Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Laparoskopija

Pozdrav drage krpičarke, ima li koja iskustva sa navedenim zahvatom? Ja sam neki dan primljena na hitan prijem radi bolova u trbuhu, isti dan ostala u bolnici sa raznim pretragama i naposljetku hitna operacija tj laparoskopija (krv u trbuhu). E sad, prikupila sam koliko je bilo moguće informacija od doktora prije izlaska iz bolnice ali me zanima koliko dugo traje oporavak? Tjedan, mjesec? Kako da se snađem sa pranjem kose i stolicom? 😌 Neki savjeti, iskustva? 😶
2018 06 21
Hej :) ja sam ti radila laparoskopiju u 2mj zbog cista na jajniku. Ja sam poslije operacije drugi dan isla doma, nakon toga tjedan dana treba mirovati cim vise dok se ne izvade savovi. Bolovi obicno i traju tako tjedan dana. Nakon sta se oni izvade ja sam vec drugi dan polako pocela u setnje ic i tako, nisam vise mirovala jer me nije nista bolilo vise. I poslije ostanu samo mali ožiljci i to je to. A sto se tice pranja kose, ja sam ju prala samo jednom nakon bolnice u onih tjedan dana sa savovima i to tako da sam se nagnula izvana na kadu, s cim ravnijim trbuhom i sestra mi ju je oprala :) a stolica mora normalno doc iza operacije i tu nema nikakvih poteskoca Ugl sve u svemu, nije nista strasno :D
2018 06 21
Ja sam izašla danas, 3. dan od operacije i rekao mi doktor da moram lagano šetati radi zgrušavanja krvi. Kosu sam na isti način maloprije uspjela oprati ali stolicu nemam već 5 dana a pošto nisam jela 5 dana mislim da je ni neće biti još par dana 😕 Jesi pila kući šta za bolove ili za smirenje navečer? Jel ti menstruacija kasnio zbog toga?
2018 06 21
Kod mene je drugacije to sa stolicom bilo, jela sam samo juhe poslije i laganu hranu i rekli su da je obavezno da je se dobije u roku 48 sati poslije. Tako da sam tada pila magnezij donat vodu i mlijeko poslije, vocni jogurt il tako nesto. Za bolove sam pila ketonale od 100 ili 50mg, ovisi kolka je bol bila i za smirenje prije spavanja mi je doktorica propisala normabele. I menstruacija je kasnila tjedan dana :D
2018 06 21
Znači individualno je sve 😏 a dobro, strpit ću se do vađenja konaca
2018 06 21
Meni se sve bilo poremetilo. Menstruaciju nisam dobila kada je trebalo redovno ,ali sam imala pms hahaha, a i stolicu nakon 7/8 dana tek.
2018 06 21
Ja sam jela griz i juhice tada.
2018 06 21
> Poirotica: > Ja sam jela griz i juhice tada. Znači samo ja jedem šta god 😶 nemam nešto teka ali jedem i slatko i slano i što god
2018 06 21
> NikaLuce: > > Poirotica: > > Ja sam jela griz i juhice tada. > Znači samo ja jedem šta god 😶 nemam nešto teka ali jedem i slatko i slano i što god Nije dobro jesti tako tesku hranu nakon operaciije. Treba jesti tako griz, juhe i cim lakse kako bi probava cim prije proradila
2018 06 21
> Samokrpice12: > > NikaLuce: > > > Poirotica: > > > Ja sam jela griz i juhice tada. > > Znači samo ja jedem šta god 😶 nemam nešto teka ali jedem i slatko i slano i što god > Nije dobro jesti tako tesku hranu nakon operaciije. Treba jesti tako griz, juhe i cim lakse kako bi probava cim prije proradila Hvala onome tko je izmislio Donat mg 🙈 :')
2018 06 22
Ja sam ju imala jer su mi skinuli povecu cistu na jajniku...otpustena sam nakon 3 dana...preporucuju lagano kretanje...imala sam velike bolove u ledjima nakon budenja...receno mi je da se desi da plin otide po tijelu i radi toga bolovi. Sjecam se budenja, bolilo me kao da me nagibni vlak udario, pocela sam ronit suze cim su me probudili...oziljci su minimalni, imam dva manja na trbuhu i jedan od reza u pupku. Niti ja nisam imala stolicu nekoliko dana, treba jesti lagano radi probave...nakon 3 tjedna sam bila kao nova :)
2018 06 24
Mislim sto se stolice tice, da je (barem meni) vise bilo u glavi to sve, neki strah...jer sam imala osjecaj da ce mi cijela utroba izaci ako sjednem na wc skoljku :') :') :') x-) x-) x-)
2018 06 24
> IvonaBakotic: > Mislim sto se stolice tice, da je (barem meni) vise bilo u glavi to sve, neki strah...jer sam imala osjecaj da ce mi cijela utroba izaci ako sjednem na wc skoljku :') :') :') x-) x-) x-) Baš to Ivona :') skinula sam konce, ožiljci su super mali :D
2018 06 27