Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

jel koristi tko pekač kruha?

nekidan smo kupili pekač za kruh gorenje bm 1200 bk i jučer sam ga prvi put isprobala. probala sam napraviti grahamov kruh na WHOLE WHEAT programu. sve sam točno izvagala po uputama u knjižici recepata,međutim, kruh je prekipio i smjesa je došla do grijača. nemoram vam ni opisivati kakav je bio aparat i zrak u prostoriji...kruh je po sredini ulegnuo,a po rubovima iskipio. radila sam veću mjeru,od 1200g i kad sam ga izvagala nakon pečenja,dobila sam 1000g kruha, onih 200 je izgorilo. kruh je bio ispečen i jako fin,samo me muči to što je ulegnuo i iskipio,jer mi je stvorilo dosta velik problem u kuhinji. zanima me zašto mi se to dogodilo ako sam pratila recept i pravilno vagala? [:znoji]
2015 04 16
Da nisi koristila sv.kvasac umjesto suhog?
2015 04 16
ja ga koristim stalno, prezadovoljna sam kruhom, svih vrsta [:zaljubljen] mislim da trebaš smanjit količinu kvasca [:smijesi]
2015 04 16
suhi di-go kvasac sam stavljala. po receptu je išla jedna i pol vrećica,odnosno 7g+3,5g
2015 04 16
obavezno suhi kvasac [:sramezljiv]
2015 04 16
Ja imam Panasonic, masno ga platili ali nije niti jednom još napravio neku grešku. No primijetila sam da mi uz isti kvasac i istu količinu kvasca npr. bijelo brašno od različitih proizvođača ne daje kruh iste kvalitete i istog obujma. [:sokiran]
2015 04 16
Pitam zato jer sam ja tvrdoglava prvi put šibnula malo svježeg kvasca [:hihot] Kad je tijesto počelo kipiti bilo je kuku meni- kuku tebi [:hihot] [:place]
2015 04 16
probaj raditi manji kruh. Znaju i proizvođači "varati" na tim specifikacijama. Isto kao kod vešmašina... Došao mi majstor, pričamo nešto i kaže on - nadam se da ne vjerujete u to da ako ste stavili program 95° da će vam vešmašina uistinu ugrijati vodu na 95°. Kaže čovjek da je provjerio mjerenjem temperature vode u nekoliko modela i da niti jedan nije postigao ciljanu najvišu temperaturu. Tak je i s nekim pekačima (ne znači da je i tvoj takav, ali ima ih...) - kažu da peku kruh od X grama, ali kad ga pokušaš ispeći, često ne ispadne baš najbolje. probaj zato s manjim pa ćeš vidjet... i kako kažu cure, malo prilagodi kvasac, pa malo drugog proizvođača brašna.... naći ćeš svoju rutinu [:jezik]
2015 04 16
imam pekač koji peče 1,5 kg i maximalna količina kvasca koju stavljam je jedna vrećica (7 gr) a kad pečem manji kruh npr. 1-1,2 kg onda stavim žličicu i pol i dalje mislim da si stavila previše kvasca [:smijesi]
2015 04 16
@ezri,suosjećam [:tuzan] mi smo imali u kuhinji i dnevnoj sobi maglu od dima iz aparata. moglo je doći do požara... @sovuljagica: evo recepta: *za 1200g: voda 550ml sol 1,5čž maslac 30g med 1,5čž ocaj 1jž pšenično punozrnato brašno 700g suhi kvasac 1,5 paketić 1paketić suhog kvasca ima 7g, a traži jednu i pol vrećicu,znači 7g+3,5g=10,5g [:znoji]
2015 04 16
Budem si zapisala i ja recept, ja svoj jako rjetko koristim [:smijesi]
2015 04 16
To ti je previse kvasca. Ja stavim 1 cajnu slicicu (mjerica koju sam dobila s pekacem) i sasvim se dobro digne.
2015 04 16
poznat recept, jer i ja imam Gorenje pekač, ja bi na tu količinu stavila (ako nije stari kvasac) nepunu vrećicu [:sramezljiv] jer jedna i pol su po meni previše, tj. po mom iskustvu sa pekačem iako ja ne koristim kvasac u vrećicama, kupim si veće pakovanje, pa ga doziram u žličicama, jedna maksimalno 1,5 žličica kvasca na tu količinu sasvim ok
2015 04 16
Ja već nekoliko godina koristim pekač... trebalo mi je par mjeseci da se uigramo, ali ni jednom mi nije dobro ispao kruh po tim njihovim "originalnim" receptima. Na kraju sam sama - metodom pokušaja i pogrešaka - našla vlastitu recepturu i sad mi je svaki kruh mmmmmm [:zaljubljen] I bolje mi ispada od kad sam prešla na svježi kvasac, meni s tim suhim nikad nije dobro ispao. Ne važem sastojke, nego radim na mjerice. 3:1 i u to smrvim trećinu svježeg kvasca. Mjerica mi je čašica od jogurta.
2015 04 16
kruh je bio odličan,što je je [:kesi] samo što je prekipio i stvorio mi problem... od jučer čistimo mama i ja aparat i posudu i još se osjeti izgoreno [:smije] [:place] hvala ti puuuuno sovuljagice, i ostale cure. definitivno je kvasac kriv,previše ga je bilo... [:vrti]
2015 04 16
1 2