Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Razvodi, prekidi /

Pomoć ženica koje su bile u sličnoj situaciji

Cure, poznanici treba pomoć.. odlučila je napustiti muža zbog njegovog agresivnog ponašanja. Problem je što ona nema gdje otići, nikakva primanja nema. Ima kćer koja je završila fakultet ali nažalost ne može naći nikakav posao već duže vrijeme. Jel imaju one pravo na neku socijalnu pomoć? Jel bi socijalno dalo neki stan na korištenje bar,dok se ne snađu? Situacija je iz dana u dan sve gora, muž joj je bolestan na živce i zbog najmanje sitnice napravi frku, tjera ih iz kuće, vrijeđa, omaložava. One više nemaju snage tako živjeti. Boje se ono najgore, da će ih početi tući. Napominjem da nemaju dje otići jer ih je on udaljio od obitelji i prijatelja-čovjek ne podnosi sam sebe. A i teško je nekome samo tako doći pod krov...ima li neke nade za njih u socijalnom ili oni to ne rješavaju?
2015 03 21
Nisam bas upućena previše ali znam da postoje "sigurne kuće"pa da se proba raspitati nekako,ili udrugu "babe"kolko se sjećam one su pomagale u takvim situacijama,jako mi je zao,nadam se da ce se situacija rijesiti i da ce naći rijesenje [:znoji]
2015 03 21
znamo za to ali ona bi voljela nastaviti normalno živjeti u svom gradu, da joj kćer na miru može tražiti neki poslić. Nadam se i ja da će se riješiti jer vidim da je sva izvan sebe više, ne vidi izlaza. Tonije zdravookruženje za nikoga:(
2015 03 21
znam ja [:smijesi] jell kuca njihoiva il njegova?
2015 03 21
na njemu je kuća, ali su je stekli u braku
2015 03 21
kakva su im primanja? od cega?
2015 03 21
njegova mala mirovina
2015 03 21
ima li koja zenska kuca u blizini? mislim s obzirom da oce ostat u istom gradu, sto ja iskreno ne preporucam jer takav bu im uvijek zivot zagorcavo
2015 03 21
dakle... takvog se nikad nece rijesit, a to govorim iz dugogodisnjeg staza. trebala bi otic skupa s kcerkom u centar za socijalnu skrb i trazit da ih spoje sa zenskom kucom. socijalna nije bas od neke pomoci i nece im nac smjestj [:ljut] . u zenskoj kuci mozes biti oko 6mj i u tom periodu ti oni pomognu nac posao i stat na noge. ako je muz evidentiran ko obiteljski nasilnik , brakorazvodna parnica ce ic po ubrzanom postupku. u tih 6mj 90%je sansa da ce obje nac posao, kad pokrene brakorazvodnu ima pravo na socijalnu pomoc, i u tih 6mj ce se uspjet razvest i dobit pola kuce. bolje je da odsele u drugi grad di ovaj nece znat za njih i krenu zivot iz pocetka. dal je tesko? je na pocetku u p*** m****. al dugorocno, ispltati se
2015 03 21
zašto da one idu, neka on ide u ludnicu ako je bolestan na živce
2015 03 21
pa to bi bilo najbolje,da... [:tuzan] a hvala vam na pomoci,ali sigurne kuce ne dolaze u obzir. On im je i sam rekao da slobodno mogu ici ako im ne paše kod njega. Nadam se da će se snaći nekako, bar neki posao da joj kčer nađe kad već ona ne može.
2015 03 21
Neznam dal kcer zna, nek se javi na biro za odradivanje strucnog. To svi dobiju nakon faksa. Ali mora biti prijavljena na biro.
2015 03 23