Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega kose /

Brazilsko ravnanje-od A do Ž + realne (moje) slike :)

S obzirom da se svako malo otvori tema s razno raznim pitanjima, odlucila sam otvoriti jednu u kojoj cu sve objediniti. Prvi put sam napravila ovaj tretman pred nešto više od godinu dana. Čitala sam iskustva po forumima, za i protiv i premisljala se. S obzirom da mi je kosa bila u koma stanju- jedva sam ju cesljala koliko se petljala, zakljucila sam da nemam sto izgubiti. Naravno, nisam otisla u frizerski salon. sto zbog cijene, a sto zbog toga sto uvijek izadem unakažena iz njega [:smije] Narucila sam cocochoco proizvod s obzirom da je jedini formaldehid-free. Kada mi je stigao, prvo sam se odusevila mirisom. Stvarno predivno miriše, meni barem. Sam proces je stvarno jednostavan. Recimo da je malo zahtjevnije od farbanja. Jedino ce vam trebati jos jedna osoba da nanese tretman na kosu. Postupak: 1. Dobro se opere kosa. Mozete naruciti tretman skupa sa šamponom, ali mislim da nije potrebno. Dosta da operete kosu s obicnim samponom i u litri vode razrijedite sok 1 limuna te s tim isperete. 2. Osusi se kosa, rasceslja. Polako se pramen po pramen nanosi tretman od korijena prema vrhovima-tanki sloj, ne smije curiti. ( Meni je bilo dosta 50ak ml. ) Svaki pramen se rasceslja. 3.To stoji na kosi 10ak min, kosa se opet susi fenom. 4.Pegla se pramen po pramen, 5-10 puta. Koliko je potrebno da kosa bude skroz ravna. Pegla se mora moci zagrijati na 230 stupnjeva.
2013 09 23
Uputstva se uvijek dobiju s narudzbom. Kasnije ne treba voditi nikakvu posebnu brigu o kosi, osim sto se ne smiju koristiti proizvodi koji sadrze sulfate i kloride. Ja kupujem u dm-u djecji sampon za kosu, babylove i koristim alverde regenerator s rozim cepom. Jeftinije je nego obicni samponi [:smijesi] Tretman je najbolje raditi nakon ljeta jer more, bazeni smanjuju djelovanje. To nisam znala 1. put kad sam radila tako da mi je kosa bila ravna samo 2 mjeseca. Oko pola godine je i dalje imala onaj sjaj i izgledala je zdravo sto mi je zapravo bilo najbitnije. Prilozit cu slike prije i poslije tretmana pa sami prosudite isplati li se [:smijesi] Ja svakako preporucujem brazilsko ravanje i napravit cu ga opet kada mi popusti djelovanje. (kako je ovo blag proizvod, navodno se moze raditi svaka 2 tjedna, ali mislim da stvarno nije potrebno. Mozda na izrazito kovrcavoj kosi ili jako unistenoj. Meni je optimalno svako pola godine) Također cu priloziti i sliku nakon 20 dana, samo da operem kosu [:smije] [:smije] Efekt se nije izgubio, naravno, ne izgleda ovako dead straight kao na 2. slici, već kosa izgleda prirodno ravno i zdravo. Sve sto vas zanima slobodno pitajte ovdje da ne moram posebno svakome odgovarati u inbox, a mozda ce informacije jos nekome dobro doci. Meni je ostalo pola tretmana, slobodno pogledajte na mom profilu. [:zaljubljen]
2013 09 23
P.S. Za sve one koji misle da je bolje otici kod frizera-1. put sam ostatak tretmana prodala upravo frizerki kojoj sam ja (koja nemam veze s tim zanimanjem) objasnjavala postupak, prednosti, mane itd. Mozda i je bolje otici u neki profesionalni salon ciji su zaposlenici prosli tecaj (ako uopce postoji) za brazilsko ravnanje, ali ja iskreno mislim da se razlika od 500-600kn u salonu i doma stvarno ne isplati. Prije: [slika:2ee33425-413c-4f43-bb7c-ac8953ce5eb2] Poslije: [slika:209e23c4-a966-4ee0-bb68-d643bf19ab39] P.P.S. Sama se sisam vec 3 godine zato mi je kosa ovako lijepo osisana [:smije] [:smije] [:smije]
2013 09 23
Ovo izgleda super [:smijesi]
2013 09 23
a što ako se farbam? jel mogu svejedno?
2013 09 23
isuse matovilka
2013 09 23
ajme predobroooo [:smijesi]
2013 09 23
kosa ti sad izgleda fenomenalno. Zbilja se isplati. [:zaljubljen]
2013 09 23
http://www.ebay.com/itm/COCOCHOCO-PURE-Brazilian-Blow-Dry-Hair-Straightening-Keratin-Treatment-50ml-/290783143966?pt=US_Shampoo_Conditioning&hash=item43b406a81e Dal bi to ovo bilo?!
2013 09 23
bravo za temu 5+! stvarno si se potrudila! [:smijesi] a i super se sisas, mislim da bi trebala razmisliti o toj karijeri [:sramezljiv] [:jezik]
2013 09 23
ovo predobro izgleda [:sokiran] <3
2013 09 23
Ja se farbam, zato mi je i unistena kosa bila [:smijesi] Posebno je dobro na farbanu, unistenu kosu, a nije lose napraviti ni na kosi koja je ok da ju se malo osvjezi, da dobije sjaj itd. S obzirom da vec neko vrijeme koristim kanu, bojala sam se kako ce uhvatiti. Ali eto, kao sto mozete vidjeti super je [:kesi] Zaboravila sam napisati, imam namjeru svakih 20 dana-mjesec stavljati slike da vidite kako se gubi efekt i kojom brzinom. Bdw. nemam nikakve veze s ovim proizvodom samo sam eto, vec godinu dana odusevljena sto mi se spremanje za van sastoji samo od pranja kose, cak se ni ne cesljam [:smije]
2013 09 23
jaooo ja sam oduševljena!!!čula sam za to ali mi se čini preskupo...a jel se ti preparati mogu kupiti negdje tu kod nas???pozz [:kesi]
2013 09 23
Jako lijepo! [:kesi]
2013 09 23
Je, to je to s tim da je cocochoco pure baš za plavu kosu :) Moze i na tamnoj doduse.
2013 09 23
1 2 3 4 5 ... 27 Sljedeći