Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

pitanje za "svjetske putnice"

Bok... Išla bih tijekom devetog mjeseca sa sinom u posjet mužu u London. Tražim kartu preko raznih stranica ali uvijek mi naplaćuje za njega koliko I za mene a to mi je čudno jer on ima 4god, trebalo bi bit barem upola. Ako netko može pomoć, napisat ću datume otprilike pa da mi uspijete riješit neku jeftiniju kartu :) Hvalaa
2014 08 28
Mislim da samo do 2 godine dijete može tebi sjediti u krilu pa ne plaćaš ništa, a imaš pravo na njegovu prtljagu ekstra...Sa četiri godine plaća punu kartu (detalji ti opet ovise od kompanije do kompanije). Uštedjeti možeš tako da izabereš niskobudžetnu kampaniju, umjesto CroatiaAirlines npr. pa makar na nekom aerodromu i presjela (od Zagreba do Londona to ne bi trebao biti problem) te da kupiš kartu najmanje mjesec i pol prije putovanja...
2014 08 28
Samo da napomenem (ako slučajno ne znaš), dijete ti mora imati svoju putnu ispravu po novim zakonima, ne vrijedi više zajednička putovnica s roditeljima...
2014 08 28
Hvala..to znam, radimo osobnu iako je imao putovnicu vise nam ne vrijedi. Da, ali zasto onda postoje razlicite kategorije do 25, 25+ I ta 2-11 ako nema razlike u cijeni.. Preko zagreba sam gledala ali treba prenocit gore ali mi je to komplicirano..
2014 08 28
Ako Vam nije daleko, možda bi bilo isplativo da letite ryanairom iz Osijeka. Avion ide mislim ponedjeljkom i petkom, a mogu se naći povratne karte i do 50 eura. [:smijesi]
2014 08 28
Ako Vam nije daleko, možda bi bilo isplativo da letite ryanairom iz Osijeka. Avion ide mislim ponedjeljkom i petkom, a mogu se naći povratne karte i do 50 eura. [:smijesi]
2014 08 28
Također-ne putovati vikendom...niti se vraćati vikendom.....
2014 08 28
Npr krenete u petak 26.9. i vratite se 6.10. cijena povratne karte po osobi je 60eura, što stvarno nije puno...
2014 08 28
Scooby fala ti.. Jel to let iz osijeka ili? Nama treba iz splita. Sutra cu izracunat dekade pa pogledat koji bi mi sve datumi odgovarali.
2014 08 28
Da, to je iz osijeka. Malo vam je daleko, ali ako razlika u cijeni bude tisuću kuna, zašto ne [:zaljubljen]
2014 08 29
Evo..dugo sam čačkala po raznim stranicama I našla povratnu za nas oboje za sto eura I to iz splita. Hcala svima na pomoći. Još ako bi netko znao može li proć njegova putovnica koja po datumu još uvijek vrijedi ali smo mijenjali prebivalište? Hvalaa
2014 08 29
Promjena adrese prebivališta se upisuje naknadno u važeću putovnicu, barem je tako bilo prije, ali u svakom slučaju, mislim da dijete mora imati isto prebivalište u ispravi kao i roditelj s kojim putuje, inače bi moglo ispasti da nisi skrbnik (rastavljeni roditelji) pa da trebaš imati dozvolu skrbnika, barem mislim da je tako..Ali kako putuješ iz EU u EU, nisu baš neke stroge kontrole.... Da li je prilikom promjene prebivališta potrebno mijenjati osobnu iskaznicu i putovnicu? Prema odredbi članka 1. Zakona o osobnoj iskaznici (NN 11/02, 122/02, 31/06 i 68/13) osobna iskaznica je javna isprava kojom se, između ostalog, dokazuje prebivalište i adresa stanovanja. Stoga je zbog promjene adrese stanovanja potrebno mijenjati osobnu iskaznicu. Međutim, prema odredbi članka 1. Zakona o putnim ispravama hrvatskih državljana (NN 77/99, 133/02 i 48/05, 74/9) putna isprava je javna isprava kojom se dokazuje identitet i hrvatsko državljanstvo. Slijedom navedenog, zbog promjene adrese stanovanja nije nužno mijenjati i putovnicu.
2014 08 29
Bravo hvala ti puno. Ja cu do termina putovanja imati osobnu alu za kupnju karte mi vec sada treba broj dokumenta pa cu onda tu staviti br putovnice.
2014 08 30