Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Bolesti /

Operacija zuba-alveotomija, simptomi poslije?

Dali je netko od vas ovdje kad operirao zub kirurski? Ja sam vadila korijen u ppnedjeljak tek mi je jucer i danas naoteceno i blago bole savovi, I nekak mi je boja mesa unutar usne supljine pobijelila ne znam jel to normalno bas da pobijeli?
2012 12 05
hej ja sam ti to radila i na gornjoj i na donjoj čeljusti ali prije nekih14-tak godina.. i to na tri zuba kod svake.. mislim da se radi o istoj operaciji kao i kod tebe.. mislim da je i meni tako bilo, nisam mogla jesti ništa osim kašaste i mekane hrane, šavovi su zatezali i bilo je bijelo okolo (koliko se sjećam).. nije potpuno nego oko šavova i kao da je prošarano, a ne skroz bijelo..
2012 12 05
Pa uzas da i to mi sve naoteklo sad tek nakon 2 dana i bas zateze da,pa sam se zbunila ?:/ ali bogu hvala ne boli me tak da moram pit tablete za bolove.. A znaci vrijeme i taman do skidanja savova ce bit dobro valjda.
2012 12 05
Uplašile ste me... meni izrastao zubić nedavno xD ?!? Na nepcu uz ostale zube u novom redu! Bolesno zvuči... Rekao mi je čika zubo da ću to morat operacijom riješiti! [:place] [:ljut] [:boji] [:place]
2012 12 05
Hej meni je isto petica izrasla sad bila u 24oj godini tek :D A trebala mi je jos u sestoj negdje :D I isto u nepcu pa gurala druge zube i morala je ici van i isto mi zubar rekao da u zagreb moram ici na operaciju i ja promijenim zubara jer dosao neki mladji a ne oaj stari kojem se nist vise nije dalo radit, i on ti je meni taj zub iz nepca izvadio za svega 5 minuta usla dobila injekciju on ga izvadio da nisam ni osjetila :D i izasla van sva u cudu, nikakav zagreb nikakva operacija i bilo je to najbezbolnije vadjenje zuba ikad :) Pa pricekaj da ti malo zub naraste i da ga on moze cupat van i zatrazi drugo misljenje mozda stvarno :) Ja sam sada operirala korijen zuba dole u celjusti koji nikad isto nije narastao i moram jos jedan jer mi nekak vodoravno leze umjesto okomito. Uzas.
2012 12 05
Uh... da, definitivno ću onda prvo potražiti drugo mišljenje! Ma ovaj zubar mi se svakako ne sviđa, samo eto.. idem odmalena kod njega! sad mi je već malo laaaaakše! [:zaljubljen]
2012 12 05
u 6 mjeseci operirala sam 3 zuba,urasle umnjakee.. bolovi do bola,samo volatareni pomagali. imala sam i ja bijelo meso oko rane,koje je s vremenom proslo. oteklina bila po 10 dana s plavicom izvana na mjestu operiranog zuba.. s vremenom splasnula.. operacija koju nikom nebi "pozelila"...
2013 01 04
Hej nikako oba zajedno 1 po 1 odi, Tako ce te manje boljeti, Teska je to operacija, ali anestezija ta traje po 4 sata nakon :D Ja sam prosli tjedan isla operairati peticu isto zaostali korijen(imala sam dva) Ova operaacija je zavrsila za 15 minuta :) I moja greska 1.put nisam drzala hladne obloge nego tek sutra dan dok vec jako naoteklo, Tako da odmah nakon operacije isti dan drzi hladne obloge od leda u krpi OBAVEZNO ako ti pocne trnuti malo od hladnoce neka, meni je bas malo bilo nateceno, lakse sam jela i otvarala usta, I nisam nijednu tabletu popila :) Tako da hladni oblozi prva 2 dana intenzivno!!!!!!! :) I bit ce sve super.
2013 01 31
I ovako si budes morala sve mixati i jesti kasice :) Alisve je jednako fino :) krem juhe, mahune, palenta sa svim i svacim :) Hehe Sretnoo
2013 02 01
Pozdrav, i ja sam vadila umnjake, prvolijevi gornji, pa onda i desni, ufff baš je bolilo i pod anestezijom, i meni se poslije zabijelilo bilo oko konaca, pa se ispostavilo da mi se lagano inficiralo i onda sam morala popit antibiotik!! To sam radila u Bolnici Dubrava, na oralnoj kirurgiji! [:smijesi]
2013 05 23
Pozdrav..ja sam upravo sad dosao sa operacije,korijen zuba sam operisao,uzasni bolovi..sad sam se reigstrovao da podijelim s vama ovu muku,prosle sedmice sam imao jaku upalu,i pio sam neke antibiotike i bilo mi je bolje,otisao sam zubaru i rekao mi da moram ici da snimam zub,snimio sam i poslije mi rekao da moram na operaciju,i evo danas sam operisao,tj prije 1h,imam dosta jake bolove,bilo je neugodno ono struganje i čačkanje korijena,ne znam sta ce da bude u ovih par dana,da li ce bolovi nestati,ili ce biti jos gore :S
2013 06 05
Evo mog iskustva sa alveotomije. Zubi su me odjednom počeli boljeti i bila sam zbunjena jer nisam znala od čega. Nikad prije nisam imala problema sa umnjacima pa nisam na njih ni posumnjala. Nakon što sam napravila ortopan, vidjela sam da mi 3 umnjaka rastu horizontalno, a bolio me gornji desni. Bila sam naručena za vađenje tek za 3 mjeseca. U međuvremenu sam popila antibiotik i upala se smirila. Imam stvarno strah od zubara, kamoli kad sam čula da moram na nekakvu operaciju. Nakon sto sam pročitala sve forume i znanstvene članke i pogledala sve moguće videe o alveotomiji, stvorila sam si samo nepotreban strah. Operirali su me u Perkovčevoj, operacija je trajala 5 minuta. Ne mogu reći da je bilo ugodno, ali nije ni boljelo jer sam dobila anesteziju. Dobila sam jedan konac. Popila sam brufen 2 sata nakon i kad je anestezija popustila bolilo me 1 sat i prestalo. Bila sam dva dana na bolovanju. Bilo mi je malo otečeno ali to je sve normalno. Prvi dan sam jela na slamku a ostale dane oprezno malo mekšu hranu. Medicinski tim oralne kirurgije u Perkovčevoj je bio izrazito ljubazan, za svaku pohvalu. Ovo sam napisala samo da vas malo smirim prije operacije, to je rutinska operacija i stvarno nije ništa strasno
2018 10 19