Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

........anemija......!!

dali ste se susrele sa anemijom i ukoliko jeste kako ste popravile razinu željeza u krvi? ako je tema već bila ispričavam se i molim za link! svaki savjet je dobrodošao!!
2015 03 03
Pila sam centravit i vitamin c ali uglavnom mi je bilo jos gore od tih tableta [:tuzan]
2015 03 03
Heferol tablete dobiješ. A najbolje ti je prehranom,ako možeš. [:smijesi]
2015 03 03
u bolnici na rebru su tati rekli da su za povecanje zeljeza odlicna svinjska jetrica.. neznam dal ih inace volis jesti.. [:smijesi]
2015 03 03
Jetrica, kupinovo vino, kapsule zeljezo i puno voca i povrca.. moja krvna slika je bila uzasna, imala sam 4, nakon godine dana 14 :) samo hrabro
2015 03 03
nije za mene, za prijateljicu je! ja sam čula za kumkvat, ali to kod mene ne raste i nemam pojma gdje bi ga mogla kupiti! jetricu sigurno voli pa ću joj reći, hvala vam!!
2015 03 03
onda nek tamani jetrica jer to ce joj biti pun pogodak.. tati je puno, puno pomoglo..
2015 03 03
Sva jetrica općenito su jako bogata željezom, ali je nezgoda u tome što imaju usto i jaaako puno (previše) vitamina A, te na kraju čak možeš dobiti i otrovanje tim vitaminom.. Ako ih bude jela (u manjoj kol. su dobra!), nek traži uvijek jetra što mlađe životinje. Teleća jetra umjesto goveđih, npr., jer jetra služi u svakom organizmu za čišćenje od toksina, pa tako će starija jetra biti malo manje zdrava, jer se to nakupi u životinji s vremenom, jel. Od tableta dostupnih u ljekarni, najtoplije ti mogu preporučiti Captafer. Mene spasi. Jedna do dvije kutije, i anemija se povuče. Zanimljivo je to da Captafer ne sadrži željezo samo po sebi, nego brdo drugih minerala bez kojih nema apsorpcije željeza, poput bakra, itsl. Ako piješ heferol, ništa mliječno ne smiješ uz njih, jer to poništava djelovanje (zbog kolizije sa zelenim bojilom u omotu heferolovih kapsula) Za prve prave rezultate tretmana anemije mora proći barem tri mjeseca, jer toliko treba tijelu da zamijeni sve eritrocite iz krvi.
2015 03 03
ok, hvala ti!! [:poljubac]
2015 03 03
jedno vrijeme sam pila neke tablete sa svim vitaminima, ne znam točno kako se zovu... špinat, kupine.. ugl proguglaj koja hrana je dobra i navali [:smijesi]
2015 03 03
ja sam jako anemicna,nista mi nije pomoglo kao ovaj sirup.. tabletama i prehranom treba dosta dugo vremena da se zeljezo u krvi stabilizira (ovisi naravno kolika ti je razina,ako ti je malo ispod granice onda mozes i na taj nacin) a ako si jako anemicna,prepruke za ovo cudo onda.. [:kesi] [slika:d2b3f0f3-ee18-4331-bc84-cf8783840e82]
2015 03 03
moja mama je radila nekakav lijek sa crvenim vinom i jos nesto ima recept i to je izgledalo kao med,,ali znam da joj se zeljezo bas bilo popravilo od toga, [:smijesi] [:smijesi]
2015 03 03
Melasa šećerne trske, odnosno blackstrap mollases, više ćeš o tome naći na engleskom nego kod nas. Ja naručujem preko neta, 90ak kuna s dostavom, traje mi nekad i pola godine.
2015 03 03
e vidis kad je katarina spomenula vino, odlicno je i kupinovo vino..
2015 03 03
Draga, svo zeleno povrče i voče,zatim cikla, stavi je u sokovnik, zajedno sa mrkvom i jabukom, pij svaki drugi dan, po 2 deca, svježe cijeđenog, zatim svježa juneča jetrica, marelice suhe, garantirano podižu željezo! [:smijesi]
2015 03 03
1 2