Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

HITNO! O maturantima SREDNJIH MEDICINSKIH skola

Pozdrav, Imam pitanje za 'maturante' srednjih medicinskih skola.. Dobila sam informacije koje bih htjela provjeriti, da ne zivim u zabludi [:smije] Vi, koji sada zavrsavate 4. srednje- polazete li ove godine drzavnu maturu, iako imate jos 5. godinu skole, tj.staz? Ili ove godine maturu polazu samo oni koji su zavrsili svih 5 razreda? Informacija koju sam dobila je da ove godine polazu maturu I jedni I drugi, s tim da vi koji jos imate staz za odraditi na jesen, upisujete tek iduce godine, a ovi koji su staz odradili imaju pravo upisa. Molim da me uputite, jer mi to zvuci nevjerojatno.. Informacija mi je jako bitna pa molim da se ukljuce I oni koji imaju ikakve poznanike iz istih skola. Puno puno hvala [:poljubac]
2015 05 02
Ja završavam peti (prva generacija), idem na maturu ove godine. Nemam staž i peta godina i nije staž, nego redovna godina
2015 05 02
Puno hvala na javljanju...a znas li mogu li I oni u 4.srednje polagati maturu? Jer kakvu sam informaciju dobila, sad vidim da nije nikakva [:frustriran] da vas ima koji imate staz na jesen zbog kojeg ne upisujete fakultete ove godine, vec samo polazete.. [:sokiran] zvuci li ti to poznato? [:smije]
2015 05 02
[:smijesi] 4. razredi ne mogu na maturu. Nisam baš skužila ovo drugo? [:smije] nema nikakvog staža, polažemo maturu i normalno upisujemo kao i svi drugi [:smijesi]
2015 05 02
Ja stvarno nemam pojma vise nista... Kako mi se javi cura, buduca kolegica, koja uci za maturu I odjednom danas ispali da ove godine polaze maturu, a iduce upisuje faks, jer od jeseni nadalje ima 6 jeseni staza. [:smije]
2015 05 02
Nisam med.skola pa sam ostala totalno sokirana informacijom.
2015 05 02
A ide u medicinsku, 4. razred? Glupost, nemoguće [:hihot]
2015 05 02
Ne, navodno 5. Da bi onda u jednom trenu ispalila kako je 5ogodisnje skolovanje super, jer imate s time staz. I onda odjednom dalje, kako ona ma jesen ima obavezni staz od 6mjeseci I ipak upisuje faks iduce, a ove godine polaze maturu. STO TI KAZES DA NIJE MOGUCE? [:smije] Time sam ja pomislila kako ona u biti zavrsava 4.razred I polaze maturu, ali samo pro forme, jer nece moci upisatI zbog staza. To bi znatno promijenilo moje misljenje o trenutnoj rang listi, na kojih ste me pozderali sa zdravstvenom njegom [:smije]
2015 05 02
Pitala bih ju sad najiskrenije koliko ona uopce ima godina I zna li u koji razred ide..onako, suptilno. [:smije]
2015 05 02
Ni jedna ni druga priča nisu istinite, koji god da je razred, hahaha A jel znaš koja je ona generacija? Prva generacija petogodišnjih škola, odnosno moja su '95 godište, tj moguće je da su i '96. Znači, imali smo prve dvije godine opće predmete, a ove zadnje tri imamo samo stručne predmete, bez tjelesnog, hrvatskog ili bilo kojeg drugog predmeta... + 4600 sati vježbi uz školu. Matura se ne može polagati u 4. razredu, ta je priča bila prošle godine, ali nije istina. Kada se završi peti razred, nema nikakvog staža, jedino što još ne znamo je hoćemo imati stručni ispit ili dobiti licencu odmah. (Vjerojatno će biti neka vrsta stručnog ispita, samo bez klinika). I takav je program u cijeloj Hrvatskoj, bez iznimke :)
2015 05 02
Možda se sama pogubila u svojem obrazovanju... hahaha [:sramezljiv]
2015 05 02
Puno hvala, sad mi je sve jasno! [:smijesi]
2015 05 02
Ma ništa [:kesi]
2015 05 02
Btw, sretno na maturi! [:poljubac]
2015 05 02
Nama su rekli da ne bi trebalo biti ni stručnog :) tipa: platiš licencu 800 kn. i neka te voda nosi, jbga pare su pare, a sada rekli, kazali! Tko zna kako će to sve biti...
2015 05 02