Odgovori
81
Operacija zuba-alveotomija, simptomi poslije?
pokrenuo/la SanjaStrbac , 2012 12 05, 10:55

Dali je netko od vas ovdje kad operirao zub kirurski? Ja sam vadila korijen u ppnedjeljak tek mi je jucer i danas naoteceno i blago bole savovi, I nekak mi je boja mesa unutar usne supljine pobijelila ne znam jel to normalno bas da pobijeli?

1
7
loveinrewind , 2012 12 05, 11:08

hej ja sam ti to radila i na gornjoj i na donjoj čeljusti ali prije nekih14-tak godina.. i to na tri zuba kod svake.. mislim da se radi o istoj operaciji kao i kod tebe.. mislim da je i meni tako bilo, nisam mogla jesti ništa osim kašaste i mekane hrane, šavovi su zatezali i bilo je bijelo okolo (koliko se sjećam).. nije potpuno nego oko šavova i kao da je prošarano, a ne skroz bijelo..

81
SanjaStrbac , 2012 12 05, 11:29

Pa uzas da i to mi sve naoteklo sad tek nakon 2 dana i bas zateze da,pa sam se zbunila ?:/ ali bogu hvala ne boli me tak da moram pit tablete za bolove.. A znaci vrijeme i taman do skidanja savova ce bit dobro valjda.

21
tinavr , 2012 12 05, 12:05

Uplašile ste me... meni izrastao zubić nedavno xD ?!? Na nepcu uz ostale zube u novom redu! Bolesno zvuči... Rekao mi je čika zubo da ću to morat operacijom riješiti! [:place] [:ljut] [:boji] [:place]

81
SanjaStrbac , 2012 12 05, 12:16

Hej meni je isto petica izrasla sad bila u 24oj godini tek :D A trebala mi je jos u sestoj negdje :D I isto u nepcu pa gurala druge zube i morala je ici van i isto mi zubar rekao da u zagreb moram ici na operaciju i ja promijenim zubara jer dosao neki mladji a ne oaj stari kojem se nist vise nije dalo radit, i on ti je meni taj zub iz nepca izvadio za svega 5 minuta usla dobila injekciju on ga izvadio da nisam ni osjetila :D i izasla van sva u cudu, nikakav zagreb nikakva operacija i bilo je to najbezbolnije vadjenje zuba ikad :) Pa pricekaj da ti malo zub naraste i da ga on moze cupat van i zatrazi drugo misljenje mozda stvarno :) Ja sam sada operirala korijen zuba dole u celjusti koji nikad isto nije narastao i moram jos jedan jer mi nekak vodoravno leze umjesto okomito. Uzas.

21
tinavr , 2012 12 05, 13:07

Uh... da, definitivno ću onda prvo potražiti drugo mišljenje! Ma ovaj zubar mi se svakako ne sviđa, samo eto.. idem odmalena kod njega! sad mi je već malo laaaaakše! [:zaljubljen]

8
anita2102 , 2013 01 04, 00:37

u 6 mjeseci operirala sam 3 zuba,urasle umnjakee.. bolovi do bola,samo volatareni pomagali. imala sam i ja bijelo meso oko rane,koje je s vremenom proslo. oteklina bila po 10 dana s plavicom izvana na mjestu operiranog zuba.. s vremenom splasnula.. operacija koju nikom nebi "pozelila"...

61
AnaTomislavova , 2013 01 31, 09:34

Ja moram vaditi dvije šestice. Zaostali korijeni -.- Zubarica mi je rekla da ima u Jurišićevoj neki navodno odličan kirurg za to pa da dogovorim hoću 1 po 1 ili oba istovremeno. Vidim da kažete da boli kasnije, sad me strah [:place]

81
SanjaStrbac , 2013 01 31, 17:00

Hej nikako oba zajedno 1 po 1 odi, Tako ce te manje boljeti, Teska je to operacija, ali anestezija ta traje po 4 sata nakon :D Ja sam prosli tjedan isla operairati peticu isto zaostali korijen(imala sam dva) Ova operaacija je zavrsila za 15 minuta :) I moja greska 1.put nisam drzala hladne obloge nego tek sutra dan dok vec jako naoteklo, Tako da odmah nakon operacije isti dan drzi hladne obloge od leda u krpi OBAVEZNO ako ti pocne trnuti malo od hladnoce neka, meni je bas malo bilo nateceno, lakse sam jela i otvarala usta, I nisam nijednu tabletu popila :) Tako da hladni oblozi prva 2 dana intenzivno!!!!!!! :) I bit ce sve super.

61
AnaTomislavova , 2013 01 31, 21:55

@Sanja - Joj super, puno ti hvala na savjetu! Nisam ni mislila oba odjednom,, nebi mogla papati. [:hihot]

« Bolesti