Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Solaris, Sibenik - sezonci 2015.

Pozdrav... Nestrpljivo cekam da me zovu iz Solarisa i da pocinjem raditi svoju prvu sezonu. Bila sam na razgovoru u 12.mj. i dobila sam posao servirke. :) Trazim iskustva od starijih sezonaca koji su vec tamo radili, ljude koji idu ove godine tamo, opcenito iskustva sezonaca... Svaka informacija ili savjet su dobro dosli... :D
2015 04 01
Upisi na google Sezonski poslovi 2015. - preporuke i iskustva forum pa prolistaj a imas i od proslih sezona sto su ljudi pisali svoja iskustva [:smijesi]
2015 04 01
ljudi dobiju puno zadataka, jedan radi za troje, nisu neke plaće, radnik se ne smije kupati niti sunčati na njihovim plažama.... šibenčani izbjegavaju raditi kod njih
2015 04 01
Ako tko ide raditi na sunčani Hvar nek mi se javi u inbox. :)
2015 04 01
ne znam kako je sad, ja sam odradila sezonu prije 9 godina....ne vjerujem bas da se puno tog promijenilo, barem sto se tice ophodenja s radnicima. kad sam stigla dolje, isti dan sam pocela radit, u biti isti sat... mlada, bez radnog iskustva... pitala sam se di sam ja to stigla. nitko ti nista ne objasni, sve pokopcas u hodu. jedina dobra stvar je bila da sam ispocetka cirka 2 tjedna bila smjestena u istom hotelu di sam radila, milina. to je bilo iz razloga jer se taman renovirao smjestaj za nas radnike (renovirao?!?), ne zelim ni znat kako je izgledao prije renoviranja. uglavnom smjestaj je katastrofa... sobe su od po troje do cca 8 ljudi, wc grozan, tusevi isto tako ali covjek se na sve navikne. radilo se dvokratno, od 6 (iako se pisalo od 7) do 3 (pisalo se do 2)..i opet od 5 (pisalo se od 6) do 10 (ostajalo se cak i iza ponoci)
2015 04 01
za nekoga ko nikad prije nije radio veliki sok, tempo je ubitacan, ali i na to se covjek navikne. ja sam bila u hotelu Niko (sef mi je bio Gović, ruzan covjek s jos ruznijim ponasanjem, seksualni manijak- tako da ako je on jos tamo a vjerojatno je, cuvajte ga se). super stvar je bila ta, barem za mene sto smo mogli jesti koliko nam je bila volja, po prvi put u zivotu sam se udebljala na moju srecu, a uvijek sam imala problema s tim. znaci samo mi servirke smo imale tu mogucnost jesti sta god i kad god (i kuhari naravno). bilo je zabranjeno kupanje na plazama i druzenje s gostima... sto naravno mi nismo postivali :)) i upravo zbog toga mi je to bilo jedno nezaboravno iskustvo. znaci kroz tih par mjeseci sam upoznala brdooooo ljudi, sta domacih sta stranih, dobrih, losih... iskustvo koje se ne zaboravlja i koje te na neki nacin ocvrsne dosta. onaj ko nije probao preporucam svakako. sto se tice place sjecam se da je bila 3000-3200kn tad (ne znam koliko je sad).
2015 04 01
uglavnom za taj rad nebi bilo dovoljno ni 9000, realno. jer stvarno iskoristavanje je ogromno. radite kao stoka doslovce. upravo zbog toga ja vise NIKAD nebi isla dolje, s obzirom na svoje sadasnje iskustvo sa stotinama raznih poslova i poslodavaca znam da si uvijek mogu nac nesto bolje (gledajuci na razmjer rada i place). mladim ljudima (koji su tek zavrsili srednju pa skupljaju za faks ili neki start solaris preporucam svakako, jer ocvrsnete, vidite na jednom mjestu koliko pokvarenih ljudi i zlobe ima, isto toliko i dobrote, u isto vrijeme toliko zafrkancije, uzivanja ( ja iako sam radila po cijele dane, svaku drugu noc sam bila vani, izlazila.. i drugo jutro drito na posao)... ja se sama sebi sad cudim odakle mi ta energija, sad s 28 godina ja to nebi izdrzala, a ni nebi zeljela to vise. ljudima koji su ipak nesto vec prosli u zivotu nebi preporucila, pogotovo ako su place ostale iste ko i onda....njima bi preporucila da probaju nesto drugo, mozda cak suncani hvar (barem bi ja tako da nemam trenutno posao)...
2015 04 01
ili da probaju sami nesto iskopati kod nekog privatnika (kao sto sam ja to uradila proslo ljeto). obisla sam cijelu dalmaciju, x puta su me zajebali (odradila pa dobila neplaceno) ali sam i na kraju nasla postenog sefa. u slucaju da putujete tako, sami u nepoznato, budite na velikom oprezu. upravo zato to nebi preporucila mladjim ljudima, jer ipak smatram da je malo drugacija prica kad imas neko iskustvo pa znas kako reagirat u odredenim situacijama.dakle moj zakljucak: mladji ljudi, koji i nemate bas nekog iskustva, idite u solaris, jer na kraju krajeva ipak se zna di idete, prijavljeni budete i neka sigurnost tu postoji. placa bude mala, naradit cete se puno ali ne bojte se posla, bit ce puuuno ljudi dolje koji su u istoj situaciji kao i vi... upoznat cete puno ljudi, samo pamet u glavu, nemojte bas sve potrosit... ustedite si neku kunicu.
2015 04 01
kad odradite sezonu uvijek cete imat izbor i za sljedecu godinu da idete k njima, ako bas necete imat drugi izbor. ali vjerujte mi: uvijek ima drugi izbor!!! samo se treba malo potrudit, bit aktivan i uporan. gogirl idi bez predrasuda dolje, odradi sezonu i bit ces bogatija za jedno veliko iskustvo i par tisuca kn u dzepu (nije puno ali netko bome nema ni to). ne boj se rada, budi druzeljubila sa svima ali u isto vrijeme na oprezu. fino ces se i okupat u pauzama, doci ces doma crna u 9 ili 10.mj i boli te ona stvar :))) samo bez straha, i nedaj se dat zajebavat nikome. u slucaju da ti bude bas grozno grozno (jer neki ljudi su dolje pucali po savovima, plakali, depresija ovo ono...ovisi o karakteru), u slucaju da neces moc izdrzat znaj da postoji drugi izbor, jer dragi moji poslova ima kolko ocete, samo je problem radit kolko se meni cini :)))) najbitnije je kako si stvari poslozis u glavi... samo pozitivno i bez zivciranja. sretno :) izvinjavam se na bibliji cure
2015 04 01
Hvala cure... Paulinaa, iz osobnog iskustva znaš ili si čula? To za kupanje i sunčanje sam čula, šteta... [:tuzan] Prolistala sam puno foruma, ali tamo su većinom pitanja, a odgovora i iskustva ima jako malo. Za Solaris gotovo da ni nema. Par ljudi samo. Pošto idem sama, pokušavam stupiti u kontakt s čim više ljudi. [:smijesi]
2015 04 01
stednazarulja hvala ti na tako opširnom odgovoru. eto, svatko ima drugačije iskustvo i sve je to individualno. svjesna sam toga da ću se naraditi, ali baš kako kažeš, solaris je dobar jer je provjerena firma. tog me najviše bilo strah, da mi neće platiti ili sl., i baš sam iz tog razloga odabrala solaris. smještaja me iskreno strah, većinom sam čula loša iskustva. ali valjda se da preživit [:kesi]
2015 04 01
da, nažalost iz osobnog iskustva [:tuzan]
2015 04 02