Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Zagrebačka Banka-otvaranje tekućeg racuna

Zanima me da li je potrebno kod otvaranja racuna u Zg banci poloziti kakav novac na racun, ili za naknadu, i koliko? Hvala
2015 03 02
To je i mene zanimalo neko vrijeme i na kraju sam otisla tamo, dosla na red i pitala sto mi je sve potrebno. U razgovoru mi je bankarica rekla da, posto sam student, mogu otvoriti student lepezu i imam tekuci, ziro i devizni besplatno s tim da ni aplikacije nisam platila. Eto, ako si student, samo potvrda, osobna i to je to. Za to znam [:hihot] [:smijesi]
2015 03 02
Krpica123 nisam sigurna da je studentska lepeza bosplatna. To ti je dobar bankarski govor. U zagrebačkoj banci nema besplatnog vođenja računa. Znači plaća se 5-7-8kn Nisam sigurna koliko. A pošto si student "besplatno" dobiješ usluge koje drugi dodatno plaćaju. Poput internet bankarstva, tokena, mobilnog bankarstva. Ali ti svaki mjesec uzmu otprilike 7kn. Što je godišnje 84kn. Što je jednom studentu kao što sam ja jako puno. Znači daješ 84kn za NIŠTA. Dashstore ja ti savjetujem da otvoriš račun u PBZ banci, ili u Raiffeisen i naglasiš da si student (ako jesi) i da ne želiš ništa dodatno. Samo tekući i žiro. I onda ti neće uzimati nikakvu mjesečnu naknadu. Sretno! [:zaljubljen]
2015 03 02
Studentska lepeza košta 5 kn mjesečno, imala sam ju do prije par mjeseci, znači nije ništa besplatno...
2015 03 02
...i mislim da je izrada kartice dodatno 20kuna... ma ništa nije besplatno, a ovi u zabi posebno lijepo znaju pričati [:hihot] ...čim dalje od te banke [:hihot]
2015 03 02
Svi oni sada rade na proviziju tako da će spretno "zaboraviti" napomenuti stvari koje su nama bitne. Imam primjer s PBZ bankom. Ja sam otvorila studentski račun u kojemu imam tekući i žiro besplatno. Imam samo to i ništa više. Mobilno, internet i ostale gluposti nemam. Jer ću radje prošetati do banke i provjeriti stanje računa na bankomatu ili onom čudu gdje samo staviš karticu, ne treba ti ni pin i možeš si isprintati stanje uplata/isplata BESPLATNO. Kada mi je sestra došla u tu istu banku da otvori studentski račun kao i ja nije bila previše oprezna i nije 13 puta pitala: jel mi neće uzimati mjeseČnu naknadu, i lijepo joj je uvalila neku dodatnu glupost (mislim da mjesečni ispis stanja računa na mail adresu) i to je bilo dovoljno da sekici uzimaju 5kn mjesečno. [:hihot] Netko bi radje dao tih 5kn nego odlazio u banku uplaćivao, provjeravao jel sjela uplata itd. I to je OK [:smijesi] A neki bi radje kupili za 80kn novu majicu, ili hlače na sniženju [:kesi] [:kesi]
2015 03 02
Pa naravno da se banke moraju naplatiti. Za studentsku lepezu uzimaju tih 5 kn mjesečno za vođenje računa i mjesečne izvadke, i to stvarno nije puno s obzirom da sve ostalo poklanjaju... Ja za 5 kn mjesečno imam tekući, žiro, devizni, token, m-zabu, i ništa mi nisu dodatno naplatili.
2015 03 02
Matina, ali nije besplatno [:jezik] Ako kažu besplatno, i ništa vam se ne uzima s računa, onda se NIŠTA ne uzima. Druga stvar je što to tebi nije puno, meni je. Al da love u mutnom, love. Koliko puta su mi nudili BESPLATNO aktiviranje m bankinga. Ništa se ne uzima s računa. BAŠ NIŠTA. pRVA 3 MJESECA [:smije] onda 8kn Eh
2015 03 02
ja sam bila sad u banci, i za 30 kn otvorila tekuci racun i neki osnovni paket : m-zaba, mogucnost odlaska u minus i obročna otplata
2015 03 02
Evo stvarno bista nisam platila [:sokiran]. Nikad nemam neke ogromne novce na racunu jer nemam primanja nikakva jos. Sve mi je do 200kn max i posto narucujem sa ebaya konstantno jako pazim kod preracunavanja i nikad mi nisu uzeli ni tih 5kn. Rekla mi je bankarica da mi je prvih godinu dana besplatna lepeza. Mozda mi onda jos nisu poceli naplacivat. Uglavnom, ne bi rekla to da nije tako. No opet, kako je korisnica gore rekla, dobar bankarski govor i ako si nepazljv, svasta ti naplatit mogu. Eto, sorry ako sam zbunila, al i da je tih 5 kn, za studenta milina [:smije] [:smije]
2015 03 02