Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Bas me zanima....

Pomozite cure...Imam u nedljelju krsrenje od bratica mala.se krsti.Kupila sam poklon u vrijednosti 500 kn ( roba igracka,bombonjera,kava,pice)E sad mene zanima koliko bi jos novcano trebala dati jer nebi nista kupovala od zlata. ..Kako kod vas u vasim krajevima to ide??? [:zaljubljen]
2015 01 27
Kod nas bi to bilo dovoljno [:smijesi] nista vise od toga. Nas klinac je za krstenje dobivao po 500 kn od uze rodbine. I mozda koju igrackicu. Jedino je od kuma dobio oblekicu, biciklic, novac, kum je platio krstenje i kupio svijecu i kosuljicu. Naravno, ako zelis dati jos i novac, mozes [:smijesi] A sad koliko, neznam stvarno.
2015 01 27
To ovisi od osobe do osobe, ne od kraja do kraja. Inače, krštenje se ne plaća niti se ikad plaćalo. Ako vas svećenik nešto pita slobodno mu se nasmijte u lice jer je krštenje bilo i dalje će biti besplatno. Tako da nemojte raditi gluposti, a onda okolo govoriti koliko morate dati crkvi. Po meni bi lijepi poklon za krštenje bila neka slikica anđela za dijete na zid ili pak dječja Biblija (obavezno s posvetom), možda koji komad odjeće, al nije obavezno. Imam troje djece, samo za prvo dijete sam uzela prijateljicu za kumu (za koju sam znala da luduje oko tih poklona), kupila je brda i doline, a sad se djeteta niti ne sjeti jer ima bitnijih stvari u životu. Tako da sam za drugo dvoje djece bila osobito oprezna kod izbora kumova jer bitno je kakve su osobe, a ne što će kupiti. Uvijek sam izabirala one za koje sam znala da će kupiti poklon vrijednosti do najviše 100 kuna jer ne želim da se ljudi nepotrebno troše u ova teška vremena, a meni to ionako nepotrebno. Moja baka je uvijek govorila da su kumovi tu da pomažu djetetu ili da ga uzmu k sebi ako se, ne daj Bože njegovim roditeljima nešto dogodi. Toga se držim.
2015 01 27
Koliko košta krštenje?! Dečko mi je kum uskoro, pa da znamo. [:sramezljiv]
2015 01 27
Baš kako piše mkarol.A i ništa više ne trebaš dati jer si dovoljno kupila.
2015 01 27
krštenje ne košta.... ljudi svceniku daju pare dobrovoljno.... kuma mog sina je dala 200kn
2015 01 27
krštenje se ne plaća,ali ljudi imaju u praksi kao dati za dar crkvi...
2015 01 27
Da, ne placa se ali svecenik NAPOMENE da se da dobrovoljni prilog crkvi. Prema tome po meni se placa. Jer ti je neugodno ne dat. Premda mi je prestrasno da se ni krstenje, ni vjencanje, ni sprovod ne mogu obavit besplatno. Sramota. A iz proracuna im godisnje odlazi 600 milijuna kuna koje mi izdvajamo. I to ide samo crkvi. Al to su neke druge teme.
2015 01 27
AlmondBlossom slazem se s toobom [:smijesi]
2015 01 27
a što bi ti bilo neugodno ne dati pare?! ako imaš mišljenje takvo kakvo imaš, nema ti šta bit neugodno... smješkat se popu u lice i okolo pljuvat te cini licemjernom... nije u popu problem onda ... ako ne želiš dati nemoj
2015 01 27
Pa nisam dala, dao je kum. Stoga ne smatram da sam licemjerna. I da se razumijemo, i ja sam vjernik, ali se s nekim postupcima jednostavno ne slazem. Nas svecenik je jako draga osoba i nemam nista protiv njega, al isto tako mislim da su im "tarife" pretjerane.
2015 01 27
Nedavno smo malog krstili i dali sveceniku poslje novce,on je kuvertu natrag nama gurnuo u dzep (sto je danas rijetkost)..tako da svaka cast nekima,a ima i onih koji traze [:vrti]
2015 01 27
hvala vam svima
2015 01 27