Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

kontracepcija - problemi

Znači pijem kontracepcijske pilule već jedno skoro 5 godina. Ukratko izgleda da mi škode i da bi ih trebala prestat pit, pa me zanima trebam li popit kutiju (na pola sam) do kraja ili mogu samo prestat pit sad usred kutije? Hvala [:smijesi]
2015 05 19
nisam stručnjak, ali prestanak uzimanja pilula će ti ionako biti velika promjena za organizam, pa ako ti već tako škode, ja bih na tvom mjestu prestala odmah [:smijesi]
2015 05 19
Ako ne popiješ kutiju do kraja otpast će ti cica.
2015 05 19
Ako te smijem pitati kako ti škode trenutno? Hm na ovo pitanje ne znam odgovor, ali pretpostavljam da je bolje da popiješ do kraja, ali možeš nazvati gin. pa pitati ? Jer ti je taj isti te tablete i prepisao jel tako? A možda ti te tablete ne odgovaraju. Neke cure su po 5 vrsta promjenile dok nisu našle onu koja im odgovara.
2015 05 19
Ali svakako se slažem da ih dugoročno nije dobro piti, puno žena koje su duge pile te tabl.su se pokajale..
2015 05 19
haha kroasan [:smije] a idem do ginekologa u petak al me pere nervoza sve dok ih još pijem, jer sam se utovila ka krava od njih a neću ni reć da zadnjih godinu ipo dana jedem po posebnoj prehrani, vježbam i odričem se svega ikad, da bi nekidan stala na vagu i svatila da san dobila još koje kilo .. to valjda od zraka.. a nisam htjela svalit krivnju na tablete, jer san se prije toga stvarno loše hranila... al evo sad samo pokušala zdravo i nisam se makla nigdi, a neću ni pričat u kojem mi je stanju glava od svega toga [:place] pa neman strpljenja ni ta 2 dana sačekat [:smije]
2015 05 19
pitam ako neko ima iskustva sa skidanjem s toga
2015 05 19
Ja sam također prestala svoje piti jer mi škode. Prekinula na pola ili na kraju,bit ce sok za organizam,tako da mislim da je svejedno :)
2015 05 19
jedino sto ce se dogoditi je da ces dobiti mengu ranije taj mjesec, i to je to.
2015 05 19
Sreća pa to nikada nisam pila, a imam 27 god, 6 god. stalne veze bez ikakve zaštite i 0 djece [:smije] Samo treba paziti [:kesi]
2015 05 19
Ja sam isto tako cula, premda ne znam ni sama. Pijem ih ali zbog policisticnih jajnika. Sad, nuspojave su moguce , ali opet.
2015 05 19
Iskreno, ja ih ne pijem i skeptična sam oko toga. Nedavno je bila i neka emisija na hrt-u o tome da farmaceuti ionako plaćaju liječnike da nama govore što da pijemo. Bio je baš jedan slučaj djevojke u 20-ima koja je bila fit, trčala svaki dan, nikakvih problema da bi joj organizam prestrašno reagirao na te tablete - ishod je takav da su joj doktori, kako bi joj spasili život, morali prepiliti prsnu kost kako bi došli do dijela gdje joj se praktički začepila krvna žila. Mislim, preživjela je, ali opet te posljedice koje će trpiti cijeli život...Da npr. ne smije podići ništa teže od 5 kg jer će se jednostavno slomiti (prepiljena prsna kost!), itd. Znam da je jedan slučaj od ne znam koliko, ali se bojim da i ja ne budem taj "jedan slučaj". [:vrti]
2015 05 19
ja ne žalim šta sam pila jedno vrime dok je bilo ok, ali otkad sam nabubrila stvarno žalim doduše ja sam ih počela pit zbog jako bolnih menstruacija, ne baš zbog kontracepcije, iako je kasnije dobro došlo i to [:smije] bilo bi ok da san se udebljala samo 4kila, počelo je sa malo,a nakon jedno 2 godine sam imala skoro 20 viška (od kojih je 10 došlo u doslovno 2 miseca) i tu sam kao odlučila krenit zdravije, radikalnije, teretana i prehrana i skinila tih naglih 10, ali ovih ostalih 10 nikako, a sve svoje loše navike sam promjenila zadnjih godinu ipo dana, jedino šta nisam je prestala sa tabletama, tako da mi je to logični idući korak... samo nisam bila sigurna jel mogu odmah, a nervoza me vata od toga da ih pijem iti još jedan dan
2015 05 19
Ja sam pila i prestala. Pila sam zbog neredovitih mjesecnica (jedan od simptoma policisticnih). Prestala zbog migrena i promjena raspolozenja. Trebala mi je godina dana da ustalim mjesecnicu uz pomoc cajeva, kapi konoplje, ulja nocurka. I uspjela sam! Mjesecnice dolaze na vrijeme (5dana +/-), nemam vise glavobolja! Smrsavila par kila (vjerojatno je otisla voda koja se skupljala u organizmu). Jedino mi nedostaje savrseni ten koji sam imala dok sam pila i naravno kontracepcija! ;)
2015 05 20
ništa, treba popit cijelu kutiju i onda stat na 4,5 mjeseci..
2015 05 22