Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Gramatika?

Ja ne znam jel do mene, ali neke cure stvarno ne znaju komunicirati niti napisati prosto proširene rečenice. Točke, zareze i slično izgleda da ni nemaju na svojim tipkovnicama. Pa valjda je svima u cilju da ih se razumije i da ostave dojam pismene osobe? Ni meni se ne da uvijek tipkati i odgovarati na poruke, nekada žurim i nemam vremena, ali uvijek se potrudim i sastavim sve lijepo da me se razumije. Pozdravim na početku i na kraju razgovora. Cure, molim vas malo se potrudite. [:sokiran]
2015 03 27
Čuj, ne može ostaviti dojam pismene osobe ako nije pismena [:hihot]
2015 03 27
Meni najdraže - JEL i JER [:smije] [:smije] Od mature sam opsjednuta gramatikom. [:sramezljiv]
2015 03 27
Hajde da ne miješamo pravopis s gramatikom, mkay? Ali složit ću se, stvarno ima ljudi( ne samo na krpicama) koji pišu sve bez glave, bez repa, bez interpunkcija. Obično mi treba par minuta samo da dešifriram što je točno osoba htjela reći. Zamijene [:znoji]
2015 03 27
Sara, ma dobro, imaš pravo svakako, ali po meni i to spada pod "pismenost". To mi je grozno i kad čujem da netko tako priča. Ima nas svakakvih, činjenica! [:smije]
2015 03 27
Evo ja sam nedavno komentirao na jednoj temi pa su me svi napali. Zapelo mi je za oko to što je jedna cura oglasila da se nečim bavi, slozila gramatički totalno neispravan post i ja sam reagirao, ne da ismijem nego da ukazem na to da ljudi ozbiljnije shvate nekog tko se potrudi da makar uvodni post zvuči smisleno i koliko toliko ispravno. Ono, ipak prodaješ svoje usluge, pa de nek to zvuči nekako. Meni to strašno smeta inače.. na kraju ispalo da sam ovakav onakav pa sam pobrisao postove i bok.
2015 03 27
Da su meni ovakve brige. [:smije] Često pišem preko mobitela i toliko me izludi da mi se ne da ispravljati..
2015 03 27
Tako je, Mike. I ja sam na jednoj temi to komentirala i dežurne su me odmah napale. [:smije] Također sam veeeeliki grammar i pravopis nazi. [:hihot]
2015 03 27
Jedno je kad s moba fulas slovo ili neku rijec napises skraceno i tako.. ali kad je svaka rečenica bez smisla, interpunkcijskih znakova i početka i kraja - e to je katastrofa. I baš se kuzi kad netko pise u zurbi i kad je netko doslovno nepismen.
2015 03 27
Svjesna sam svoje nepismenosti, ali nastojim raditi na tome. Možda ne toliko na forumu, ali u službenoj komunikaciji obvezno. [:smije] Rečenice ne bi trebale počinjati s "Ja". [:smije]
2015 03 27
S "ja" rečenice ne bi trebale počinjati kad nabrajas osobe i staviš "ja" na prvo mjesto. U svakom drugom slučaju je ok (osim ako u školskoj zadaćnici svaka rečenica tako počinje [:smije] ), pogotovo na forumu gdje daješ svoje mišljenje. Sasvim opravdano :)
2015 03 27
Mene više bodu č i ć, te ije i je. Dođe mi muka kad vidim da je 90% ljudi nepismeno [:boji]
2015 03 27
Mene "sumljam" i "ljepo" ubijaju [:smije]
2015 03 27
a s menom ili s tebom [:kesi] [:kesi]
2015 03 27
Postoje ljudi koji stvarno ne kuže Č i Ć, a ovo sa ije i je mi je isto katastrofa. Opravdavam one koji su u školi imali hrvatsko-srpski jezik i odrasli uz tu gramatiku i pravopis. Kuzim da je nekad tesko zaboraviti ono prvo što si učio. Njima progledam kroz prste. Ali netko tko je išao u školu od 91. pa nadalje MORA znati pisati normalno. uz eventualne namjerne greške, ovisno o temi i situaciji na forumu ili općenito na netu. Ali stalno tako pisati je katastrofa.
2015 03 27
1 2 3 4 5 ... 6