Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Njemački jezik

Ovo pisem jer sam malo je reci ocajna! Vec 10 godinu ucim njemacki jezi(4,5,6,7,8,1,2,3,4 razred i 1 faksa). U osnovnoj je bila smijurija, pustala nas je i nismo radili nista a u srednjoj sam navlacila 2...no sada je problem, ucim vec danima za usmeni ispit, idem na instrukcije, slusam na youtubu izvorne govornike, ali kada moram progovoriti i sloziti recenicu, apsolutno ne mogu sloziti niti jednu suvislu rijec. Izgovorim npr Ich liebe merh Auto i stanem, jer znam samo te jednstavne recenice. Cim se recenica mora prosiriti, ja zastanem. I trebam savijet, jer stvarno ne znam sta cu...odvratan je jezik, povraca mi se [:ljut] [:ljut] [:ljut] i nije da se ne trudim, uzela sam si to kao izazov da savladam, ali mislim da ce njemacki prije savladati mene nego ja njega...molim pomoc, ako imate neku drugu metodu jer sam na rubu..
2015 01 27
da,njemački ima jako teške konstrukcije,postoje pravila,gdje koji rečenični dio stoji i iza čega dolazi,glagoli su gadni i imenice zbog člana...prvo se uči ugl.napamet...ali teško je,ako nemaš s kime pričati...
2015 01 27
kada poslušaš pitanje,najvažnije je uzeti velik dio iz njega i već imaš pola odgovora...
2015 01 27
Praksa, ništa drugo, trebala bi provesti neko vrijeme s nekime tko govori njemački, mjesec dva u Njemačkoj i šprehaš bez problema, ja sam kao dijete sve praznike provodila u Njemačkoj i ostalo mi dosta toga, ovako je teško [:sramezljiv]
2015 01 27
moj savjet ti je da čitaš njemačke časopise (nije teško za razumjet a sve konstrukcije su tu :) :) ), tako će ti najbolje sjest gramatika znam po sebi imala sam isti problem :) danas ga špreham ko da vodu pijem :)
2015 01 27
moja pokojna mama je bila prof njemačkog i stalno je govorila da nikada neću naučiti njemački kako spada.. i meni se od njega povraća i eto sudbine imam 6 godišnju kćer kojoj je super!! zamisli užasa on je njoj super!!! I ja ju već 2 gu godinu šaljem u Vodnikovu na školu njemačkog i mala eto već priča naveliko... slušam sebe i svoj (pravi gastićki) izgovor i slušam nju (pa mala čak umlauta kako spada)... Neznam kako ti pomoći - neznam sve ove godine i cijeli život pomoći sebi.... za njemački trebaš imati talenat i njemački po meni ima logiku (matematiku) oko gramatike i to me nitko nemože razuvjeriti... Obzirom da ja neznam zbrojiti 2 broja - naravno da tu gramatiku nikada nisam matematički polovila sretno... der, des, dem, den, die, der, den die, das, dem, den, das
2015 01 27