me najvise zanima jest,dali bol zaista nestane nakon operacije..Dakle,jednu operaciju sam vec imala 2016-e,uklonjene su mi Diskus Hernije sa L3/L4,L4/L5 i L5/S1,ne samo da mi nije bilo bolje nego se stanje pogorsalo,dobila sam blokadu,nije pomoglo,isla u Ambulantu za bol gdje su mi slagali razne kombinacije lijekova koji mi takodjer nisu pomogli..Nakon toga sam ponovo napravila MR-u s koje mi je Neurokirurg iscitao ostecenja koja imam i rekao da mi jedino operacija moze pomoci.. Potrebno je zamijeniti jedan disk koji je istrosen,izmedju svih ostalih imam prazninu gdje treba umetnuti plocice da ih drze i tako otkloniti pritisak na zivce sto je uzrok konstantne boli..Ne bojim se operacije,no imam drugu dijagnozu zbog koje mi je operacija rizicna..Imam Trombofiliju koja mi je genetskom obradom dijagnosticirana prije pet godina,tromb u zdjelici koji je u potpunosti zatvorio venu,na Martefarinu sam dozivotno..Zabranjene su mi sve fizicke aktivnosti,fizikalne terapije,vjezbe,lijekovi-antireumatici.. Smijem uzimati samo Tramadol-Paracetamol i Normabel..Nisam namjeravala otvarati temu ali danas sam dobila zadnje nalaze,svi su uredni osim Urinokulture zbog cega se operacija odgadja jos dva-tri tjedna..Sad tjedan dana pijem antibiotik,zatim ponavljam Urinokulturu i ako je sterilna mogu konacno ici.. Ispricavam se na dugom postu,samo me zanima dali cu se konacno rijesiti boli.. Bila bih vam jako zahvalna da podijelite svoja iskustva samnom,ako ih imate,vi ili netko od vasih pa znate kako je sve to prosao/la i kako se sada osjeca.. Unaprijed zahvaljujem na svakom vasem komentaru,svaki je dobro dosao..
2018 02 09
Pozdrav 🤗 Nemam iskustva sa tim slucajem, ali zelim ti reci da mi je jako zao zbog tebe 😔 Zelim ti uspjesno lijecenje i na koncu ozdravljenje 🤗 Drzi se 🤗❤
2018 02 09
Sestra mi je operirala donji dio kičme prije 10 godina,i od tada nije imala potrebu niti za fizikalnom terapijom.Malo više pazi kako i što diže i super joj je.Ja sam operirala vratnu kralježnicu, a sad me čeka i lumbalni dio.Uglavnom,meni cijela kralježnica u banani.Držim fige da bude sreće i to uspješno riješite.
2018 02 09
I poznajem dvije zene iz moga mjesta koje su operirale kraljeznicu, detalje ne znam, ali znam da je oporavak malo duzi i tezi, ali one su sad super, koliko znam nemaju nikakvi problema vise s tim, sto vise rade i teze poslove, koje ne bi smijele.
2018 02 09
> Marija0000: > Pozdrav 🤗 > Nemam iskustva sa tim slucajem, ali zelim ti reci da mi je jako zao zbog tebe 😔 > Zelim ti uspjesno lijecenje i na koncu ozdravljenje 🤗 > Drzi se 🤗❤ Hvala na lijepim zeljama..🤗❤
2018 02 09
Ja sam radila s pacijentima koji su operirali kralježnicu,također lumbalni dio. Vecina njih su se odlicno oporavili poslije operacije,a bitno je vase stanje prije operacije,vase godine, opce tjelesno stanje...sve to utječe na sami postoperativni dio. Ja se iskreno nadam da ce sve na kraju dobro ispasti i da ce vam biti bolje! ❤
2018 02 09
> 2nducan: > Sestra mi je operirala donji dio kičme prije 10 godina,i od tada nije imala potrebu niti za fizikalnom terapijom.Malo više pazi kako i što diže i super joj je.Ja sam operirala vratnu kralježnicu, a sad me čeka i lumbalni dio.Uglavnom,meni cijela kralježnica u banani.Držim fige da bude sreće i to uspješno riješite. Bas mi je drago zbog vase sestre,da joj je uspjelo.. Znaci vi i ja smo tu negdje,ja nakon ove operacije kad se oporavim moram operirati i vratnu..Kao kod vas cijela je u istom stanju..Meni je najveci problem Trombofilija zbog koje mi je operacija vrlo rizicna..Znam dosta osoba koje su operirale kraljeznicu ali neznam nikog tko ima umetnute plocice..Moj brat je takodjer imao dvije operacije,njemu su makli Hernije i mijenjali disk,oporavio se i vise nema problema..
2018 02 09
> MarijaVrcic: > Ja sam radila s pacijentima koji su operirali kralježnicu,također lumbalni dio. Vecina njih su se odlicno oporavili poslije operacije,a bitno je vase stanje prije operacije,vase godine, opce tjelesno stanje...sve to utječe na sami postoperativni dio. Ja se iskreno nadam da ce sve na kraju dobro ispasti i da ce vam biti bolje! ❤ Kod najboljeg sam Neurokirurga i to me tjesi,rekao mi je da bi nakon ove operacije bol morala nestati..Svjesna sam rizika zbog ove druge dijagnoze ali jednostavno vise nemogu podnijeti bol..Iskreno,jedva cekam da mi nalazi budu ok i da idem,veliki sam optimist i nekako vjerujem da ce sve dobro proci..❤
2018 02 09
Ja u vratu imam umjetni disk,ali plastični,nije metalna pločica.I samoj mi je tako,ove boli su nesnosne,pa ću napraviti sve ako ima imalo šanse da bude bolje.U 12-stom mjesecu sam bila na epiduralizi,vele da će ponoviti u šestom,jer tako ne mogu sanirati više od dva kralješka odjednom,a kod mene se radi o četiri.To pričam o ovom lumbalnom dijelu kralježnice,ali i to je samo privremena pomoć,operacija bi trebala biti trajno ukljanjanje boli.Naj važnije od svega je poslje operacije slušati doktore i svoje tijelo,želim reći usporiti malo,i sve će biti ok.Pozitivan stav je jako bitan za brz oporavak.Uostalom,ipak smo mi žene neuništive.
2018 02 09
Moj tata ima plocicu umetnutu izmedu dva zadnja kraljeska. Prije skoro 30 godina, u mladim danima mu je postavljena, nakon jedne teze prometne nesrece i godina hodanja po bolovanjima i izdrzavanja nesnosnih bolova. Unazad 8 godina je dizao tezak teret, sto nikako ne smije, i ta plocica mu se pomaknula te pritiskala zivac. Operiran je opet. Oporavljao se oba puta u toplicama i jako dobro su obje operacije prosle. U KBC Dubrava su obavljene. Njemu su smrt jesen i zima - tada ima teske bolove, pije ketonal i moli Boga da cim prije zatopli
2018 02 10
> KreativnoSelo: > Moj tata ima plocicu umetnutu izmedu dva zadnja kraljeska. Prije skoro 30 godina, u mladim danima mu je postavljena, nakon jedne teze prometne nesrece i godina hodanja po bolovanjima i izdrzavanja nesnosnih bolova. Unazad 8 godina je dizao tezak teret, sto nikako ne smije, i ta plocica mu se pomaknula te pritiskala zivac. > Operiran je opet. > Oporavljao se oba puta u toplicama i jako dobro su obje operacije prosle. > U KBC Dubrava su obavljene. > Njemu su smrt jesen i zima - tada ima teske bolove, pije ketonal i moli Boga da cim prije zatopli Ajme,mogu zamisliti kako mu je..Ja inace ne radim vec pet godina jer zbog trombofilije nesmijem nista,zbog iste nesmijem ni u toplice..Meni ce mjenjati donji disk a izmedju svih na lumbalnom djelu kraljeznice umetati plocice..Kao i tvom tati i meni je najgori taj period,hladno i vlazno vrijeme,preko ljeta je malo bolje..
2018 02 10
> 2nducan: > Ja u vratu imam umjetni disk,ali plastični,nije metalna pločica.I samoj mi je tako,ove boli su nesnosne,pa ću napraviti sve ako ima imalo šanse da bude bolje.U 12-stom mjesecu sam bila na epiduralizi,vele da će ponoviti u šestom,jer tako ne mogu sanirati više od dva kralješka odjednom,a kod mene se radi o četiri.To pričam o ovom lumbalnom dijelu kralježnice,ali i to je samo privremena pomoć,operacija bi trebala biti trajno ukljanjanje boli.Naj važnije od svega je poslje operacije slušati doktore i svoje tijelo,želim reći usporiti malo,i sve će biti ok.Pozitivan stav je jako bitan za brz oporavak.Uostalom,ipak smo mi žene neuništive. Slazem se,jake i neunistive..Mislim da se nas dvije dobro razumijemo..Zanima me dali vam je epiduraliza pomogla?
2018 02 10
Nekih dva mjeseca je bilo super,sad se bolovi vratili.Upozorili su me odmah da su sanirali samo dva od četiri nestala diska,ali ipak sam se nadala dužem,bezbolnom periodu.Sad misle da su bolovi od kukova,u fazi sam pretraga .Naravno da niti jedan nalaz nevalja.Što da kažem,nemam sreće izgleda.Dok ne napravim generalku,neće biti bolje.
2018 02 10
> 2nducan: > Nekih dva mjeseca je bilo super,sad se bolovi vratili.Upozorili su me odmah da su sanirali samo dva od četiri nestala diska,ali ipak sam se nadala dužem,bezbolnom periodu.Sad misle da su bolovi od kukova,u fazi sam pretraga .Naravno da niti jedan nalaz nevalja.Što da kažem,nemam sreće izgleda.Dok ne napravim generalku,neće biti bolje. Hvala na odgovoru.. Sad mi nije zao sto mi nisu htjeli raditi epiduralizu,mislila sam da ipak bude bolje duzi period.. Razumijem vas u potpunosti,nema nam druge nego rjesavati jedno po jedno i vjerovati da ce biti bolje.. Kad mi je doktor rekao da ce mi mjenjati disk,umetati plocice i vijke,i ja sam rekla sad kad me sesvisiraju bit cu kao nova..🤗
2018 02 10
Ako je problem manji,epiduraliza pomogne na duže.Ja sam kontaktirala sa puno žena koje su nakon epiduralize dvije godine normalno i bez bolova funkcionirale.Vjerovatno,ako je samo jedan disk priklještio živac,taj zahvat je rješenje za sve probleme.Njima je i taj zahvat bezbolni i traje 7 do 10 minuta.Ja sam umirala od bolova tijekom 90 minuta.Treba imati i malo sreće u životu(mene očigledno zaobišla) :D
2018 02 10
1 2 3