Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Strah od javnog nastupa

Bok svima [:zaljubljen] Ovako, uskoro moram prezentirati seminar pred svojom grupom na faksu, ima nas oko 30,40. (Trecina poznata ostatak ne, i neznam sta mi je gore pred poznatima prezentirati ili nepoznatima haha stvarno [:smije] ) Eh, i sada, mene je uzasno sram, neugodno, nelagoda [:sramezljiv] [:sramezljiv] Svi gledaju a ti moras pricati sto si naucio i najbolje prezentirat temu [:sokiran] Ja cim vidim da su sve oci uprte u mene, ja zablokiram, bude mi bas neugodnjak neznam kako se toga rijesiti, osloboditi [:tuzan] [:tuzan] Imate vi kakve metode za smirivanje il tako nesto? [:hihot] Savjeti kako da se opustim il izvedem najbolje sto mogu? [:zaljubljen] Hvala na odgovorimaa [:poljubac]
2015 04 18
O,znam kako ti je [:kesi] sjećam se svoje prve prezentacije,mislila sam da ću se srušiti...moja metoda je bila da ne gledam u nikoga,nego u prazno na kraj dvorane [:jezik]
2015 04 18
Cula sam to, da, probat cu tako haha :D
2015 04 18
O znam kako ti je, i ja "bolujem" od toga [:smije] kad krenem, zalaufam se u pričanju, zaboravim disat, ostanem bez zraka, osuše mi se usta i onda skužim da bi trebala malo usporit, normalno disati i onda bude sve ok...najgore mi je zapravo započet i "probit led", onda nakon par minuta to sve dođe na svoje i odradim kako treba [:smijesi] Eto, sretno [:sramezljiv]
2015 04 18
Osobno nemam taj strah, ali ima ga moja kolegica. Dala sam joj 2 savjeta za koje kaže da su joj pomogli: postavi si strateški ljude s kojima si si dobra po dvorani, jednog naprijed, jednog u sredinu i jednog iza( ili više ljudi, nebitno). I dok pričaš, ignoriraj ostatak auditorija i gledaj samo u njih. Uzmi si kemijsku ili nešto u ruke, puno ljudi ne zna kud bi s rukama pa im to remeti koncentraciju i osjećaju se još gore. Ovako si zaposliš ruke i mozak sa još jednom stvari, pa ne percipiraš toliko strah. Nadam se da će bar malo pomoći [:smijesi]
2015 04 18
Znam kako ti je , meni se ruke pocnu tresti [:smije] a ja cak sviram [:hihot]
2015 04 18
Dobar savjet za uzeti nešto u ruke [:kesi] ja sam stalno mlatarala s rukama,u žaru objašnjavanja [:smije]
2015 04 18
Ja sam zamišljala da me tema koju prezentiram jako zanima i zbilja mi je onak, šašava i fora (a bilo je nešto tipa hamurabijev zakonik, rofl [:smije] ), pa da kao pričam najboljoj frendici kako sam otkrila nešto super i samo joj malo hoću prepričati eto dok smo na kavi, i nekako je tako šljakalo. [:hihot] Izgledalo je kao da mene osobno ta tema jako zanima a u biti mi nije bila osobito napeta. I ljudi ne vole kad sporo pričaš iotežeš da ne bude dodatno dosadno ionako. I vrtila sam labelo u rukama stalno. Čak bih rekla da više nemam taj strah. Što je paradoksalno jer imam sto drugih. [:place] I jaaako pomaže biti dobro pripremljen sa znanjem jer onda eliminiraš strah od neadekvatnosti tj nestručnosti barem. [:smijesi] [:smijesi]
2015 04 18
SaraKedavra hvala na savjetima :D I dobro ideja za uzeti kemijsku u ruke, ja isto krenem mlatarat rukama ili neznam kud cu s njima :) Samo neznam dal cu uzet kemijsku posto ce me ljudi cudno gledati, nemam sto pisati il tako nesto :D pa da nebi srala prof "Kolegice sto ce vam kemijska?"
2015 04 18
Uljeshura - ja cak imam zanimljivu temu, nesto tipa o iluzijama. efekti iluzija :) Valjda ce uspjeti eto nadam se :)
2015 04 18
Ma neće te ljudi čudno gledati :) Zbog takvih pretpostavki i imaš strah od javnog nastupa. Gledam po sebi, može mi netko doć naprijed sa kemijskom ili klještima, tako mi je svejedno, ionako pola neću slušati jer mi se ne da [:kesi]
2015 04 18
Moraš dobro naučiti sve o čemu ćeš pričati.Znanje je 99,9%tvog uspjeha.Kada te probude u ponoć trebaš znati sve o čemu ćeš izlagati.Dobro se pripremi.Ni slučajno nespremna jer ćeš se sprtljat to je prevelik nalet emocija u glavu.Vježbaj doma,napravi plan kako ćeš to izložiti po redu,bitno da ne kompliciraš.Ono jako lupanje srca u grlu,klecanje koljena,znojenje dlanova i osjećaj da neznaš više ni kak se zoveš nestat će u trenutku kada iz tebe počnu izlazit prve riječi.Nemoj nikog određenog gledat,možda iznad,ili u neku točku ili čak osobu u koja te smiruje koju poznaš kako reče Sara prije.Kad imaš znanje,imaš kvalitetu,to umanjuje strah i nemoraš se brinuti.Ako se i sprtljaš nemoj nikada stati.Nasmješi se i idi dalje.Nastavi snalažljivo od one točke u koju si sigurna.Sretno i bit ćeš jako ponosna na sebe.Veseli se tom izazovu nemoj da te strah poždere.Sve su to prilike pružene u životu da se uvjeriš koliko si kvalitetna osoba i da si u stanju napraviti više nego što možeš i zamisliti. [:smijesi]
2015 04 18
ja sam si jednom prije seminara drmula pelin da mi bude lakše [:smije] [:smije] al sam se sad recimo oslobodila treme. možda bude malo teško pri početku, ali se kasnije samo prepustim i bude okej [:smijesi]
2015 04 18
joj znam to ja sam isto tremator. Ali na kraju moja trema i panika se nekako umire jer se uvjeravam kako mogu i kako sve znam [:kesi] Probaj tako [:kesi]
2015 04 18
Hvala cure probat cu tako! :) :*
2015 04 18
1 2 Sljedeći