Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Automobili, motocikli, bicikli /

Hak - ispit iz voznje

Drage moje... Imam problem. Dakle, upisala sam autoškolu, položila sve testove (propise sve tocno)... Na voznji su me 2 puta rušili. Prvo sam preispitivala sama sebe i što nije u redu, dok jucer nisam dosla po zadnju uplatnicu i cula razgovor kako autoškola ima deal s ispitivacima da se pustaju, oni koji moraju proci. Što se tiče voznje, svladala sam ju, uzela sam bila i dodatnih 8 sati da se oslobodim. Prvi put su me rušili zbog žmigavca, a drugi put su me rušili zato što nisam stala na zebru pjesaku koji je stajao 5 m od zebre i citao cjenik cevapa 🙈 Iskreno, gubim strpljenje, a ono najgore moje to košta svaki put 800 kn, pitam se do kada?! Ima li tko kakav savjet što učiniti? Zelim samo napomenuti da prilicno dobro znam sve zakone jer svaki dan s njima radim...
2018 05 08
Radila sam u autoskoli i iskreno nije bilo nikakvog dogovora autoskole i ispitivaca, naprotiv ti ispitivaci su interna kontrola autoskolama. Ukoliko se dogodi da je nekom 5 puta da polaze onda nekad sef ode na poligon pa kaze ispitivacu ajd pusti ga ak nije velika greska i to da ne mora ponovo polagat voznju, al da oni tebe mogu drzati a da ti sve super radis nema smisla.. u sve knjige se moraju uvesti tvoji dodatni sati koje moras platiti na racun i sve, mozda tebi zmigavac i nije veliki problem al vjeruj mi da je... a i opcenito kad tek polazes ti ni sama ne znas koje si pogreske imala a mislis da si savrseno napravila. Ako padnes jos jednom ostani poslije i pitaj koje su ti sve pogreske bile pa neka te uputi sto radis krivo.. mozda ne radis dobro provjere ili nesto sto ti sama nisi zamjetila ali ispitivac je..
2018 05 08
Pa evo, to je dodatan razlog zašto mislim da nije fer. Zašto bi 5. puta greska bila oproštena, a prvi put me na tom istom ruši?! Da se razumijemo, svatko tko vozi, taj i griješi... nisam rekla da se prolaz mora dijeliti šakom i kapom, naravno da zavrijeđuje pad onaj koji ne zna prednosti na raskrizju, onaj koji ne pogleda kad prelazi prugu vlaka... Ali budimo realni, na tom raskrizju gdje nisam ponovila zmigavac ni auto ipred ni auto iza mene nije dao zmigavac.. pa voze! Zašto nisu pali na vozačkom?! A uostalom sam instruktor mi je rekao, da kad zele nekog srusiti, postoje raskrizja na koja te mogu dovest i gdje ćeš napraviti pogrešku jer ispravno se ne može ni postupiti. I nije tajna da postoje kvote jer postoje i novinski članci o tome da ispitivac ima kvote.
2018 05 08
Ja sam Vam napisala svoje misljenje i dala Vam svoj savjet da pitate poslije u cemu je bio problem jer na ispitu polaznici naprave pogreske kojih ni sami nisu bili svjesni jer su u stresu i uplase se... nisam napisala da se pusti nekoga ako ne zna voziti vec da ne mora placati ponovo 35h voznje i polagati ponovo sve ukoliko ima malu pogresku.. Auto ispred i iza vas nije na ispitu i moze voziti kako hoce i bez i sa zmigavca.. Kod mene u mjestu ima pjesacki gdje se mora stati i prije i poslije njega jer ima i znak stop. Niti jedan vozac pa ni ja osobno ne stane 2 puta pogotovo ako nema pjesaka, a vidite polaznike autoskole na ispite se vodi na taj pjesacki i oni moraju stati obavezno dva puta jer su na ispitu..
2018 05 08
Hvala na savjetu! Sam ispitivac mi je rekao da je to bila jedina greska, no eto neoprostiva jer sam s time ugrozila promet. A s obzirom da se sa stresom nosim svaki dan vec jako puno godina u bolnici i prije na faksu 6 godina, svakim danom s dezurstvima, onda mislim da mi ovo bas i nije nesto stresno. A što se tiče ovog što ste naveli, nije li onda glupo srusiti nekog na tom pjesackom i znaku stop?!! Ista pravila bi trebala vrijediti za sve. U zakonu nisam naisla na dio da za vozače s više staža znak stop ne vrijedi...
2018 05 08
Stop vrijedi za sve a sad hoce li vozac stati ili ne to je njihova stvar sto ne vrijedi za vas jer vi polazete ispit a ne vozac prije ili iza vas. I upravo se na takvim mjestima pada na ispitu jer bi vozaci koji polazu morali znati citati znakove i postupati sukladno s njima.
2018 05 08
Eto onda vec znate da Vam je bila neoprostiva pogreska te ste s time pali taj put. Istina je da bi sva pravila trebala vrijediti za svakoga i vrijede no vozaci sa par godina iskustva ne postuju pravila kao vi koji tek izadjete iz autoskole. Takodjer zasto se ne bi rusila osoba ako je na ispitu i ako mora postovati promet? osoba je na ispitu i svi prometni znakovi i pravila se koriste i postuju, ista ta osoba kad izadje iz AŠ i nakon par mj staza voznje ce krsiti odredjena pravila u prometu, ne vozimo svi po pravilima aš kasnije.. Vidjala sam ljude da prolaze kroz crveno, oduzimaju prednost, nedaju zmigavac, zaobilaze na punoj liniji... sve su to pravila koja ljudi sa puno staza voznje krse medjutim kad si u autoskoli i kad imas ispit i iza sebe ispitivaca naravno da to ne smijes raditi, naravno da ni ti ljudi to ne smiju ali ako ih policija ne vidi rade.... i to je to ..
2018 05 08
Ne mislim da je to neoprostiva greška. Promet se mora poštovati, ali davanje zmigavca kad sam vec u traci za skretanje i kad mi se upalio semafor; ne znaci da se promet nije postovao. Isto tako gledam te ljude od 18 koji su upisalia aš i gledam kako i njih ruše na glupostima, pad je ako se popravljaš 3 puta kod parkiranja (pitam se kako su ljudi po zagrebu uopce polozili kod takvih pravila), onda ako s gumom dotaknes rubnjak, ako voze manje od dozvoljene brzine i ostalo... To su gluposti.
2018 05 08
A gledaj mislim da vi drugacije tumacite ta pravila a drugacije ispitivaci.. Meni osobno to jesu pogreske jer na ispitu polaznici moraju sve tocno napraviti kako bi prosli.. Taj primjer kad s gumom dotaknes rubnjak ili zivu ogradu retrovizorom i sl to se racuna kao da ste ogrebali auto ako je bio zid.. Ili ako na brzoj cesti vozite manje od dozvoljenog vi direktno ugrozavate promet ( znam jednog gospodina koji je dobio kaznu od policije za to).. Ako se 3 puta ispravljate na parkingu znaci da niste naucili parkirato... Ja samo kazem iz perspektive osobe koja je radila u autoskoli i znam kako oni to gledaju.
2018 05 08
Već godinama slušamo priče o dilovima i kvotama pa mora da je nešto od toga istina, treba stavit novac u kasu. No također treba i naučiti vozača na oprez i pravila jer biti u prometu uvijek je pomalo opasno. To ne znači da nema poštenih ispitivača i onih koji rade ispravno svoj posao i ne zanimaju ih nikakvi dilovi. Također čujem od drugih da ti slabo, nakon što te sruše, objašnjavaju što si pogriješio, pogotovo ako netko tko isto polaže čeka svoju vožnju. Ali valjda tvoj instruktor zna što si griješio pa se s njim mogu provjeriti detalji. I treba odmah voziti nakon što se položi, znam tolike ljude koji su napravili veliku pauzu pa ih nitko više ne može natjerati na vozačevo mjesto... Sretno s ispitom! Ne sumnjam da ćete idući put imati prolaz! Javite kad položite!
2018 05 09
poznavala sam nekog ko je pao vozački 10x uvijek radi neke sitne pogreške, tak da ni to nije nemoguće nije loše da se raspitaš koje si točno sve greške imala kad si pala 1. i 2 . put... poanta svega je da ako se sad neučiš krivo tj. ponavljat te greške da ćeš uvijek radit krivo jer si se tako naviknula misleći da radiš sve kako treba
2018 05 09
Pa ono što je problem, kandidati stalno padaju... Izašlo nas je 15 na ispit iz te autoškole, samo je dvoje prošlo! S tim da decko koji je prosao (vozila sam s njim) nije uopce nijednom promijenio brzinu - autoput u 3. Jel to onda prolaz?! I tako se moze odugovlaciti u nedogled... > tratinchica123: > poznavala sam nekog ko je pao vozački 10x uvijek radi neke sitne pogreške, tak da ni to nije nemoguće > nije loše da se raspitaš koje si točno sve greške imala kad si pala 1. i 2 . put... > poanta svega je da ako se sad neučiš krivo tj. ponavljat te greške da ćeš uvijek radit krivo jer si se tako naviknula misleći da radiš sve kako treba
2018 05 09
Ljudi na parkingu ispravljaju se i po 10 puta. Nisam samo shvatila dio - što kroz zivot vozimo auto autoskole?! Pa ako ogrebem, ogrebat cu svoj... > littlegirl: > A gledaj mislim da vi drugacije tumacite ta pravila a drugacije ispitivaci.. > Meni osobno to jesu pogreske jer na ispitu polaznici moraju sve tocno napraviti kako bi prosli.. > Taj primjer kad s gumom dotaknes rubnjak ili zivu ogradu retrovizorom i sl to se racuna kao da ste ogrebali auto ako je bio zid.. > Ili ako na brzoj cesti vozite manje od dozvoljenog vi direktno ugrozavate promet ( znam jednog gospodina koji je dobio kaznu od policije za to).. > Ako se 3 puta ispravljate na parkingu znaci da niste naucili parkirato... > Ja samo kazem iz perspektive osobe koja je radila u autoskoli i znam kako oni to gledaju.
2018 05 09
Hvala! I ovo za oprez i pravila definitivno potpisujem. Ali budimo realni neke greške koje smatraju greskama; nisu nista drugo, nego stvari na kojima se u haku i autoskoli zarađuje. I naravno da ima i poštenih ispitivača. Cast izuzetcima... > sanjaurban: > Već godinama slušamo priče o dilovima i kvotama pa mora da je nešto od toga istina, treba stavit novac u kasu. No također treba i naučiti vozača na oprez i pravila jer biti u prometu uvijek je pomalo opasno. To ne znači da nema poštenih ispitivača i onih koji rade ispravno svoj posao i ne zanimaju ih nikakvi dilovi. Također čujem od drugih da ti slabo, nakon što te sruše, objašnjavaju što si pogriješio, pogotovo ako netko tko isto polaže čeka svoju vožnju. Ali valjda tvoj instruktor zna što si griješio pa se s njim mogu provjeriti detalji. I treba odmah voziti nakon što se položi, znam tolike ljude koji su napravili veliku pauzu pa ih nitko više ne može natjerati na vozačevo mjesto... > Sretno s ispitom! Ne sumnjam da ćete idući put imati prolaz! Javite kad položite!
2018 05 09
Zao mi je ali vi ocito ne znate primiti savjet ili kritiku. Da ljudi se ispravljaju i po 100 puta na parkingu ali ti ljudi su polozili vozacki i njih boli briga da se parkiraju i na 2 parkirna mjesta, i vi kad imate satove voznje mozete se 10 puta ispravljati ali na ispitu ne mozete jer se na ispitu ocekuje da ste to svladali i naucili... pa ne vozite auto autoskole poslije, vi kad polozite mozete se parkirati i na bankinu ako zelite, mozete gaziti crte i sto god zelite ali na ispitu to ne smijete..i to je jedino sigurno.. sretno Vam dalje na ispitu!!
2018 05 09
1 2