Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Trudnoća i negativna krvna grupa?

Ima koja da je negativna krvna grupa i da je trudnoća prošla u redu ili da je trenutno trudna? Došli su mi nalazi i saznala sam da sam A negativna. Govori mi mama da nije dobro kada žene imaju negativ. E sad, dragi mi nije siguran da li je on negativ ili pozitiv. Ima li netko neka iskustva, bojim se googlati. Na internetu na ono šo sam naletjela piše da trudnice s negativnom grupom prolaze češće kontrole, a mene moj ginekolog naručuje svaki mjesec, govori da je sve ok, koliko on vidi, a mene sad turbo strah. Trudna sam 14+5, i za sada je sve prolazilo savršeno.
2015 08 31
ako dijete ima tvoju krvnu grupu onda vodis normalnu trudnocu. ukoliko ima rezus faktor pozitivan, po rodjenju ce dobit injekciju i to je to. nista strasno
2015 08 31
Četvero djece - ja A negativna [:kesi] . Dvoje djece negativni, dvoje pozitivni (jer je suprug +). Svi u savršenom redu. Dvoje već odraslo [:zaljubljen]. Ne trebaju češći pregledi, nego se vadi krv i na taj način provjerava razvijaju li se antitijela. Ako je beba negativna, nikom ništa, ako rodiš pozitivnu bebu, dobit ćeš injekciju i to je to. Ista je stvar i kod spontanih pobačaja, i u tom slučaju rh negativne žene moraju dobiti zaštitu da ne bi razvile antitijela pa eventualno u sljedećoj trudnoći zbog toga imale problem. Don't worry! Uživaj u trbici [:smijesi]
2015 08 31
A kada će se saznati koju krvnu grupu ima djete? Pa, sad mi baš više i nije svejedno , ja sam mislila da to baš nema nikakve veze s trudnoćom. A ipak sam malo progooglala, ne razumijem trenutno ništa, prvo se moram smiriti [:hihot]
2015 08 31
ma jojjj naj se brinut. to je sve danas rutina ko vadit mandule. grupu ces saznat kad se rodi [:hihot] kaze ti gore da ti dajes krv radi antitjela. al nis ti ne rade u trudnoci
2015 08 31
Joj ejirijeka, sad mi je lakše, ali ako još netko ima iskustva, voljela bih čuti. Za sada mi je kontrola 28.9, u međuvremenu se moram naručiti u laboratorij za onaj test na glukozu ako se ne varam, što se pije ona tekućina. Prva mi je trudnoća, ne razumijem baš ništa [:pospan]
2015 08 31
Krv se vadi 2- 4 puta tijekom cijele trudnoće. Ne paničari bez veze, nisi u srednjem vijeku, to je bila frka pred 50, 100 godina, danas to nije nikakav problem. A ako ti je ovo prva trudnoća, što god beba bila, +/- apsolutno nema utjecaja na nju. Ako bude +, a ne dobiješ injekciju u rodilištu, onda u sljedećohj trudnoći možeš imati problem. Ako rodiš u rodilištu, nema šanse da ne dobiješ injekciju, ako se odlučiš na neku od prirodnih varijanti kod kuće, injekciju moraš dobiti u sljedećih ... to nisam sigurna, ali mislim 72 sata. To je to. Bez panike, time mnogo više šetiš i bebi i sebi, nego što li šteti tvoj rh faktor.
2015 08 31
Rh- krvna grupa ne može biti klonirana, ostale mogu. (tako navodno i rh- ljudi ne mogu biti klonirani) E ovo me nasmijalo [:smije]
2015 08 31
ajde, ajde... ne brini. sve će biti super [:zaljubljen] a za rh faktor zbilja nema razloga za brigu, ja barem imam iskustva [:hihot] !
2015 08 31
...a baš bih se rado klonirala... za svu tu djecu bih si trebala barem dupla [:smije]
2015 08 31
E tako ejirijeka, spustila si me na zemlju. I ja kao da živim u 19. stoljeću. Lakše mi je ovo da čim je prva nema bojazni, baš sam mislila da je to najkritičnije. Da, to i mama kaže za injekciju. A, šta bude bit' će, povratka nema [:kesi]
2015 08 31
Hvala na savjetima i tebi Andrea na linku
2015 08 31
Rh faktor zaista danas više nije nikakav problem. Ne brini se oko njega. [:smije] [:smije] [:smije] [:smije] [:hihot]
2015 08 31
To s Rh faktorom je danas rutina. Zato se ne bi trebala zabrinjavati. Znam da su u trudnice uvijek velike oči i da se od muhe onda vidi neboder, zato je najbitnija stvar.... ne uzrujavati se, ne brinuti, jer tu su danas doktori koji brinu o takvim stvarima. Uživaj u trudnoći.... [:zaljubljen]
2015 08 31
Bome da su oči k'o neboder, haha A to me stara splašila, nisam ja tome ni pridavala pažnju, a ni ginić nije ništa rekao na to, on bi prvo rekao da je imao šta. Ma za sada je sve super, valjda će tako i ostati [:smijesi]
2015 08 31
1 2