Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Kolačićiiiiii

Pozdrav žene, majke, kraljice! Koji su vaši omiljeni Božični kolačići, dajte neke nove receptiće, koji su kolači idealni za ovo Božično doba??? [:kesi] [:zaljubljen] [:hihot] [:place]
2015 11 30
Moto keksi kao kupovni.250 g margarina,100 g šećera u prahu,1 jaje ,1 žumanjak,vanilin šećer,žličica pp,430 g glatkog brašna-sve izmješati kao kuglu i u frižideru ostaviti oko 2 sata.Razvaljati i izrezivati kalupom razne oblike te spajati po dva kada se ispeku, tako da je jedna strana sa rupom iz koje se vidi pekmez ili linolada,eurokrem.Posuti šećerom u prahu.Peku se na 180 stupnjeva 10 min,ne smiju potamniti. Tope se u u stima i količina je cca 2 tepsije,puna limena kutija.Dobar tek.
2015 11 30
ja pravim rafaelo,medenjake,pitu s jabukama,monte..jedva cekam :)
2015 11 30
Žao mi je što se ne vidi bolje,ali ne da mi se pisati toliko.
2015 11 30
Od kolača standardno kremšnite,čoko torta i trostruki užitak..to moji najviše vole. :) Za novu godinu obavezno baklava ili od oraha ili od maka. A od sitnih uz kiflice i zvjezdice,obavezno čokolino kuglice. Jednostavne za napravit a jako fine i atraktivne,pogotovo ako ih stavite u male papirnate košarice. Jučer su planule u danu jedna tura. :))) 250 g čokolina 1 šalica šećera 1 šalica mrvica (od kruha) 1 šalica mlijeka 1/2 margarina (ja stavim ramu ili margo) Sve dobro izmješati,rukama praviti male kuglice i uvaljati u kokos. :)))
2015 11 30