Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Trudnoca:)

Cure trebam savjet..ovako prijavila sam se na burzu u 1.mj ove godine i prijavljena sam za strucno osposobljivanje 09.03.2015. i sada sam ostala trudna imam li kakvu mogucnost naknade..ili sto da radim jer sefici jos nisam nista rekla jer sam tek saznala da sam trudna..pa ako imate kakav pametan savjet molim vas za pomoc:*
2015 06 30
Moja jedna poznanica je isto ostala trudna za vrijeme struč.osposobljavanja pa je otišla na porodiljni, nezz sa kolko mjeseci trudnoće. Prema ugovoru o stručnom, mislim da imaš pravo na porodiljni dopust, te se nakon godine dana od poroda vraćaš završiti stručno osposobljavnje (onoliko koliko ti je još ostalo). Ajd prolistaj ugovor, onaj od HZZ.
2015 06 30
I da, zaboravih! Čestitam od srca [:zaljubljen] [:smijesi]
2015 06 30
Tako je, imaš se pravo kao vratiti, kažem kao, jer iz prve ruke znam da u državnoj službi to nisu htjeli napraviti, zato probaj odraditi što više možeš. A kasnije imaš pravo na 1660kn sa zavoda od rođenja do 1.g. djeteta. Naknadu za porodniljni nemaš, jer to kao takvo stručno osposobljavanje ne poznaje, već samo prekid do povratka na posao.
2015 06 30
Ja bi radila sve dok mogu a sta onda da uzmem bolovanje do rodenja pa onda prekinem na godinu dana ali kako se prekida jel bas otkaz pa se poslje opet potpisuje ugovor ili kako:/ to me sada najvise brine jer ne znam sto da radim..hvala :))
2015 06 30
Mislim da ne dobiješ otkaz (barem tako ne ide po zakonu) već imaš pravo kao svaka žena u Hr na porodiljni i kasnije nastaviš odraditi ono kaj ti je ostalo.
2015 06 30
Joj nadam se da je tako hvala puno:*
2015 06 30
Čestitam [:poljubac] imaš pravo na porodiljni mislim [:smijesi]
2015 06 30
Sve ovisi o tvom poslodavcu! U današnje vrijeme, rijetki se drže zakona. Možeš poslati i mail svom savjetniku sa HZZ. Objasni situaciju i vidjet ćeš kaj ti bude odgovorio. Sretno! [:smijesi]
2015 06 30
Ne bi smjela dobiti otkaz. Dok mozes,radi,zavisi sta radis.. Onda odes na bolovanje pa pred porod ides na porodiljni. Do bebine prve godine. Cestitam!! [:zaljubljen] I ja sam trenutno na bolovanju,od 21.07.porodiljni. [:zaljubljen]
2015 06 30
Ima pravo na bolovanje! Na porodiljni se ide pred kraj trudnoce.. [:smije]
2015 06 30
Da, da..bolovanje! Moje isprike. [:sramezljiv] Ja sam nezaposlena pa je meni sve porodiljni.. [:hihot]
2015 06 30
Mogu na porodiljni pred kraj trudnoce bez obzira sto radim preko burze ?
2015 06 30
Čestitam draga! Čuvaj sebe i svog anđela, a posla će uvijek biti. Svi imaju pravo na porodiljni pa tako i ti! Od srca ti želim svu sreću svijeta! [:poljubac]
2015 06 30
Hvala tiiii punoo :**
2015 06 30
1 2