Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Pilates, yoga, teretana?

Koji je učinak na tijelo pilatesa, koji yoge a koji teretane? Svi troje su koliko shvaćam za jačanje tijela, ali znam da ima nekih razlika
2018 06 22
Pilates poboljsava fleksibilnost, osnazuje i razvija snagu u cijelom tijelu. Glavni naglasak je na disanju, razvoju tj. jacanju tzv. "cora" i poboljsanju koordinacije i ravnoteze. Joga ima za cilj opustanje i smanjenje stresa, ona je kombinacija tjelovjezbe i mentalne vjezbe. Ona ima neke ucinke u poboljsanju opceg zdravlja i drzanja tijela, ona je rezim koja ojacava i uravnotezuje sve dijelove tijela. Teretana s druge strane, ako se prakticira dobro i osmisljeno, moze razvijati, tj. bildati misice, i to ciljane misice - za razliku od joge i pilatesa. Nadam se da sam.bila precizna. Ako ti nije nesto jasno samo pitaj:) Evo ja sam.konkretno krenula u teretanu prije god i pol, jer sam htjela smrsati i napumpati gluteus, a to sam mogla samo i iskljicivo u teretani (tu zaboravi na pilayes i jogu), s druge strane moja frendica ide na.pilates jer nema nikakvih zelja preoblikovati tijelo, nego samo utisati bolove u ledima - i njoj, prema njenim rijecima - pilates to omogucava
2018 06 23
Meni se susjeda pocela doma preko aplikacije neke dobre baviti jogom...rodila je dvoje djece ...doma joj kaze najbolje kada je saznala za tu aplikaciju preko frendice.jer je inace bas isla na jogu.na toj aplikaciji postoje nizovi i koji dio tijela i namjestavas si koliko minuta itd ...i za pocernike razina.kaze da je odusevljena i za mj dana ucvrstila noge guzu i da se bas dobro osjeca i to se stvarno vidi na njoj da je preporodjena :) odvoji pol sata za to ...
2018 06 24
Ja idem na pilates od devetog mjeseca i baš sam zadovoljna. Leđa me više ne bole, imam bolje držanje, vidno su mi ojačali pojedini mišići... Osjećam se bolje u svakom slučaju. Pilates sadrži i dosta joge, makar to prakticira cura koja nas trenira.
2018 06 28