Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

gdje tražiti posao nakon učiteljskog fakulteta?

Curke, žene, koje imate završen učiteljski fakultet i ne radite u struci - gdje tražiti posao? Znamo da je u školi jako teško dobiti posao ako nemaš dobru vezu. Grozim se činjenice da će me roditelji morati uzdržavati. [:place] Srećom, čeka me stručni za mjesec-dva, tako da sam godinu dana mirna, ali opet nisam.. muči me to što me čeka nakon te godine, jer šanse za stalnim zaposlenjem u školi su jako jako male. Je li jedina mogućnost zaposlenja nakon 5 godina studija konobarenje? [:ljut]
2015 08 04
Same shit :) suosjećam....
2015 08 04
[:jezik] welcome to reality..ti si čak i stručno dobila, ja ni nakon godinu dana burze nisam.
2015 08 04
imala sam sreće sa stručnim, pokazala sam se dobrom na praksi, pa me jedna učiteljica predložila ravnatelju [:sramezljiv] sretna sam zbog toga, ali to je samo na godinu dana, znam da ću kasnije biti doma, već me sad lagano hvata depra radi toga [:tuzan] pa me zanima, koje su nam mogućnosti, gdje još možemo raditi osim u školi, gdje nam se još priznaje ta diploma?
2015 08 04
Moj savjet, radi bilo sto i ne biraj posao ako ti se nudi, i radi ga s osmjehom i ponosna, pa makar i konobarenje...Znam, obrazovana si i sve je to nekako poniženje, ali, jos vece poniženje slijedi nakon godina sjedenja i trunjenja kuci bez ikakvih prihoda, jer prihodi, pa makar i najskromniji daju osjećaj nezavisnosti, dakle i slobode, psihičke, ali i fizičke (kad nemas 20 kn u džepu ne mozes nigdje ni ici zar ne). zato radi bilo što, i ne kukaj, jer te to onda samo sputava. Inače, lakše ćeš naći posao s učiteljskim nego da si završila neku akademiju ili predmetni studij, uvijek možeš predavati i neki predmet u osnovnoj, npr. matematiku ili slično jer nema dovoljno kadra, samo mislim da se moraju polagati neki predmeti dodatno.
2015 08 04
Također, ne znam točno iz kojeg si mjesta, ali ne ustručavaj se otići u neko malo mjesto raditi (što ljudi odbijaju), makar ti nakon plaćanja stana, hrane i režija ne ostane ništa novaca.
2015 08 04
sophiela-baš sve je istina..prestat sjedit i čekat struku jer se možeš načekat..radit bilo šta jer se radit mora, a tko ne mora blago njemu [:smije]
2015 08 04
sophiela, sve je istina što si rekla [:smijesi] meni nije problem ništa raditi, počela sam gledati oglase, i u 95% slučajeva traže neko iskustvo. a kako da skupim iskustvo ako me nitko ne želi zaposliti bez iskustva? [:tuzan] nije mi ni konobarenje ispod časti, to nikako, nemam u tome iskustva, ali sam voljna naučiti ako bude potrebno. prvenstveno je moje pitanje bilo koje poslove mogu raditi a da mi se prizna diploma? čisto da imam osjećaj da nisam studirala bezveze, jer je to 5 godina em živaca, em truda, em NOVACA. i koja je ono fora s prekvalificiranosti? na dosta mjesta te ne žele zaposliti jer si prekvalificiran :/ nikako na zelenu granu [:tuzan]
2015 08 04
i da, iz malog sam mjesta, grada, i tu baš ništa ne mogu naći, zasad.:/
2015 08 04
vanna21...suosjećam,same all same...ja sam čak preselila...pa ništa...očito ova država školuje ljude za konobarenje...neću generalizirati jer konobar i konobar nisu isto...sve ovisi o mjestu gdje radiš...ali zaista sramotno da se kvalificiran za nešto što ovoj državi nije potrebno...čemu uopće otvaraju više određene smjerove i čemu doslovno kao na "štanc" traci vrše mass produkciju određenih kadrova kad za njima nema potrebe...bolje da smisle reorganizaciju fakulteta i otvore potpuno nove grane...
2015 08 04
Obično u malim mjestima, otocima, selima traže učitelje predmetne nastave, npr. matematike. fizike, glazbenog jer tog kadra nema puno, ako ne možeš naći striktno posao u svojoj struci onda možeš raditi i tako nešto jer to zakon odobrava. Možda je to odgovor kakav si tražila, makar djelomično. vezano za tvoju struku, pogledaj što bi mogla napraviti u vezi toga da budeš dadilja na primjer. Također, pogledaj po gradovima gdje se traže tete koje zabavljaju ili čuvaju djecu u igraonicama u šoping centrima, restoranima i slično, ili animatore na rođedanskim proslavama u lancima brze prehrane i tako nešto...Struka su ti djeca, pa proširi malo svoje mogućnosti i iskoristi kreativnost. No mislim da ljudi odbijaju ići raditi u manja mjesta, ili sve što nije usko vezano za njihovo obrazovanje, što jednostavno ne razumijem. To je radno iskustvo koje kasnije može pomoći. Nažalost, meni se često čini da kod nas mnogi traže posao, a mole Boga da ga ne nađu [:smije] [:smije] Također, ako se bilo gdje traže volonteri za rad s djecom, prijavi se!!! Dječji domovi za nezbrinutu djecu često traže volontere koji će se njima baviti, pomagati im, podučavati ih i slično.
2015 08 04
Zakon više ne odobrava nestručne zamjene na duže vrijeme...jer ima sve manje razreda i automatski tehnološkog viška...prvo se učitelji koji su tehnološki višak zapošljavaju...a ima ih sve više...
2015 08 04
a znaš kako to ide, prije će zaposliti svog sina/kći, brata, nećaka, susjeda :/ ja u tom području veza nemam, zato se i ne nadam ničemu. naravno, ne mislim odustati od nečeg za što sam se školovala i što mi dobro ide. sophiela, hvala puno na prijedlozima, svakako ću ih uzeti u obzir [:smijesi] sad sam godinu dana mirna, ali ipak me muči što će biti nakon toga. :/
2015 08 04
Prije se moglo svašta...primjerice inžinjeri prometa ili arhitekti su predavali matematiku i tehnički...sada je zakonom jasno definirano...ukoliko ima na Zavodu učitelj koji je ostao bez posla u nekoj školi jer je tehnološki višak ili nema punu satnicu on se automatski zapošljava na slobodno mjesto...tako da ostali mogu čekati vječno...
2015 08 04
A jao, kada sam ja radila u školi, bome je posao u mojoj struci dobila obična učiteljica, dok sam ja izvisila, i još znam takvih primjera...Navodno je tada ona bila ravnopravna pred zakonom sa mnom. Stvar je u tome da ravnatelji traže svakakve rupe u zakonu i muljaju da je to katastrofa...Postoji li još zakon da do natječaja, 60 dana ravnatelj može uzeti koga hoće, bez obzira na kvalifikacije? Eto, pa to je to...
2015 08 04
1 2