Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Gdje je nestala sredina?

Moje dijete u drugom razredu osnovne škole uči tablicu množenja.Kriterij ocijenjivanja za diktat 20 zadataka,jedan netočan odgovor negativna ocijena.Takvih diktata je bilo osam veliku večinu smo uspiješno svladali,ali ova tri su bila sa jednom greškom i ocijena jedan,danas je bio vrhunac kada je omogodišnjak krivo odgovorio 9puta 8 je 72,a odgovor mog sina je bio 73 i tako smo dobili negativnu ocijenu.Nije li malo previše da se na dijecu ide tako žestoko sve ili ništa. Po meni dijeci se ruši samopouzdanje,i daljnja motivacija i pitam se gdje je sredina? [:place] [:place]
2015 05 25
Anchy ovo mi zvuči nevjerojatno. Jeste li razgovarali s učiteljicom? To je prvi korak.
2015 05 25
boze sacuvaj [:frustriran] [:sokiran] [:tuzan]
2015 05 25
Kakav je to kriterij? Svašta. [:ljut]
2015 05 25
..ma nije moguce.. [:frustriran] [:frustriran]
2015 05 25
shvacam da im je poanta ukazati na vaznost doticnog gradiva koje ce kad tad morati svladati, ali u potpunosti se slazem da (pogotovo za ovu dob djece) ovo nije normalan kriterij ocjenjivanja...zato i postoji raspon ocjena i ovakav frustracijski nacin rada bi zaista mogao rezultirati time da dijete izgubi samopouzdanje i posljedicno pocne stvarati mrznju prema skoli... s obzirom na Vas post, pretpostavljam da to vec cinite, ali mislim da je u ovakvim situacijama vazno objasniti djetetu da je i ovo sto je savladao veliki uspjeh i da je bitno nastaviti se truditi neovisno o trenutnoj ocjeni
2015 05 25
[:tuzan] mislim da je to prestrogo [:tuzan] mi na jesen krećemo u 1. razred i iskreno jeza me hvata...
2015 05 25
Odgovor je netočan, ali nije mi jasno zašto iz matematike daju takve gluposti!?!?! Ovo definitivno nije zasluženo. Postalo je kao fakultet, "Samo da je prolaz". Jer, mislim, kome je još na faksu bitna ocjena (izuzetak su onu koji ganjanju za dom i sl.). Stvarno će djeci usaditi u mozak da moraju bit najbolji. To je potpuno rušenje samopouzdanja.. [:ljut]
2015 05 25
Naš najmlađi je također u drugom razredu i danas je donio minus peticu iz matematičkog diktata - 22 zadatka, jedan pogrešan, tao da me vaša priča zapanjila [:sokiran]
2015 05 25
Istina je da ima previše nadobudnih učitelja i profesora...djeca su prestrašena i zbunjena ogromnom količinom novog gradiva,stavlja im se previše toga na teret,učitelji su tu da im pomognu a ne teroriziraju...ja bi svakako popričala o ovoj temi na učeničkom vijeću...ovaj način ocijenjivanja je osobne naravi učitelja,koji očito ima problema sa sobom i svojim samopouzdanjem
2015 05 25
Danas sam se obtalila mailom,jer nisam bila u stanju razgovarati,učiteljica mi odgovara da su kriteriji takvi,i da ona u suradnji sa svojom kolegicom iz paralelnog razreda ima takav dogovor,palo mi je napamet da školskom pedagogu odnesem crtež gdje se jasno vidi da je dijete skroz isfrustrirano,po dolasku iz škole.
2015 05 25
Sestra kad mi je bila 2.raz takoder im je bilo iz tablice mnozenja jedan pogresan odma negativna iz Sl.Broda sam [:vrti]
2015 05 25
ukoliko je ovo bio uciteljicin odgovor, potpuno podrzavam nosenja crteza skolskom pedagogu ili psihologu.. mislim da ovakve stvari trebaju doci dalje od uciteljice i njene kolegice koje su ocito samovoljno stvorile svoje poremecene kriterije [:frustriran]
2015 05 25
Ja sam iz Rijeke, imam dijete u 2. razredu i na takvim provjerama za jednu grešku u 20 zadataka dobije 5 - . Prijateljica mi je učiteljica u drugoj školi i sjećam se kako nam je pričala da sistem ocjenjivanja nije nešto što se može mijenjati od škole do škole, prema nahođenju nastavnkia, već je propisan na državnoj razini. [:sokiran] [:sokiran] [:sokiran]
2015 05 25
Uzas slazem se evo meni mala sad zavrsava 1.razred i koma koliko gradiva imaju 3,4 testa tjedno ,zadace svaki dan iz svakog predmeta ma neznam nam je bilo sto puta lakse Boze ko da su djeca roboti jos nisu neki svladali citanje kako treba al program ide dalje nema stajanja i ostaju rupe u znanju 5 sati u skoli i doma svaki dsn za zadacu po bar jedwn sat ,pa dinje jos ucenje i objasnjavanje cisto me ko sto je netko vec rekao hvata jeza za 2. razred [:vrti]
2015 05 25
1 2