Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Proslave /

izlasci?da/ne?

dobro van jutro [:sramezljiv] sigurno ima među vama mama koje su čekale dijete jučer/danas da se vrati iz izlaza pa eto,malo tema o tome [:smijesi] što mislite,kada je vrijeme za prvi izlaz a kada se moraju vratiti kući? Da li ste blage po tom pitanju i postavljate li kakve uvjete? slobodno se svi uključite [:smijesi]
2015 02 01
Ja nisam baš više dijete (20), ali je moj brat (16) i nemam još svoje djece, ali ti mogu reći politiku svoje mame :) prvi puta su me pustili na kraju 8. razreda na Valentinovo do 22h. Od tada pa do kraja 3. srednje sam mogla biti vani do 23h. ( U početku 1 mjesečno, u 3. srednje svaki vikend) . U četvrtom srednje sam mogla biti do 1, pol 2. [:hihot] Tek kada sam upisala faks su me prestali pitat kada ću dolazit doma. Zašto? Zato kaj me sad moraju tjerat da idem van! [:smije] brata su pustili također krajem 8. raz van. Sve vrijedi isto za njega, iako mi se cini da se neke stvari vise sada toleriraju kod njega. U svakom slucaju sada je 2. srednje, ide van skoro svaki vikend do 12. Uvjeti : dobre ocjene i da ne radi nikakva sranja vani ( alkohol, cigare) i mozda mi se tada cinilo da su mi starci grozni , ali sad iz ove perspektive mislim da su sve super odradili. [:kesi]
2015 02 01
ja sam do 18.godine imala izlaz do 11, max 12. [:pospan] isto tako sam znala cure koje su već sa 13, 14 godina bančile do 6 ujutro u nekim sumnjivim bircevima. [:vrti] mislim da su to dvije krajnosti i da se treba naći neka sredina. treba puno razgovarati s djecom, imati u njih povjerenja i onda je sve stvar dogovora [:smijesi]
2015 02 01
Moja kći 14,5 godina izlazi subotom jer jednostavno preko tjedna nema kad. Ljeti sam, pošto cijelo ljeto budemo na vikendici u malom mjestu, malo blaža pa može dok hoće, ali sinoć je došla u 9:45 i nije mi baš svejedno! Vidim ih sa prozora, svi su tu iz njenog razreda, al ja sam nekako najstroža mama po pitanju izlazaka! Nju već od 8 počmem zivkat, pa joj kažem da ću ja doć po nju, ako su malo dalje! Njoj to bude neugodno jer nikoji drugi roditelj niti ne zove niti pita niti se nudi da ih pokupi, a ja stalno strepim. Znam da to nije dobro, al ne mogu protiv toga! Nekad pomislim da je to samo zbog toga što na žalost imam samo nju! [:tuzan] [:tuzan]
2015 02 01
I baš je dobra teme! [:smijesi] [:smijesi]
2015 02 01
kod mene u obitelji smo svih troje prvi put izasli u 1. srednje, s tim da sam ja najstarije dijete pa sam imala dosta ogranicenja, dok je mama prilicno popustljivija prema bratu i sestri sada. ja sam isprva imala izlazak do 12-pola 1-1 ( s vremenom se pomicalo) i svaki put kad bih dosla kuci moji bi me cekali, ili kasnije ako bi zaspali morala bih doci u sobu i javiti se da sam dosla, a brat recimo sad nema uopce određeno, ali on nije nesto od izlazaka pa mama na neki nacin i zna da nece dugo ostati, napiti se ni bilo sto.
2015 02 01
Ja imam 20 godina i prvi put u grad, tj.diskoteku sam izasla krajem 1.srednje i nekih godinu dana sam isla u hlacama i majici jer me bilo sram u haljinama ili suknjama, a sad vec u 7. razredu idu svakakve, minice, 15cm peta i tako..ugl.nisam imala ogranicene izlaske no mama je uvijek bila budna kad bi dosla doma sto mi je i drago jer znam da se brinula, a ima i onih roditelja koji za to uopce ne mare, nazalost. Dolazila sam doma u 2, 3 pa i 4, ali nikad pijana ili ne daj Boze na hitnoj da zavrsim. I sada ni ne pusim, pijem alkohol, ali umjereno. Znam dosta mladih kojima je sve zabranjeno pa onda iskoristavaju svaku priliku za izac te onda i puse i piju, a i drogiraju se, neki cak i bjeze od kuce. Tako da mislim da i pretjerane zabrane nisu dobre jer mogu imati negativan ucinak. Naravno, ne za sve.
2015 02 01
Moji klinci su još mali, ali nećakinja mi je 18god i nju se mora tjerati da izađe van. Nikada ne dođe poslije 12 mada joj šogi dozvoli da bude duže. Ja sam bila problematično dijete, za mene nisu postojala ograničenja. Mama je pokušavala sve, ali ništa joj nije uspijevalo. Sreća što sam bila dovoljno "pametna" pa nikada nisam probala nikakvu drogu, a nudilo mi se sve. Moji izlasci su znali trajati od petka do pon [:sramezljiv] .
2015 02 01
Ja imam 20 godina i pocela sam "izlaziti" u 8. Razredu. Nisu to bili neki narociti izlasci nego vise ovako druzenje s ekipom vani , doduse i danas rijetko idem u klubove jer to jednostavno nije moj đir. Ugl.mogla sam biti vani do 10/11 navecer i tako do 16e godine, kasnije sam mogla do ponoc,do 1 ako je bio neki dogadaj. Tek kad sam navrsila 18 mogla sam tako do 2 ali sam u isto vrime upoznala mamu s deckom tako da je bila mirna. Znala je s kim sam i tko je on, tada sam mogla neograniceno. Mislim da ne treba pretjerivati,ljudi se boje za djecu da ce se napiti,pusiti, seksati ili sto vec a realno to mogu i u 5 popodne, 9 navecer... Bitno je procijeniti koliko je dite zrelo, odgovorno, u kakvom se drustvu krece i onda nema tolike brige!
2015 02 01
Prvi puta su me pustili van krajem osmog razreda i to do 22h. Pa se pomaklo do 23h. A od prvog srednje sam smjela do kad hocu, i ne svaki vikend i znalo se da ne mogu doci kuci drugi dan u 9 ujutro [:sramezljiv] Tata bi nas uvijek cekao budan, i nikad nismo napravile nikakvu glupost. Sestra i ja [:smijesi]
2015 02 01
Mislim da ne postoji uzalud policijski sat da oni koji imaju manje od 16 vani ne smiju bitu bez pratnje starijih posli 11. Znalo se dogoditi kad sam imala 16 taman a neki moji prijatelji jos 15 , da ih je policija pokupila i odvezla doma ako je bilo kasnije od 11. Slazem se s tim jer ogranicenja moraju postojati . Dalje kad su stariji nek roditelji odrede po svojoj procjeni.
2015 02 01
ja sam rano počela bančiti, do nekih ponoć, 1 bi smila ostat van,osim ako je koncert onda i dulje [:smijesi] znala sam zalomiti do jutra pa bi jadni starci čekali da dođem, baš mi ih žao kad se sitim sebe kako sam divlja bila [:tuzan] mislim da treba postaviti neke granice, ali ne kontrolirati previše djecu- evo npr moja rodica je bila "uzorno" dijete, sa peticama, blabla, smila je izać 1 puta u misec dana i to bi starci došli po nju, i njušili jel pila i pušila i sl....pa se pod pustim pritiskom ubila za 14 rođendan i završila na ispumpavanju.dakle kontraefekat-i pukla je sa nekih 25 i počela se bjesomučno opijati i izlaziti jer nije ništa prošla u svoje vrime
2015 02 01
Ja sam pocela izlazit s 15 god i smjeela sam biti vani do pola 12 bez obzira koj je dan i tako sve do 18-te , kad sam napunila 18 vikendom smijem bito do 3 i tako je biloo sve do moje 20-te.. sad i dalje preko tjedna mogu do pola 12a vikendom sam u 90% slucajeva kod svog decka tak da nema brige hahaha inace sad imam 21god i uopce me izlasci ne zanimaju jer se nigdje nemoze izac a da nema ,, klinaca,, od 15-16-17 god koji su uzasni, ponasanje im je katastrofa a o curama ne zelim pricat jer kad vidim kako se ponasaju i izgledaju menee sram umjesto njih [:znoji] nisam majka al definitivno mislim da se nebi trebalo svasta djeci dozvoljavat
2015 02 01
ja sam prvi put izašla u 1 srednje. tad sam mogla do 1 i tako se pomicalo doba sa razredima, 2. do 2, 3 do 3 a od 4 na dalje bez ograničenja. imam 25god sad i uopće ne izlazim. dobra mi je ta taktika bila.
2015 02 01
Sve je stvar odgoja. Imala sam frendicu koja je živjela u vili i imala para ko blata, mogla je raditi što god želi, ali nije. Izlazila je manje nego mi i uvijek se odgovornije ponašala nego mi. Po karakteru je bila mirna, ali mislim da su njezini roditelji učinili pravi posao. Unatoč novcu ona je bila najprizemljenija cura od svih nas. Pristojna i nikada nije imala nekih svojih mušica. Sada je završila fakultet i zaposlila se u Zagrebu. S druge strane, imala sam frendicu čija je mama bila nama curama prefora. Imala je tu našu spiku, razumjela te naše glupe mušice, kćer joj je isto smjela izlaziti kada/s kim/dokle je htjela. Sada je konobarica koja je prošla sito i rešeto. ZAKLJUČAK: odgoj, odgoj i samo odgoj. Ako odgojiš dijete tako da misli da je suldo s "prijateljima" biti vani do 8h u jutro. Da je bitno druženje bez obzira na doba dana onda će to dijete biti odgovorno, samostalno i neće se povoditi drugom djecom. Zvuči nemoguće, al sam se na svoje oči uvjerila da je moguće.
2015 02 01
1 2