Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Flora /

čokoti/grane loze

curke moje drage,malo neobično ali eto ta probam pitati...da li možda netko ima čokote/grane loze?naime,trebalo bi mi za akvarij i ne bi smjelo biti špricano...
2015 05 02
prošla ti je sezona toga, loza se reže od prvog do trećeg mjeseca, ovisno o kojem dijelu hrvatske pričamo, a ljudi ti obično to sve samo na hrpu i zapale. Barem moji doma tako... :)
2015 05 02
a,znam ali eto sad mi treba pa reko da probam ipak pitati ali da ću naći nekaj kaj nije špricano to je ono što će biti najteže
2015 05 02
Možda ima koji napušteni vinograd pa možeš uzeti,(kod mene u okolici ih ima dosta).Samo obavezno iskuhaj prije stavljanja u akvarij.
2015 05 02
pa da, odi đir po prirodi :) ako je zapušten sigurno nije šprican [:zaljubljen]
2015 05 02
Errm, ispričavam se što upadam na temu a da nemam savjet, ali samo me jaaaako zanima..a čemu to služi? U akvariju...? [:smijesi]
2015 05 02
ma đirala sam se kod sebe ali nema uopće nitko vinograda ...nikakvih......znam Majo da moram iskuhati...
2015 05 02
Uljeshura,nekim ribicama treba drvo za akvarij...npr. ancistrusima koji su čistaći treba za probavu,acei ciklidima treba jer se na te grane uhvate alge a one se hrane tim algama..... nije nužno da je to drvo loze ali ono je najbolje... bit svega je oponašati biotop iz kojeg ribice dolaze...
2015 05 02
Ahaaa! [:sokiran] Zahvaljujem. [:smijesi] Ja ti imam (tj moj stanodavac) vinovu lozu ispod kuće, jedino je malo mlađahna pa nema mnogo onih debelih drvenih dijelova, a ja ni nemam sjekiru ili išta slično jedino nož za kruh i maslac [:hihot] , ako trebaš možeš si okljaštriti komad ali ne znam jel ti to paše. Iz Dubrave u Zg-u sam. U krajnjoj liniji ti pošaljem poštom komad al ga moram ispiljugati najprije. [:smije] [:smije] [:smije] Nije špricano, btw.
2015 05 02
joj,ma evo fala ti puno ali šteta je za to mladu lozu sakatiti...treba mi 2-3 komada dugačka od po 1m....možda se još koja cura javi koja ima blizu kakav stariji vinograd....ak niš drugo bum iz šume izvukla neko drvo koje ide u akvarij,ali to mi j eono ak se baš nitko za lozu ne javi
2015 05 03
Ok. [:zaljubljen]
2015 05 03
JA imam divne loze za akvarij, upravo su u kišnici. A ne znam je li tko spomenuto al ito j stvar i estetike u akvariju i respect za imitaciju biotopa a ne gusarsko lago i ronioc u akvariju [:hihot]
2015 05 03
A ne može mlada loza u akvarij, treba biti mrtvo drvo. i Trešnja ti je odlična alternativa. Ili hrast
2015 05 03
a našla sam neko drvo u šumi,jako je slično zapravo lozi ali nemam pojma kaj je...morati ću potražiti savjet koje je to drvo je,što se tiče oponašanja biotopa ljudi svašta naprave iz akvarija...od onih kugli u kojima ribice polude pa do crvenog,šarenog,plavog pijeska ili trpanja svakakvih ribica a ne znajući zapravo idu li skupa ili ne a da uopće niti ne spominjem startanje akvarija odmah isti dan sve skupa sa ribicama unutra,bez cikliranja "jer im je tako prodavač rekao" [:ljut]
2015 05 03
To ti je čokot gloga vrlo vjerojatno. Pripazi da ne bude ulja u akvariju, radije idi na sigurno. Ako nađem kakvo viška pošaljem ti ga, ali ćeš ga morati čistiti.... Koru mislim. Ne sppominji mi te greške, a prodavači su često debili i to namjerno...
2015 05 03
1 2