Odgovori
Ukupno 4 porukee, 7078 pogledia ir 3 učesniki
1
prirodni lijek protiv djecijih glista
pokrenuo/la Korisnik25 , 2013 06 27, 19:02

Naslov sve govori. molim pomoc [:tuzan]

1
728
SimonSimon , 2013 06 27, 19:06

ja sam nešt čitala za biljku cingolu! proguglaj! ne sječam se više

634
mimicaaa , 2013 06 27, 19:11

Kopi-pejstam, tako da netko ne pomisli da sam nepismena ili nešto drugo. [:hihot] Gliste u crijevima:Najuobičajeniji znak bolesti je svrbež čmara,a liječi se ovako: Lijek naših nana koji uvijek upali.Samo se treba pridržavati sljedečeg: Prvo jutro 15-20 sjemenki tikve s oguljinom (može i više sjemenki)pojesti .Poslije toga popiti jednu kašiku ricinusovog ulja(za djecu do 12 godina kafena kašičica). Ništa ne jesti par sati,ili tek kada proradi stomak,kako bi gliste bile gladne pa moraju napolje. Drugo jutro u šoljicu narendati 3-4 čehna bijelog luka s prokuhanim mlijekom ili povlakom.Dovoljna je jedna šolja za kafu.Čekati stolicu. Ovo naizmjenično raditi dok ne izađe matica. Savjet: Naveće namazati čmar medom. I ne jesti slatko dok matica ne izađe. Ovo uvijek pali. A evo i drugih recepata i savjeta koji mogu biti od pomoći: - Mrkva-tjera gliste.Pojesti dnevno po jednu mrkvu prijesnu ili narendanu. - Ružmarin –čaj od ove trave istrebljuje gliste.Piti umjereno.Nije za one sa visokim krvnim pritiskom. - Rutvica-Prepržiti rutvičine listove s crvenim lukom na ulju protisnuti kroz gazu i po potrebi koristiti. Čaj će otjerati gliste i dr. nametnike .Piti se smije samo na gutljaje.Razblažiti se može sa kičicom , borovicom(smrekom),kaduljom ili drugim biljkama korisnim za želudac i crijeva(anis,kopriva,metvica,maslačak,stolisnik,dupčac,kupina,zlatnica). - Domaći pekmez od jabuka,krušaka ili repice je odličan za ovu svrhu.Dnevno tri puta po jedna kašika,i poslije toga ne jesti ništa bar pola sata. - Kompot od šljiva. - Svakog jutra načesrce pojedite jednu kašičicu sirove riže koju ste držali u vodi tri dana. Dobro je sažvačite i progutajte. Radite tako deset dana, a poslije jednog meseca ponovite. - i još:"Kažu da bijeli luk liječi sve".

728
SimonSimon , 2013 06 27, 19:16

[:smije] [:smije] ludilo! Kad je moj klinac imao gliste prirodnim ljekovima ni traga [:hihot]

« Prehrana, recepti, ekologija